Windows Phone 8'deki yenilikler

 • 30 Mart 2013
 • 1193 Okunma
 • 14 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. [h=2]Windows Phone 8'deki yenilikler[/h]Sizi önem verdiğiniz insanlara, yerlere ve her şeye yakınlaştıran yeni özellikler. Telefonunuzu her gün kullanmayı zevk haline getiren temel geliştirmeler. Ayrıca verilerinizi güvende tutmak ve aklınızı rahatlatmak için güvenlik önlemleri.
  Tüm bunlar, Windows Phone'un en son sürümünü en iyi hale getirir. İşte karşınızda yeni, havalı ve dikkat çekici özellikler.
  Windows Phone 8'i olan bir telefon mu istiyorsunuz? Telefonlar sayfasına göz atın.

  [h=3]Telefon[/h]Çocuk Odası. Çocuklar artık patronunuza e-posta göndermeden telefonunuzla oynayabilir.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Cüzdan. Kartları ve kuponları dijital olarak depolayın ve yerel fırsatlara göz atın.
  Microsoft hesabı. Telefonunuzda bir Microsoft hesabı (daha önce Windows Live ID) ile oturum açtıktan sonra, Mağaza'dan uygulama, oyun ve müzik edinebilir, arkadaşlarınızla Xbox oyunları oynayabilir, kaybolduğunda telefonunuzu bulabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
  Bilgilerinizi yedekleyin. Güvenli koruma için uygulama listenizi, ayarlarınızı, fotoğraflarınızı ve kısa mesajlarınızı buluta gönderin.
  Yeni Başlangıç ekranı. Yeni ve daha geniş Başlangıç ekranında istediğiniz kadar fazla veya az bilgi görmek için her bir Live Tile için boyut seçin. Uygulama listesi Başlangıç ekranından sola hızlı kaydırılabilir. Yeni renkler de var!
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Erişim kolaylığı. İsteğe bağlı geniş tür, ekran büyütücü veya yüksek karşıtlığa sahip tema iletelefonunuzu kolaylıkla görebileceğiniz hale getirin.
  Yaklaştır + gönder Telefonunuza dokunarak fotoğrafları web sitelerini, kişileri ve daha fazlasını NFC kullanan başka bir aygıtta paylaşın.
  Kilit ekranındaki güncelleştirmeler. Hızlı ve ayrıntılı durum için kilit ekranınızdagörüntülenecek uygulamalar seçin.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Depolama alanı ekleyin. Müzik, uygulamalar ve daha fazlası için alan eklemek üzere çıkarılabilir microSD kart kullanın.
  Sorunsuz güncelleştirmeler. Karışıklık, kargaşa ve kablo olmadan kablosuz yazılım güncelleştirmeleri edinin.
  Kısa mesajla yanıtlayın. Telefonu açamıyor musunuz? Arkadaşlarınıza onları yeniden arayacağınızı haber vermek için önceden yüklenmiş kısa mesaj yanıtlarından birine dokunun. Özel yanıtlar da ayarlayabilirsiniz.
  [h=3]Kişiler + sosyal ağ[/h]Odalar. Odalar, telefonunuzda diğer oda üyeleriyle özel olarak takvim, fotoğraf albümü, grup sohbeti ve not paylaşabileceğiniz yalnızca davetle girilen yerlerdir.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Grup eşitlemesi. Gruplar artık Outlook.com adresindeki Kişiler listenizde görebilmeniz için Microsoft hesabınızla eşitlenir.
  Kişi paylaşımı. E-posta, kısa mesaj veya NFC aracılığıyla hızla kişi kartı paylaşın (Yaklaştır + Gönder).
  [h=3]E-posta + mesajlaşma[/h]Daha fazlasını ekleyin. Resimler, videolar ve sesli notların yanı sıra artık kısa mesajda konumunuzu gönderebilir veya kişi kartı paylaşabilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Sözcük Akışı Klavyesi. Yükseltilen klavyenin eğlenceli ve renkli ifadelere sahip olmasının yanı sıra, telefonunuz artık daha hızlı yazabilmeniz için yazı stilinizi öğrenme ve cümlelerinizi tahmin etme gücüne sahip.
  Sesle e-posta. Bir e-posta iletisindeki mikrofona dokunun ve konuşmaya başlayın.
  Power texting. İlettiğiniz kısa mesajı düzenleyin ve onay kutularını işaretleyerek birden fazla alıcı seçin. Artık taslaklarınız da kaydediliyor.
  Skype uygulaması. Telefonunuzda Internet aramaları ve görüntülü sohbet. Skype uygulamasını indirdikten sonra, doğrudan kişi kartlarından ulaşabilirsiniz.
  Mesajlaşma için toplu silme özelliği. Birkaç dokunuşla eski kısa mesajları ve sohbet iletilerini temizleyin.
  [h=3]Gözatma + haritalar[/h]Yalnızca sizin için. Yaptıklarınıza ve arkadaşlarınızın hoşlandığı şeylere bağlı olarak yeme, içme, alışveriş ya da ziyaret edilecek yerlere yönelik yakın yerler için kişiselleştirilmiş öneriler alın.
  Daha iyi tarayıcı. Yeni Windows Phone için Internet Explorer 10'da bir sayfada arama yapın, şüpheli web sitelerine karşı koruma sağlayın ve daha fazlasını yapın. Daha hızlı ve az veri kullanan tarama için web sayfası görüntülerinin otomatik olarak gösterilmemesini seçebilirsiniz.
  Bir veya daha fazlasını silin. Internet Explorer geçmişinizdeki tek bir öğeyi kaldırın veya silmek için birden çok öğe seçmek üzere onay kutularını kullanın.
  [h=3]Fotoğraflar + kamera[/h]Mercekler. Kameranızın görüntü bulucusuna tema, efekt ve daha fazlasını eklemek için Mağaza'dan Lensler'i indirin.
  Fotoğraf düzeltmeleri. Fotoğrafları doğrudan telefonunuzda kesin, döndürün ve düzeltin. Ayrıca silinecek veya paylaşılacak resimleri çoklu da seçebilirsiniz.
  Yedekleyin. Tam çözünürlüklü karşıya yükleme seçeneğiyle fotoğraflarınızı ve videolarınızı SkyDrive'a otomatik olarak güvenle yükleyin.
  Kaydetmek için dokunun. Filme alın: Artık ekrana dokunarak video kaydetmeyebaşlayabilirsiniz.
  [h=3]Müzik + videolar[/h]Xbox Music. Zune'a elveda, Xbox'a merhaba deyin: Xbox Music Mağazası, müzik ve video bulup buluttan yürütebileceğiniz yeni bir yerdir. Milyonlarca şarkıya düşük aylık ücretlerle sınırsız erişim için Xbox Music Pass edinin.
  [h=3]Office Mobile[/h]Kullanışlı notlar. OneNote artık ayrı bir uygulamadır; tek dokunuşla notlarınıza ulaşmak için Başlangıç ekranına sabitleyin. Sesinizle not alın, not içeriklerini aratın ve not defterleriniz arasında daha kolay şekilde gezinin.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Yeni Office Hub'ı. Office Hub'ı Microsoft Word Mobile, PowerPoint Mobile ve Excel Mobile için gideceğiniz yer daha kolay ve net bir gezinti için yeniden tasarlandı. Ayrıca artık açtığınız e-posta ekleri burada otomatik olarak görüntülenecek.
  Geliştirilmiş Office uygulamaları. Word artık tam ekran okuma moduna sahip. Ayrıca bir belgeyi yeniden açtığınızda, kaldığınız yerden başlıyor. Excel, grafik desteği, sorunsuz gezinti ve daha iyi hücre seçimi özelliklerine sahip. PowerPoint yeni küçük resim ve notlar görünümlerine sahip.
  [h=3]Uygulamalar + Oyunlar[/h]Yeni Mağaza. Windows Phone Market artık Windows Phone Mağazası adını aldı. Mağaza neleri beğendiğinizi biliyor ve size özel uygulamalar öneriyor. Her zaman olduğu gibi, uygulamalar Microsoft tarafından test edildi ve onaylandı.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Diğer Live Apps. Live Apps, doğrudan kendi Live Tile'larına güncelleştirmeler ve bilgiler getirir. Artık Mağaza'da her zamankinde daha fazla seçenek var, en yeni Groupon fırsatlarını, CNN son dakika haberlerini, Weather Channel uyarılarını ve daha fazlasını hemen Başlangıç ekranınızdan görebilirsiniz.
  Buna, daha akıllı uygulamalar da dahil. Uygulamalar zaten telefonunuzla konuşabiliyordu. Artık kendi aralarında konuşup bilgi paylaşabiliyor. (Örneğin, restoran uygulamanız GPS uygulamanızla bilgi paylaşabiliyor.)
  [h=3]Ağ[/h]Wi-Fi seçenekleri. Wi-Fi bağlantınızı her zaman açık olacak şekilde ayarlayın veya Wi-Fi bağlantısı sınırlıyken (veya yokken) hücresel veri tarifenize geçmeyi seçin.
  Bluetooth ile paylaşma. Belgeleri, fotoğrafları, kişileri, müziği ve daha fazlasını paylaşın.
  [h=3]İşletmeniz için[/h]Kurumsal güç. Mobil aygıt yönetimi, özel uygulama dağıtıcısı ve şirket hesapları gibi yeni işletme özellikleri Windows Phone'u Windows altyapınızla tümleştirmeyi kolay hale getirir.
  Windows ile çalışır. Her şeyi bir kez öğrenmeniz için Windows Phone 8, Windows 8 ile aynı görünüm ve kullanım özelliklerine sahiptir.
  Office geliştirmeleri. Word, PowerPoint, OneNote ve Excel Microsoft Office Mobile uygulamaları geliştirmeleri, Office belgelerine her yerden ve her zaman erişmenizi ve düzenlemenizi daha da kolay hale getirir.
  [h=3]Windows Phone çevrimiçi[/h]Ailem. Çocuklara yönelik uygulama indirmeleri ve oyun derecelendirmelerine izin vermek ve bunları yönetmek için Windows Phone web sitesinde Ailem'i ayarlayın.
  [h=3]Notlar[/h]
  • Bazı uygulamalar ve özellikler 1 GB'den daha düşük RAM'i olan telefonlarda çalışmaz. Telefonunuzun ne kadar hafızası olduğunu görmek için üreticinin web sitesini veya telefonunuzun belgelerini kontrol edin. Bazı özellikler ülkenizde veya bölgenizde kullanılamayabilir ya da cep telefonu operatörünüze veya üreticinize göre farklılık gösterebilir. Daha fazla bilgi için bkz. Özellik ve hizmet kullanılabilirliği.
  • Bazı özellikler yalnızca telefonunuz Windows Phone yazılımının en son sürümünü çalıştırıyorsa (İS sürüm 8.0.10211.204) kullanılabilir. Telefonunuzu güncelleme hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Telefon yazılımımı nasıl güncellerim?
  aslıntıdır sadece bilgi amaçlı Windows Phone 8'deki yenilikler | Windows Phone Nasıl Yapılır(Türkiye)   


  Yazan: HaYalPeresT TM
  kaygisiz43 bunu beğendi.
 2. teşekkürler
   
 3. Çok daha önce açılması gereken bir konuydu bence . Teşekkürler :)
   
 4. elinize sağlık teşekkürler :)

  İmzamda da gizli kalan yada çok bilinmeyen 8 özellik var :)
   
 5. Teşekkürler gayet güzel bir konu olmuş :)
   
 6. Ellerine Sağlık toprağım çok güzel olmuş :)
   
 7. Emeğine sağlık.
   
 8. Hepinize ben teşekkür ederim yararlı olduysa ne mutlu bana
   
 9. teşekkürler
   
 10. Rica ederim
   
 11. rice ederim :ehe
   
 12. Güzel bir konu olmuş, eline sağlık ...
   
 13. rica ederim :ehe
   
 14. Teşekkürler
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 15:57