windowstaki ilginçliller

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
d€rVish

d€rVish

Üye
windowstaki ilginçliller
Bir Hintli hic kimsenin Windows'da "con , com1 ve lpt1 " isimli bir klasor olusturamayacagini farketmis.

Cok ilginc ve inanilmaz bir durum. Bill gates dahil Tum microsoft ekibi bunun neden olduguna bir cevap bulamamis.

Inanmiyorsaniz kendiniz deneyin...

• Beğen
Tepkiler: ladrex84

Cihandar

Cihandar

Üye
Bunlar windowsun olmassa olmaz gizli dosyalarıdır o yüzden bunları oluşturamassın microsoft ekibinin birşey çözememe olayıda palavradır
alıntı aynı siteden aynı konudaki yorum

Samsun55''

Samsun55''

Üye
Bunlar windowsun olmassa olmaz gizli dosyalarıdır o yüzden bunları oluşturamassın microsoft ekibinin birşey çözememe olayıda palavradır
:evet::evet:

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
üyelik gerektiren forum sitesi linki vermek yasaktır dikkat etmeni tavsiye ederim düzelt bence

d€rVish

d€rVish

Üye
okey yha bişey dicem sizce neden olmuyor. bende denedim..

leonardo08

leonardo08

Üye
ben denedim sadece com1 deil com2 com3 com4 com5 yani condan senra ne sayı gelirse oluyor aynı şey lptde de var

lightning_97

Üye
ben denedim sadece com1 deil com2 com3 com4 com5 yani condan senra ne sayı gelirse oluyor aynı şey lptde de var
:aha::aha::aha::aha::aha:

öff yha bu muydu ???Cevap Çok acık
- Sadece onlar deil daha birçok system32 ve win32 komutu ile acamazssınız (bazıları ile acılıyo Waygen falan)Bunlar en önemli işletim sistemideir sizin evinizde bulunan windows lar ilk acıldığında İlk kullanan cpu komut ismi olmadığında rastgele isim vermiştir . Ki Onlarda gelenek halini aldı ve bu yüzden kullanamazzınız acarsanız windowsun kafası karışır ve cpu nuz cökebilir (acma imkanı varmış ama :D) KAFA 1 MİLYON KAFA 1 MİLYON OLE !!
ayrıca bunun sebebi için istanbul boğazı altında bulunan ve dünyada sadece burada bulunan contorium veya benzeri bişi ile ilişkis var fln da denio:eheCok sacma:evet:Com 1 fln da onun alt bilmem nesiymiş :d::d:

kol@j

kol@j

Üye
"con" Bill Gates'in, okuldayken arkadaşlarının kendisiyle dalga geçmek için kullandıkları lakabıymış...

diğerlerini de ben bilmiyorum...

byomer66

byomer66

Üye
Bilgisayar açılırken sistem dosyalarında 'Console' diye bi komut çalıştığını okumuştum bi yerde, o yüzden con adlı bi dosya açılamıyor. Mesela aynı klasör veya program ismi 2 kez kullanılamıyor değil mi :)

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
bu konu var dı sanki :S

yyeenneerr

yyeenneerr

Üye
bilmeyen yok artık bunları

farukozer4444

farukozer4444

Üye
ilginçç

1_9_0_5

1_9_0_5

Üye
Windows çözememişmiş... :)
com1, com2 vs. usb portlarının kodlarıdır. Onlar çalışmakta olduğu için (usb takılı demiyorum, her zaman aktif haldedir usb portları) öyle bir klasör açamazsın. Bunların hepsi de bu tür şeylerdir; biri klavye için vb

KuSurSuz^Kinq*

KuSurSuz^Kinq*

Üye
windows 7 de işlemiyor diye biliyorum ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt