Windows 10 Windows 10'da Programsız FPS Nasıl Görünür?


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  Konu Sahibi
Windows 10 yerleşik olarak Xbox Game Bar özelliği ile birlikte gelir ve bu panel, başka herhangi bir program yüklemeden pek çok işlevden faydalanabilmenize olanak sunar. Tahmin edebileceğiniz üzere bu özelliklerden birisi de FPS sayacı olarak öne çıkıyor.

Hemen aşağıda bu paneli nasıl etkinleştirebileceğinizi ve FPS sayacını herhangi bir ek programa ihtiyaç duymaksızın aktif hale getirebileceğinizi sizlere aktaracağım.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Windows 10'da Programsız FPS Görme Nasıl Yapılır?​

 • Adım 1- Windows + G tuşlarına basarak Game Bar'ı açın.
 • Adım 2- Açılan panelden Performans kutucuğunu bulun.
 • Adım 3- Soldaki menüden FPS sekmesine tıklayın.
 • Adım 4- Sağdaki ekrandan Erişim İste butonuna basın.
 • Adım 5- Gelen uyarı penceresindeki Evet butonuna tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra yapmanız gereken şey bilgisayarınızı yeniden başlatmak olacaktır. Ayrıca eğer Windows + G tuşları ile Xbox Game Bar paneline erişemiyorsanız Başlat -> Ayarlar -> Oyun -> Oyun Çubuğu -> Açık adımlarını takip edin.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yapmanız gereken şey, bir oyuna girmek olacak. Oyuna girdikten sonra Windows + G tuşları ile paneli etkin hale getirin ve kutucuğu istediğiniz bir noktada konumlandırın. Bu sayede hangi programı kullansam düşüncesinde boğulmadan FPS değerlerini görmeniz mümkün olacak.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Xbox Game Bar Aktif Hale Getirme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1- Başlat menüsüne tıklayın.
 • Adım 2- Menüden Ayarlar uygulamasına girin.
 • Adım 3- Oyun kutucuğuna tıklayın.
 • Adım 4- Soldaki menüden Oyun Çubuğu sekmesine basın.
 • Adım 5- Açılan ekrandan paneli Açık olarak işaretleyin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


 

Ekli dosyalar

 • Beğen
Tepkiler: gonyalı, PALA., Mesut Aktaş ve 2 diğerleri
PALA.

PALA.

Üye
Bu oyun çubuğu ile oyun dışında harici uygulama yüklemeden ekran videosu felan da çekiliyor ama ekran kartı bellirli bir modelin üzerinde olacak eski modellerde çalışmıyor.
 
 • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve TheNightMare.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt