Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Telefon uygulaması içindeki rehbere yine girilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Krnl386

kmlxxbb

kmlxxbb

Üye
Aynen bendede rehberde sorun yok ,
Bu arada bildirimler olsun , mesaj bildirimleri olsun gayet güzel ve anında bildirim geliyor Sorun Yok .
Ama Edgede sorun devam ediyor !

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Telefon uygulaması içindeki rehbere yine girilmiyor.

L920 de mi yoksa L950 de mi?
L 950 de sorun var ise sıfırla gitsin.. ya da senin için önemli bir sıkıntı devam etmiyor ise yeni güncellemeleri bekle.

Ben de de Veri Sınırlama ya giriş yapılmıyor, sıfırlayınca düzeliyor, ancak bir sıfırlama 1 günümü aldğı için gerek görmüyorum :))

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, serinaga ve Krnl386
serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar bu son 2 yapıdan bu yana ( L1520 üzerine L950 XL kurulu ) pil sorunu yaşayan var mı ( %20 altına düşüp pil tasarrufu alarmı verince kapanma, şarj olurken %30'larda görünmesine rağmen şarjın durması, soft reset atınca %100 dolmuş olduğunu görmek vs.) . Yoksa benim pil mi alarm vermeye başladı, zaten akşamı zor çıkarır oldu, hoş neredeyse 3 yılı geçti, bariz pil zayıfladı ama :bilmm
Format atsam biraz toparlar mı acep ?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Arkadaşlar bu son 2 yapıdan bu yana ( L1520 üzerine L950 XL kurulu ) pil sorunu yaşayan var mı ( %20 altına düşüp pil tasarrufu alarmı verince kapanma, şarj olurken %30'larda görünmesine rağmen şarjın durması, soft reset atınca %100 dolmuş olduğunu görmek vs.) . Yoksa benim pil mi alarm vermeye başladı, zaten akşamı zor çıkarır oldu, hoş neredeyse 3 yılı geçti, bariz pil zayıfladı ama :bilmm
Pil Kalibrasyonu yap
Bir kaç gün kullan
Sonra düzelme olmaz ise işinin ehli birisine pil durumunun ölçümünü yaptır.
Sorun yazılımdan da kaynaklanabilir.
Bence pil ölçümü sana doğruyu gösterecektir.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
s
Sıfırlamayı tavsiye ederim.

serinaga

serinaga

Üye
Kaç zamandır sıfırlamayı düşünüyorum, ama tekrardan toparlaması en az 3-4 saati buluyor, ama telefonun kendini toparlaması için bunu yapmam gerek sanırım. Ayrıca Micro SD kartı da sıfırlamam gerek, 64 Gb'nin 45 Gb.'si doldu :)

• Beğen
Tepkiler: Krnl386

gkhntlbs

Üye
merhaba arkadaşlar 950xl için nasıl bir hafıza kartı önerirsiniz 64 gb yeterli olacak?

gkhntlbs

Üye
tamam teşekkürler

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Kaç zamandır sıfırlamayı düşünüyorum, ama tekrardan toparlaması en az 3-4 saati buluyor, ama telefonun kendini toparlaması için bunu yapmam gerek sanırım. Ayrıca Micro SD kartı da sıfırlamam gerek, 64 Gb'nin 45 Gb.'si doldu :)
Gerek dahili ve gerekse harici kartların önemli ölçüde dolması, hiç bir teknik sorun olmasa bile cep telefonunun yavaşlamasına neden olur.
O yüzden de özellikle çektiğimiz resimleri zaman zaman başka ortamlara aktararak nefes aldırmamızda yarar var, ayrıca telefonun üzerinde kullanmadığımız, ne işe yaradığını dahi hatırlayamadığımız uygulamaları bularak kaldırmalıyız.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Krnl386
serinaga

serinaga

Üye
Gerek dahili ve gerekse harici kartların önemli ölçüde dolması, hiç bir teknik sorun olmasa bile cep telefonunun yavaşlamasına neden olur.
O yüzden de özellikle çektiğimiz resimleri zaman zaman başka ortamlara aktararak nefes aldırmamızda yarar var, ayrıca telefonun üzerinde kullanmadığımız, ne işe yaradığını dahi hatırlayamadığımız uygulamaları bularak kaldırmalıyız.
Çok doğru söylüyorsun da ben hepten salıverdim valla :kop2: , ne idüğü belirsiz onlarca uygulama var, önüme gelen herşeyi yüklüyorum, depoluyorum, kaydediyorum ... Resmen PC, Laptop ve tableti bıraktım, kullanmıyorum artık onları, L1520 her türlü işimi görüyor, sanırım biraz ölçüyü kaçırdım ... Var ya buna rağmen Windows Mobile gayet akıcı çalışıyor, arada bir teklese de. Şimdilik tek sorunum şarj olayı, hoş telefonu 3-4 yıldır aralıksız kullanıyorum, bu da normal aslında :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, erhanercan, ponçikEnişte ve 1 kişi daha
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
s7edge aldıktan sonra buraya girmiyordum. s7 edgenin ekranı değiştircem yarın. 620 bir köşede duruyordu yeni windows sürümlerini yüklemek için windows insiderı kurmam yeterli mi? değişen bişey oldu mu?

gkhntlbs

Üye
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak.Yakında bir etkinlik için avrupaya gideceğim.Benim telefonum 950xl bununla 4k video çekmeyi düşünüyorum.Ama 32 gb hafıza yeterli olmayabilir.Micro sd kart alacağım.64 gb düşünüyorum.Telefonumun hafızasına çekip ordan mikro sd karta atacağım çektiğim videoları.Nasıl bir kart almalıyım ?

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak.Yakında bir etkinlik için avrupaya gideceğim.Benim telefonum 950xl bununla 4k video çekmeyi düşünüyorum.Ama 32 gb hafıza yeterli olmayabilir.Micro sd kart alacağım.64 gb düşünüyorum.Telefonumun hafızasına çekip ordan mikro sd karta atacağım çektiğim videoları.Nasıl bir kart almalıyım ?
c10 almanız lazım

• Beğen
Tepkiler: gkhntlbs

gkhntlbs

Üye
Class 10 almam gerekiyor.Ben alacağım hafıza kartını depo olarak kullanacağım o yüzden yazma yada okuma hızı fark eder mi?

og1907

og1907

Üye
İnstagram uygulamasında video paylaşma sorunu olan varmı ne hikayede nede normal paylaşımda video paylaşılmıyor uygulamadan atıyor.

serinaga

serinaga

Üye
Class 10 almam gerekiyor.Ben alacağım hafıza kartını depo olarak kullanacağım o yüzden yazma yada okuma hızı fark eder mi?
Evet fark ediyor, örneğin video'yu telefon hafızasına yükleyip, sonra Micro SD karta taşıdınız diyelim, video uygulamasını açtığınızda ilgili dosyalara hızlı erişim için Class 10 en az 48Mbit şart, imkânınız varsa 70-80 Mbit alın, ben L1520'de Sandisk 64 GB.Class 10 ve 70 Mbit veri transfer hızında bir kart kullanıyorum, çok memnunum, sıkıntı yaşatmadı uzun bir süredir. Son zamanlarda 64 Gb'nin neredeyse 50 GB.'si dolmak üzere, birkaç defa fotoğraf çekerken reset attı telefon, eh 4000'den fazla fotoğraf, yüzlerce video ve sayısını bilmediğim belge (Word, Excel vs.) var. Yani sınırları zorluyorum :)

• Beğen
Tepkiler: sahanemir ve bozkirdangelen

Üst Alt