Windows phone 8 deki eksikler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
katil_197

katil_197

Üye
    Konu Sahibi
Windows phone 8 deki eksikler
Merhaba arkadaşlar. Yaklşık 3 haftadır kullanmakta olduğum Lumia 820 donanım olarak gerçektenmuhteşem. Ayrıca değiştirilebilir kapakve pil ile micro sd kart desteği benim için seçim nedeniydi.

Şimdi Windows Phone 8 deki benim açımdan eksiklikleri paylaşmak istiyorum sizlerle. Not: Cihazımda portico güncellemesi yüklüdür.

Ana Ekran
1-windows 8 deki gibi birden çok ana ekran olsa ve bu ana ekranlar arasında geçiş olsa muhteşemolurdu.. Mesela ekranı sola çekteğimizde tüm uygulamaların çıktığı gibi sağa çektiğimizde de diğer ekranlara geçebilse idik.
2-Geri tuşuna basılı tutunca çıkan açık uygulamaları çarpı işareti olsada kapatabilse idik öylece. Vede geri tuşuna basınca küçülen ekrandan kalan alttaki boş bölüme tümünü kapat gelse idi ne güzel olurdu.
3- şu windows tuşuna basınca türkçe de anlasaydı :))
4- arama tuşu sadece nette değilde teldede arama işini yapsaydı süper olmaz mıydı sizcede.
5- zil sesi ekran kilitli iken de kısılabiliyor oysa bu engellenmeli bence çünkü bir bakıyorum tel kısık sesli çalıyor meğerse tuşa basmışım bilmeden. Ayrıca bu düğme tüm sesleri değilse nerde isek ona göre iş yapsa mesela müzikçalarda iken sadece müzikçaların sesini kapatsın zil sesini değil. kamerada iken zoom yapsın
6-Bildirim merkezi olmalı ve en azından mesaj gelince şu windows düğmesi yanıp sönsün yahu:)))

Ayarlar
SİSTEM MENÜSÜ
1- Zil Sesleri+Uyarı:

Mesaj Sesleri sadece listeden değil özel olarakta seçilebilmeli
Tüm Sesler için ayrı ses yükseklikleri seçilebilmeli
2- Tema:
Tema da Arka plan rengi sadece koyu yada açık değil renk paletinden istenilen renk seçilebilmeli ayrıca Tema rengi olarak 20 renk değil renk paleti ile sınırsız renk seçeneği olmalı
3- Wifi:
Statik İp için ayarlar olmalı.
4- Bluetooth
Bluetooth ile dosya aktarımındaki sorunlar çözülmeli
5- Uçuş Modu
Bu ayar için menü çok gereksiz bence şebeke menüsüne konulabilir bu seçenek
6- Şebeke
3g ile Görüntülü görüşme özelliği açılmalı
7- Telefon Depolama Alanı
Burada sd kart ve telefon hafızasının doluluğunu gösteriyor bence ileriye gidilip sd kart yada telefon hafızasının içine girilip dosyalara da bakılabilmeli ( dosya yöneticisi)
8- Yedekleme
Yedekleme sadece manuel değil otomatik ( her ay/her hafta / her gün) gibi seçeneklerle yapılabılmeli
9- Konuşma
Türkçe Dil Desteği gelebilir ve bu Windows Phone 8 i rakiplerinin önüne geçirir.
10- Erişim Noktası
Vpn desteği gelmeli

UYGULAMALAR MENÜSÜ

1-Arka Plan Görevleri
Burada ileri düzey yapıldığında tüm uygulamalara müdahale edilebilmeli. Şu an ileri düzey seçildiğinde tüm listelenen arka plan görevleri pasif..
2-Kamera
Kamera ayarı yok denecek kadar az. Oysa megapixel değiştirme kırmızı göz azaltma gibi birçok ayar getirilebilir.
3-İnternet Explorer
Ayar olarak çok az ayar var. En önemli eksiklik anasayfa ayarı yok.
4-Kişiler
Sim kişilerini görme ihtimaliniz yok. Oysa sim kişileri görülebilmeli. Örneğin arkadaşın sim kartını takınca arkadaşın rehberini kendi telefonuma aktarmadan görebilmeliyim.
5-Mesajlaşma
İletim onayı mesaj olarak değil pop-up olarak yada gönderilen mesajların üstüne farklı bir işaret olarak gelmeli.

SON OLARAK OLMAZSA OLMAZ UYGULAMALAR
1- Adam gibi facebook uygulaması
2- İnstagram :))
3- Youtube için sağlam bir uygulama
4- Orjinal ve Türkçe Google uygulamaları ( google maps-Google Search vs.)
5- Windows Phone işletim sistemli telefonlar arasında (iMessage tarzı) sms programı mesela Wmessage :))))
6- Daha fazla Tarayıcı (Chorme Mozilla vs.)
7- Xplore diyecem ama dosyalara giremedikki henüz
8- Data-Sms-Mms-Çağrı Takip Programı

Bunları istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak oy verirmisiniz

NOT:ekoks20 adlı kullanıcıdan alıntıdır....

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Her sistemin eksiklikleri olabilir, WP8 yeni olduğundan bu eksiklikler biraz fazla. Zamanla giderilecektir.
Paylaşım için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt