Telefon Tavsiyesi Windows Phone - Lumia Tavsiye Eder Misiniz

Sponsorlu Bağlantılar

anadolumm

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone - Lumia Tavsiye Eder Misiniz
Arkadaşlar şu an symbian kullanmaktayım ve bildiğiniz gibi artık zamanı dolan bir sistem. Ben de c6-01'imi bir süre daha kullanıp yeni bir telefon almayı düşünmekteyim ve bu büyük ihtimal nokia lumia olacak. Başka bir marka ve android işletim sistemli telefon almak istemiyorum ama windows phone'daki eksiklikler kafamı karıştırıyor. Beni biraz android'e itiyor ama lumia almak istiyorum.

Şimdi windows phone'da ne gibi eksiklikler var söyler misiniz? Canınızı en çok sıkan eksiklikler nelerdir? Oyun olsun olmasın benim için farketmez. Telefonda fazla oyun oynayan biri değilim. Facebook, twitter'a girebileyim, internette rahatça dolaşabileyim (opera var mı?) , kaliteli fotoğraf ve video çekebileyim, film izliyeyim, indirme yapabileyim, müzik vs yeterli bana. Hangi uygulamalar eksik mesela? Sistemde hangi özellikler yok?

Ayrıca Lumia 820, 920 ve 925 arasındayım. Hangisini tavsiye edersiniz ve fiyatları nedir?

Yardımcı olursanız sevinirim. :)

by_die_

Üye
Gunden gune gelisen bi isletim sistemi android ten wp8 gecis yaptim senin de dedgin gibi bende oyun meraklisi degilim wp en stabil be seri isletim sistemi diyebilir internet kullani mi ve sosyal aglar icin gayet uygun uygulamalar ve oyunlar da gunden gune artiyor secimini wp yana yapmani tavsiye ederim kafan karisiksa ilk once kucuk bi cihaz al ben 5 ay once 820 aldim satmaya kiyamadim 925 aldim ikisini birlikte kullaniyorum

DalvikCache

DalvikCache

Üye
wp8 de dosya yöneticisi yok yani internetten indirdiğiniz yada pc den attığınız resim müzik video dışındaki dosyaları görebileceğiniz bir alan yok bu büyük bir eksiklik müzikleri müzik çalarda resim ve videoları ilgili uygulama içerisinde görebiliyorsunuz ama bunlar dışında bir dosyayı örn; rar zip pdf exe göremiyorsunuz symbiandan buna geçerseniz pişman olabilirsiniz bence android alın mesela nexus 4.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
wp8 de dosya yöneticisi yok yani internetten indirdiğiniz yada pc den attığınız resim müzik video dışındaki dosyaları görebileceğiniz bir alan yok bu büyük bir eksiklik müzikleri müzik çalarda resim ve videoları ilgili uygulama içerisinde görebiliyorsunuz ama bunlar dışında bir dosyayı örn; rar zip pdf exe göremiyorsunuz symbiandan buna geçerseniz pişman olabilirsiniz bence android alın mesela nexus 4.
rar zip pdf görebiliyorsunuz exe hiç denemedim ancak onuda desteklemeyen bir biçim şeklinde görücektir diye düşünüyorum bunları görmek için offi klasörünün içine atmanız gerekiyor ve rar zip açmak içinse bu program üzerinden rar ve zip meil ile görebiliyorsunuz pc de olanlarıda görebilirsiniz sistem gelişiyor değiginiz gibi hex görüntüleyici de geldi ve her türlü vidyo biçimi açan moliplayer var
wp geçmek derseniz tabiki eksiklikleri var mesela ses kısma genel oalrak tuşlarla kısma var sadece ve ksıtıgınızda her yerden vidyolardan müziklerden aramalardan her şekilde kısılır bunun dışında bildirimler zaten şuan geliyor ancak bnların hepsini tek bir ekranda göremiyorsunuz şuan çogu kişinin şikayet ettiği bir nokta bildirim ışıgı yok ancak ileride menü tuşu üzerinde bir programlama yapılarak 5800da oldugu gibi bildirim ışıgı yapılabilir bu menü tuşu diğer ışıklardan farklı bireysel yapıda bu bizim düşüncemiz başka ne eksik olabilir telefona zaten facebook hesabınızı girdiginizde bütünleşik oluyor direk resimler rehber konuşacagınız kişiler herkez gözüküyor yani güzel bir şey lumialarda 3g görüntülü konuşma yok türkiyede buda bizim ülkede sadece mevcut bunu kullanmak için görüntülü konuşma programlarını kullanabilirsiniz ama alt tuşlara tıkalyınca bir titreşim var ondan şikayetçi olan var kapatılamıyor şuan ancak ilerde onada bir ayar gelicek gibi başka ne olabillir aklıma bir şey gelmiyor

DalvikCache

DalvikCache

Üye
valla bilmemde symbian dan wp yada ios a geçen biri dosya yöneticisinin eksikliğini hisseder

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Yemişen
4MaGuS

4MaGuS

Üye
valla bilmemde symbian dan wp yada ios a geçen biri dosya yöneticisinin eksikliğini hisseder
alışınca pek sorun olmuyorda yakın zamanda gelicek gibi zaten wp 8.1 de falan konuşuluyor oda mart gibi gelicek aşagı yukarı

emir1888

Üye
bence biraz daha bekle.bende ağustosta c6-01 i satıp l620 aldım.keşke biraz daha bekleseydim.

