Windows Telefonlarda Opera Mini Kullanılacak!

 • 22 Ağustos 2014
 • 414 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Microsoft mobil tarayıcısını seçti: Başta Asha olmak üzere şirketin cep telefonu ürün ailesinde bundan böyle Opera Mini kullanılacak. İşte detaylar.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Opera'nın 10 yıllık rüyası gerçek oldu. Norveçli yazılım geliştiriciler, Microsoft ile 100 milyona yakın cep telefonunu kapsayabilecek bir anlaşmaya imza attılar. Anlaşmaya göre Microsoft, Nokia satın alımıyla birlikte sahip olduğu Asha ve diğer cep telefonlarında varsayılan tarayıcı olarak Opera Mini'yi kullanacak. Ayrıca yeni cihazlarda da önyüklü olarak yine Opera Mini gelecek.

  Reuters haberine göre Opera Software'in özellikle giriş seviye mobil telefonlar (standart cep telefonları) için geliştirdiği Opera Mini adlı tarayıcı, sadece 2014 içerisinde 100 milyona yakın cihaza yüklenebilir. Opera'nın veriyi yüzde 90'a varan oranlarda sıkıştırarak internet paketinin ömrünü uzatan tarayıcısı hali hazırda 250 milyonu aşkın cihazda kullanılıyor ve bu cihazların çoğu gelişmekte olan ülkelerde kullanılıyor.

  Türkiye'de de güçlü
  Opera'nın Türkiye'de de hem mobil tarayıcılar hem de masaüstü tarayıcısı tarafında güçlü bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Öyle ki, geçtiğimiz günlerde Opera Max adlı özel uygulama da Türkiye pazarında kullanıma açılmıştı

   


  Yazan: muratalperr55
 2. Alıntı haber yasak :sirit:
   
 3. Alıntı gibi duruyor ama teşekkürler.
   
 4. Kilit gelir büyük ihtimalle. Mobilden anca şu pozu veriyorum :D yine de teşekkürler
   
  iPhone ile gönderdi
  muratalperr55 bunu beğendi.
 5. Opera Nokia'larda genelde varsayılan tarayıcı olarak geliyor zaten, bu yeni birşey değil. Windows Phone'a gelemeyişinin sebebi IE altyapısını kullanmak istememesi, Google Chrome da aynı problemden dolayı gelmiyor ya da gelemiyor. Microsoft kaynakları sınırlı olarak yavaş yavaş açıyor; gerekli api, yazılım izinleri vs. gelmeden bu popüler uygulamalar bu platforma zor gelir. Arama motorlarından Opera Windows Phone olarak aratın, bir seneyi aşkın haberler bulacaksınız bu uygulamayla ilgili.
   
  muratalperr55 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
15/12/2018 - 01:49