Windows Phone8.1 : Bırakın Dünya Çevrenizde Dönsün

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone8.1 : Bırakın Dünya Çevrenizde Dönsün
Tüm maxicep.com misafir ve takiçilerine iyi pazarlar.Aslında bugün windows phone'un son iki yılda ortaya koydugu gelişimi anlatan bir yazı hazırlayacaktım fakat bu konuyu açmayı daha uygun gördüm.

Bir Windows Phone kullanıcısının hazırladıgı konsept Windows Phone8.1 yazılımını görünce hepimizin duygularına tercüman oldugunu gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.

KİLİT EKRANI ve ZİLSESİ

Evet başlayalım:Kilit ekranındaki bildirim sayımız şu anda 5 adetle sınırlı.Fakat hazırlanan bu sistemde bu sınır kaldırıldı ve alttaki uygulama bildirimleri bir bar haline getirildi.Buraya istediginiz kadar uygulama ekleyebilir kayan bar şaklinde tasarlanan özellile uygulamalarınızı görebilirsiniz.Yine aynı şekilde mevcut durumda sadece zilsesi+titreşim ve titreşim seçenekleri olan ayarımızda artık zil sesi,titreşim,zilsesi+titreşim ve sessiz modu bulunuyor.

İNTERNET

İnternet uygulamamızda artık 5 seçenek bulunuyor.
1-yenile/durdur
2-favoriler
3-adres bar
4-sayfada bul
5-geçmiş

Hepimizin istedigi özelliklerden birisi olan tarayıcıda ileri ve geri tuşları çok basite indirgenerek eklnemiş.Adres Barını saga veya sola çekerek önceki ve sonraki butonlarının görevleri yerine getirilmiş oluyor.Sayfa yüklemesi sırasında uygulama barı üzerinde pop-up bar açılıyor ve yükleme durumu ile yüklenen url gösteriliyor.Safyaaşagıya dogru çekilince üstte yeni bir açılıyor ve yeni sekme açma&sekmeler arasında geçiş buradan yapılabiliyor.Bulundugunuz sekmeyi kapatmak ise oldukça kolay:sayfayı saga veya sola dogru itmeniz yeterli.

VARSAYILANLAR

Ayarlar içerisine yeni bölüm daha oluşturularak varsayılanlar seçilebiliyor.Burada varsayılan internet tarayıcısını ve medya oynatıcısını seçebilirsiniz.Herhangi bir linke tıkladıgınızda hangi uygulama ile açılmasını istediginizi sorması güzel bir şey.Linke basılı tutarak da direk olarak açılmasını isteginiz uygulamayı seçebilirsiniz.

SES AYARLARI

Burada artık bir çogumuzun rahatsız oldugu medya oynatıcı ile bildirim seslerinin bir birlerinden bagımsız olarak ayarlanabildigini görmekteyiz.

MULTİTASKİNG ve UYGULAMA KAPATMA

Öncelikle multitask ekranına alt bar eklenerek 5 görev tanımlanmış.
1-Bütün uygulamaları kapat
2-Rotation kilidi
3-Hızlı Ayarlar
4-Yatay Mod
5-Universal Arama

Multitasking ekranı çok fonksiyonel bir yapıya kavuşturulmuş.Ekranın altına eklenen bardaki 5 button kullanışlılıgı mükemmele yaklaştırmış.Arama butonunda özelliştirmeler yapılabiliyor aramalar telefon,web,müzik,video,oyun,uygulama şeklinde filtrelenebiliyor.

HIZLI AYARLAR

Hızlı ayarlar hepimizin merakla bekledigi baglantı kısayolları görevini basit bir şekilde yerine getiriyor.12 özelleştirilebilir ayar seçenegi bulunan Hızlı Ayarlar özelligi hem Multitask ekrannda bulunacak hem de baçlat ekranını üstten hafifçe aşagya dogru çektiginizde açılan bir pencere şeklinde olacak.

BİLDİRİM MERKEZİ

Belki de hemen hemen bitin windows phone kullanıcılarının hem fikir oldugu bir diger ihtiyaç ise Bildirim Merkezinin olmaması burada çözülen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.Kullanımı oldukça basit ve eglenceli olan Bildirim Merkezine ulaşmak da çok kolay.İster Multitask ekranından isterseniz de BEN(ME) Hub'ından kolayca ulaşabileceginiz Bildirim Merkezindeki görevler de oldukça kullanışlı.Mesela bir bildirimi silmek için onu saga veya sola dogru itmeniz yeterli.Bildirimi hafifçe aşagı dogru çekerek açabilir üzerine basılı tutarak başka bir görev seçebilirsiniz.

Bildirim Merkezi ayarlarından,bildirimlern gelmesini istediginiz uygulamaları ve sosyal agları seçebilir bunların gösterim önceliklerine göre sıralanmasını saglayabilirsiniz.

Ne dersiniz begendiniz mi?Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bu konu altında bizimle paylaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: PureFood, Esendağlı, bahtiyad ve 5 diğerleri

m542tf

m542tf

Üye
:tşk: beğenmemek ne mümkün

alical33

alical33

Üye
mükemmel ya wp böyle olsun ne android kalır ne ios

selcuk28

selcuk28

Üye
'' Bir Windows Phone kullanıcısının hazırladıgı konsept Windows Phone8.1 yazılımını görünce hepimizin duygularına tercüman oldugunu gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. '' bunu en son okudum ve yıkıldım gerçek sanıp ne hayallere dalmıştım oysa :D

ozgur2323

ozgur2323

Üye
Ne zaman olcak bunlar acaba :(

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Teşekkürler.
Bunlar olsa cidden wp çosar.
Zaten olacak gibi çünkü her şey yeni yeni rayına oturuyor ve Microsoft bu yarıştan geri çekilmek istemez
Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Board Express

afwerker

afwerker

Üye
Süper Bi Haber bu arkadaşlar. :))
Lumia 820 kullanan arkadaşlar mağazada hafıza kartını nasıl gösterebiliriz?

nanotex

nanotex

Üye
Bence bütün temel eksiklikler belirtilmiş güzel çözümler sunulmuş. Ama bildirim merkezinin arayüzü daha güzel olabilir ve daha fazla bildirim görebiliriz ekran bölümleri iyi kullanılırsa.
Ama asıl olay bunun bir prototip olması ve bir kullanıcı tarafından tasarlanması. WP 8.1 ile burada gösterilenlerin yarısı bile gelmeyecektir ben microsofttan birşey beklemiyorum açıkçası. Çünkü talepleri hiç önemsemiyorlar resen. Hiçbir anlamı yok bunların microsoft yapmadıkça. WP 8.1de sadece bildirim merkezi gelse şükredicem ben, burada birsürü yenilik belirtilmiş.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bu karamsar olmaya gerek yok. Bunlarin bazilari wp8.1'den onceki guncellemelerde bile gelebilir.

• Beğen
Tepkiler: n000k
komando04

komando04

Üye
dosya yöneticisi symbiandaki gibi işte bu olsun içinde bluenin

pirenuri

pirenuri

Üye
Bildirim merkezi hakkında Bi konspet vardı o çok süperdi . Geri tuşuna basılı tutarak Multitasking ekranı geliyordu elimizi sola çekince bildirim geliyordu ya böyle olabilir yada anaekranda nasıl sağa geçince uygulamalar listesi oluyorsa sola çekince de bildirim menusu gelebilir

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bence bu hayal değil gerçek olacak :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Böyle olsun, piyasaya daha çok hareket gelir belki :)

HaYalPeresT TM

HaYalPeresT TM

Üye
peki bu bizim lumia lar güncellenecek dimi bununla beraber

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Valla resimlere bakıp özellikleri okurken gözlerim doldu. somuru:
Bütün ama bütün istekleri çok güzel bir şekilde görsele dönüştürmüşler.
Eğer WP bu özelliklere kavuşursa, Android ve iOS tarihe karışır.

Konu için teşekkürler dostum.
Keyifle okudum, insanın iştahını kabartan cinsten :)

tapatalk

tapatalk

Üye
Valla resimlere bakıp özellikleri okurken gözlerim doldu. somuru:
Bütün ama bütün istekleri çok güzel bir şekilde görsele dönüştürmüşler.
Eğer WP bu özelliklere kavuşursa, Android ve iOS tarihe karışır.

Konu için teşekkürler dostum.
Keyifle okudum, insanın iştahını kabartan cinsten :)

Siradan olmasi gereken özellikler mi bitirecek ? Bu arada tarayici ara yüzündeki değişiklik chrome patentli

IVI-Elia

Üye
Siradan olmasi gereken özellikler mi bitirecek ? Bu arada tarayici ara yüzündeki değişiklik chrome patentli

yine hoş geldiniz.

Ki bu bir kullanıcının fikiri resmi değil.Siz merak etmeyin en kısa sürede wp çok daha fazlasını ulaşacak

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bilgi icin tesekurler

nanotex

nanotex

Üye
Umarım gerçekleşir

ardacumhur

ardacumhur

Üye
  • Beğen
Tepkiler: PureFood
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt