Öneri Windows Phone Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone Haberleri
Maxicep içerisinde kolaçan ettim ancak aklıma gelen şeyi bulamadım. Belki de vardır da ben görememiş olabilirim.
Maxicep'te WP OS içerisinde "Windows Phone Güncel Haberleri" veya öneriye göre değişen bir isimle bir sayfa oluşturulsa.

Bu sayfada en son haber ilk sayfaya gelecek şekilde;
1- Windows Phone cep telefonlarıyla ilgili haberler.(satışta veya tasarım safhasında)
2- Windows Phone işletim sistemiyle ilgili haberler
3- Sistem veya sistemi etkileyecek önemli uygulamalar ile bu uygulamalarla ilgili güncelleştirmeler.
4- Windows Phone ile ilgili gelişmeler..

bunlar ve benzeri haberlere yer verilse nasıl olur.
Çoğu zaman maxicep içerisine girerek diyelim ki son 10 gün içinde veya o an meydana gelen gelişmelere göz gezdirmek isteyebiliriz, isteyenler olabilir.

İşte bu sayfa gerek bilgisayarlarımızda ve gerekse cep telefonlarımızda bize bu haberleri windows phone kullancılarına iletse iyi olmaz mı?

Diyebilirsiniz ki parça parça bu haberler zaten var.
Olabilir ama bu haberleri, duyuruları bir bütünlük içinde tek yerden görsek daha iyi olmaz mı?

NOT: Bu öneri daha önce dile getirilmiş ise veya böyle bir yer var varsa bu konunun silinmesi..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Windows Phone/Mobile'a ilişkin son bilgileri zaten forumda "Haber" etiketi ile paylaşıyoruz.

Bunun yanı sıra @papakudioflu Maxicep Portal'da bu bilgi ve gelişmeleri haber olarak da paylaşıyor.

Hal böyleyken talep ettiğiniz şekilde ayrı bir bölüm oluşturulması pek uygun olmayacaktır.

Ancak (forumdaki teknik imkanlar elveriyorsa) belki "etikete göre" süzme işlemi sağlanabilir ( @Ozan )
Böylelikle "Haber" etiketini seçtiğinizde sadece haber nitelikli olan konuları görüntülemiş olursunuz.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone/Mobile'a ilişkin son bilgileri zaten forumda "Haber" etiketi ile paylaşıyoruz.

Bunun yanı sıra @papakudioflu Maxicep Portal'da bu bilgi ve gelişmeleri haber olarak da paylaşıyor.

Hal böyleyken talep ettiğiniz şekilde ayrı bir bölüm oluşturulması pek uygun olmayacaktır.

Ancak (forumdaki teknik imkanlar elveriyorsa) belki "etikete göre" süzme işlemi sağlanabilir ( @Ozan )
Böylelikle "Haber" etiketini seçtiğinizde sadece haber nitelikli olan konuları görüntülemiş olursunuz.
Teşekkür ederim.
Benim istediğim buna benzer bir şeydi.(Etikete göre süzme)
Böylelikle bu konuyla ilgili her şeyi bir başlık altında hem bilgisayar ekranında veya cep telefonu ekranlarında görebililmiş oluruz.
Ayrıca, @papakudioflu portalında karşılıklı konuşmalar olduğundan sağlıklı ve arzu edilen şekilde haber ve gelişmelerle ilgili konuların takibi zor yapılır veya tercih edilmez diye düşünüyorum.
Etikete göre süzme işlemi, şimdilik ihtiyaca cevap verebilir, ileriki zamanlarda maxicep içerisinde popüleritesine göre dizayn edilir, şekillendirilebilir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Teşekkür ederim.
Benim istediğim buna benzer bir şeydi.(Etikete göre süzme)
Böylelikle bu konuyla ilgili her şeyi bir başlık altında hem bilgisayar ekranında veya cep telefonu ekranlarında görebililmiş oluruz.
Ayrıca, @papakudioflu portalında karşılıklı konuşmalar olduğundan sağlıklı ve arzu edilen şekilde haber ve gelişmelerle ilgili konuların takibi zor yapılır veya tercih edilmez diye düşünüyorum.
Etikete göre süzme işlemi, şimdilik ihtiyaca cevap verebilir, ileriki zamanlarda maxicep içerisinde popüleritesine göre dizayn edilir, şekillendirilebilir.
Forumda herhangi bir kök kategoriyi açtığınızda başlık etiketlerini tıklayarak ilgili içerikleri kategoriye göre görüntüleyebilirsiniz. Örnek olarak herhangi bir konunun başlığındaki "haber" etiketine tıklarsanız, o bölümdeki tüm haber etiketli konular listelenir. Bu sayede isterseniz Windows Phone kategorisindeki "haber" etiketli tüm konuları tek sayfada görüntülersiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bunun dışında haber önceliği olarak maxicep.com ana sayfaya öncelik veriyorum. Bu yüzden hazırladığım haberleri ilk olarak orada yayınlıyorum. Ana sayfada da isterseniz menüden "cep telefonu " başlığını seçip sadece sen telefonu haberlerini görüntüleyebilir isterseniz de arama kutucuğuna sadece "Windows" yazıp arayarak tüm Windows haberlerine ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM ve bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl bir şey istediğimi size örnek olarak hazırlamak istiyorum.
Az biraz müsade..

Örnek olarak;

Windows Mobile Yeni Yapı nın yayınlanması haftaya kaldı. 14.09.2015 10:00

Microsoft Fotoğraflar uygulaması güncelleme aldı. 13.09.2015 22:20

Microsoft Lumia 650 XL Modellerini tanıttı, Görünen o ki bu modeller microsoft un amiral gemisi olacak. 10.09.2015 17:30

Gabriel Aul Windows Mobile Yeni Yapı numarasının 10470 olacağını yazdı. 09.09.2015 06:30
[TBODY] [/TBODY]
Yukardaki şekle göre olacak.
Her haberin üstünü clickleyen o haberle ilgili detaylı bilgiye ulaşacak.
Böyle bir sayfanın çok izleneceğini tahmin ediyorum. Yorum yapılmayacak, yazı yazılmayacak sadece okunacak.
Çünkü şu andaki durum konsept itibariyle ve tabiki mecburen dağınık.
Ama böyle bir sayfa olursa izlemek kolay olur ve tutulur.
Çok izleyen veya çok tutulan bir sayfadan çok epey işimize yarar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
hayaleturk

hayaleturk

Üye
Rss tarzı bi'şey istiyorsun galiba hocam?