Haber Windows Phone için Custom Rom Yolu Açıldı

Sponsorlu Bağlantılar

BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone için Custom Rom Yolu Açıldı
Windows Phone platformu için geliştirilen özel bir araç telefonların bootloader kilidini açarak, Root yetkisi ve custom rom yükleme imkanı getiriyor.

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone platformu artık geliştiricilerin geniş hayal dünyasına kapılarını açmak üzere. aracının da geliştiricisi olan Heatcliff, Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile cihazlar için Root araçları sunduğu yeni bir site açtı. Heatcliff tarafından yayınlanan yeni araçlar, Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile işletim sistemi ile çalışan seçili Lumia modellerine custom rom yüklemenin önünü açıyor.

Windows Phone Internals adıyla yayınlanan yeni araç, seçili Lumia cihazlarının bootloader kilidini açıyor. Bootloader kilidi açıldıktan sonra telefonlara Root erişimi sağlanarak yeni custom rom oluşturma ve custom romları telefonla flashlama imkanı getiriyor. Heatcliff bu araçlar için iki adet de video yayınladı.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Custom romlar, üretici firma veya işletim sistemini geliştiren üreticinin sisteme eklediği özelliklerden çok daha fazlasını geliştiricilerin telefonlarına eklemelerini sağlıyor. Her ne kadar bu işlemler riskli olsa da bir çok kullanıcı bu romları telefonlarını hem daha kullanışlı hale getiriyor hem de kişiselleştirme noktasında daha özgür oluyor.

Windows Phone Internals desteklenen modeller:

• Lumia 520, 521, 525
  • Lumia 620, 625
  • Lumia 720
  • Lumia 820
  • Lumia 920, 925, 928
  • Lumia 1020
  • Lumia 1320

Windows Phone için Custom Rom Yolu Açıldı - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll

braayn

braayn

Üye
Windows Phone Internals desteklenen modelleri biraz az sayıda bu sayının daha artması lazım

kraliletisim

Üye
teşekkürler iyi haber...

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
volumezoom

volumezoom

Üye
Lumia 520 de windows rt çalıştırılmış galiba.

Rygebin

Rygebin

Üye
Güzel bir haber de , 535 e de gelsin daha bu yöntemin önü açılır inşallah. Jailbreak tarzı birşey dediler 1 yıl önce ilerisi gelemedi.

Bay H

Bay H

Üye
Windows 8.1 RT, Lumia 520. Dokunmatik ekran henüz çalışmıyormuş.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll ve sfgnrl
Rygebin

Rygebin

Üye
Windows 8.1 RT, Lumia 520. Dokunmatik ekran henüz çalışmıyormuş.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Acaba mause veya klavye takılsa açılır mı ki :hmmm

• Beğen
Tepkiler: gutihaz1