anadolumm

Üye
    Konu Sahibi
Evet dosya yöneticisinin olmaması sıkıntı olabilir. En iyisi beklemek bakalım wp'da gibi değişiklikler olacak. 8.1 geliyormuş zaten. Umarım önemli şeyler tamamlanır. Ben forumu takip ederim, sağolun. :)

meg1ddo

meg1ddo

Üye
sirf bir dosya yoneticisi icin beklemeye degermi bilmiyorum, ama yakin zamanda guncellemelerle cogu eksiklik giderilecektir ki yeni bir isletim sistemi ve arkasinda dev bir yazilim sirketi var guvenebilirsin. Yakin zamanda android ios taki bildirim ve kontrol merkezi (yukaridan kaydirma seklinde) gelecek, markette de bir ivme kazanildi yukseliyor microsoftun lisans ile ilgili konularda kolaylik saglamasindan sonra market ucar cok daha hizli gelisecektir, kisacasi gelecegi cok parlak bir isletim sistemi, stabillikte ustune yok; ios, android, symbian, meego, wp kullandim, hala daha android wp ios kullaniyorum, iclerinde en hizlisi wp.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

technocu1

Üye
al benim gibi bir gri lumia 925 hayatını yaşa.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
ferit.61

ferit.61

Üye
1 seneye yakın neredeyse Lumia 820 kullandIm, ondan sonra son 2 ay Lumia 925.
Dosya yöneticisi, birazda sisteme müdahale, biraz kişiselleştirebilme vs. diyorsan bulaşma. Film indirmek de ayrı bir dert.
WP li cihazların gelişmesi için en az 1 sene daha zamanı var (Microsoft böyle devam ederse 5 see sürer), bunu tecrübe ederek söylüyorum.
Şu an başka bir platforma geçtim ve uzun süre WP8 li bir cihaz almam.
Tamamen kişisel tercihlerdir fakat sabır da bir yere kadar.
Geçiş sebebimi, WP8 deki eksikler ve rahatsız olduklarım hakkında bir ara yazacağım uzun uzun.
Stabilite eyvallah ama bir yere kadar, bir stabilite diye de senelerce bekleyemem o gelecek bu gelecek, şöyle olacak böyle olacak vs.

MaxipmaN

Üye
1 seneye yakın neredeyse Lumia 820 kullandIm, ondan sonra son 2 ay Lumia 925.
Dosya yöneticisi, birazda sisteme müdahale, biraz kişiselleştirebilme vs. diyorsan bulaşma. Film indirmek de ayrı bir dert.
WP li cihazların gelişmesi için en az 1 sene daha zamanı var (Microsoft böyle devam ederse 5 see sürer), bunu tecrübe ederek söylüyorum.
Şu an başka bir platforma geçtim ve uzun süre WP8 li bir cihaz almam.
Tamamen kişisel tercihlerdir fakat sabır da bir yere kadar.
Geçiş sebebimi, WP8 deki eksikler ve rahatsız olduklarım hakkında bir ara yazacağım uzun uzun.
Stabilite eyvallah ama bir yere kadar, bir stabilite diye de senelerce bekleyemem o gelecek bu gelecek, şöyle olacak böyle olacak vs.
1seneye topladı topladı yoksa istediği konuma çıkamayacak

serinaga

serinaga

Üye
Bence wp8 gerek mağaza ve gerekse güncellemelerle oldukça iyi bir yere geldi, yakında gelecek olan 8,1 güncellemesi ile birçok eksiklikte giderilmiş olacak, ancak dosya yöneticisi vs. beklemeyin, aynı ios gibi Ms gizlilik ve güvenliğe son derece önem veriyor, işin aslı buda bir artısı zaten. Daha doğrusu aslında dosya yöneticisi var Wp8'in ama bulut üzerinde (SkyDrive), PC'den, tabletten her yerden erişilebiliniyor, her tür dosya ve klasör saklanabiliyor, çoğu uygulama skydrive destekli, bence yeterli ...

Abdullah Yemişen

Abdullah Yemişen

Üye
Ben 3-4 ay içinde WP8 e geçmeyi düşünüyorum fakat yakın bir arkadaşım yaklaşık 3 hafta önce NL820 aldı WP çok farklı bir platform eksikleri var daha doğrusu çok eksiği vardı bir çoğunu düzeltti uygulama konusunda demirbaş sayılacak uygulamalar mağazasında mevcut çok oyun oynayan biriyseniz WP de şuan için çok fazla oyun yok onun dışında aklıma gelen şey facebook uygulamasından söz edecek olursak biraz yetersiz arada bildirimler geç geliyor ama bir kaç ay içinde WP güncellenicek çok büyük kapsamlı bir güncelleme gelicek. WP8 aşırı kapalı bir sistem ios gibi. Pek fazla kişiselleştirme uygulayamazsın (Symbiandaki ya da Androiddeki gibi) ama genel olarak bakıcak olursak çok stabil ve düzgün çalışan bir sistem baya baya hızlı çalışıyor internette de hızlı dediğim gibi eksikleri var ama büyük bir güncellemenin eşiğinde. Tavsiye eder misiniz sorusuna cevap vericek olursam gözüm kapalı tavsiye edemiyorum ancak şunu söyleyebilirim önü açık sağlam bir sistem.

Üst Alt