Windows 10 pro ISO Kurulum Dosyasındaki Driverlar Nerede ve O Olan Yere Nasıl Driver Ekleriz Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 pro ISO Kurulum Dosyasındaki Driverlar Nerede ve O Olan Yere Nasıl Driver Ekleriz Yardım!
Windows 10 pro Kurulum Dosyasındaki Driverlar Nerede ve O Olan Yere Nasıl Driver Ekleriz Yardım!
Windows 10 Kurulumu ile birlikte aynı anda internet WI-FI, Ethernet driverlarının da yüklenmesini istiyor. ISO dosyasındaki driver bulunan paket hangisidir? Bu pakete driver ekledikten sonra ne gibi değişiklikler yapmamız gerekiyor?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@PALA.

• Cool
Tepkiler: PALA.

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
@MAERKEK abi palada hiç gelmiyor kaç gündür ettiketliyoruz onu değilmi.

PALA.

PALA.

Üye
Windows 10 pro Kurulum Dosyasındaki Driverlar Nerede
İSO dosyasını açın, aşağıdaki lokasyonlarda sürücü dosyalarına ulaşabilirsiniz.

sources\boot.wim\1\Windows\System32\DriverStore\
sources\boot.wim\1\Windows\System32\drivers\

sources\boot.wim\2\Windows\System32\DriverStore\
sources\boot.wim\2\Windows\System32\drivers\

O Olan Yere Nasıl Driver Ekleriz
.sys ve .inf uzantılı küçük dosyalardan oluşur genelde sürücüler, buralara ekleme yapılabilir ancak bu işlem İSO yapısını bozabilir, bu tarz işlemlere gerek yoktur, mevcut sürücüleri sonra kurmak yada kurulumda gerekli olursa aşağıdaki gibi sorunu çözebilirsiniz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Windows 10 Kurulumu ile birlikte aynı anda internet WI-FI, Ethernet driverlarının da yüklenmesini istiyor.
Bunun dışında kurulum işleminde güncelleme ve oturum açma seçeneklerini erteleyerek kurulumunuzu yapıp, aygıt yöneticisinde bulunamayan aygıtın donanım kimliğini tespit edip, internette sürücüyü yada kurulum dosyasını bulup, bir flash bellek ile sisteme eski usül yükleyebilirsiniz.

Nlite tarzı yazılımlar ile sürücü ekleme falan yapılabiliyor ama tavsiye etmiyorum, İSO yapısını bozmak kurulumda sorun çıkartabilir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
internetten bul sakla format sonrası yükle neden formatla uğraşıyorsun kı

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
@palaustam beni dört gibi arayabilirmisin ricamdir çok acil 05384405887 ismim engin arayabilirmisin
Mesaj birleştirildi:

@pala ustam ben eklemek istiyoru.m yardımcı olsan lutfen

PALA.

PALA.

Üye
@palaustam beni dört gibi arayabilirmisin ricamdir çok acil 05384405887 ismim engin arayabilirmisin
Mesaj birleştirildi:

@pala ustam ben eklemek istiyoru.m yardımcı olsan lutfen
Daha önce böyle bişey yapma ihtiyacı hiç duymadığım için yapmadım, dolayısıyla sadece fikir verdim, denemedim.

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
@PALA. ustam driver eklemem lazım windows 7 isolarda nasıl yapcağım müsaitmisin acaba idden göstersen

PALA.

PALA.

Üye
@PALA. ustam driver eklemem lazım windows 7 isolarda nasıl yapcağım müsaitmisin acaba idden göstersen
Dediğim gibi daha önce hiç yapmadım, maalesef müsait değilim. Uğraştığım konular olsaydı, konu açar anlatım bile yapardım, forumdakiler bilir, maalesef konu dışında kalıyorum ancak size bir örneklerden bahsedicem, işinizi görür mü bilemem.

Bu yöntemde de sürücüler ve programlar yüklenmiş bir imaj var, bunu her seferinde geri yükleyebilirsiniz.

Benim anlamadığım, siz bunu format attıktan sonra kolaylık olsun diye mi istiyorsunuz ?

• Beğen

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
@MAERKEK ustam oda bilmiyor kendisi sordum
Mesaj birleştirildi:

nerdesiniz arkadaşalr ben katılımsız driver nasıl yapabilirim

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@MAERKEK ustam oda bilmiyor kendisi sordum
Mesaj birleştirildi:

nerdesiniz arkadaşalr ben katılımsız driver nasıl yapabilirim
Harbiden niye istiyorsunuz ? Hazır kurulu sistemden driver yedek alın onları yükleyin yularıda anlatmış

Üst Alt