Windows 10 Windows 10 Disk Kullanımının Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

bycoo32

bycoo32

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Disk Kullanımının Çözümü
Windows 10'da herkesin şikayetçi olduğu kasmalara son. Laptoplarda genellikle pil tassarrufu yönünden 5400rpm hdd kullanılır. Bu diskler yavaş üstelik windows 10 açılışta hdd yi en iyi duruma getirmek için çalışır ve neredeyse hdd kullanımı uzun süre yüzde yüzlerde çalışır. Şimdi bunun basit çözümünü ve bize kazandırdıklarını izleyelim.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tak SDD Kafan Rahat Olsun :sirit:

• Beğen
Tepkiler: bycoo32
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Tak SDD Kafan Rahat Olsun :sirit:

Biz daha SSD'yi yeni yeni kullanmaya başlamışken bir de M2 çıktı şimdi.SSD'den 5 kat daha hızlı.Saniyedeki okuma hızı 2.5Terabayt Yazma hızı 1.5TB
Benim PC'yi test ettim şimdi.11 saniyede açılıyor.Masaüstünü gördüğüm anda Chrome tıkladım 3 sn sürdü açılması.Özellikler imzada

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Biz daha SSD'yi yeni yeni kullanmaya başlamışken bir de M2 çıktı şimdi.SSD'den 5 kat daha hızlı.Saniyedeki okuma hızı 2.5Terabayt Yazma hızı 1.5TB
Benim PC'yi test ettim şimdi.11 saniyede açılıyor.Masaüstünü gördüğüm anda Chrome tıkladım 3 sn sürdü açılması.Özellikler imzada
İlkkez Duydum Sata 3.0 O Kadar Yüksek Hıza Nasıl İmkan Sağlıyor Yoksa PCI Slotundanmı?

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
İlkkez Duydum Sata 3.0 O Kadar Yüksek Hıza Nasıl İmkan Sağlıyor Yoksa PCI Slotundanmı?

Evet PCI Express portuna bağlı olarak çalışıyor.Şu videodaki anakart incelemesinde bahsediliyor. 9:30'dan sonrasını izlersen anlarsın

Örnek olarakta şu diski verebilirim.Okuma yazma değerleri altında yazıyor

Burada da 32 GB/s max okuma hızına ulaşabildiği yazıyor

Bu arada aradığın cihazı bulabildin mi yoksa Lumia 520 mi alacaksın
Bu da benim PC'den :)

exp_l0it

exp_l0it

Üye
hocam secure boot acmayi unutmusunuz :ehe
bende ssd taktim kafam rahat. pcnin kendi diski garanti bitene kadar hariciye taktim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Evet PCI Express portuna bağlı olarak çalışıyor.Şu videodaki anakart incelemesinde bahsediliyor. 9:30'dan sonrasını izlersen anlarsın

Örnek olarakta şu diski verebilirim.Okuma yazma değerleri altında yazıyor

Burada da 32 GB/s max okuma hızına ulaşabildiği yazıyor

Bu arada aradığın cihazı bulabildin mi yoksa Lumia 520 mi alacaksın
Bu da benim PC'den :)

Ha PCI 16x + Yukarısını Kullanıyor Tamam O Zaman Mantıklı Yoksa PCI Slotunun O Kadar Yüksek Veriyi Taşıyacağini Sanmıyorum :D
Vatan Bilgisayardada Varmiş Bunlar Demek Üst Seviyeymiş Yeni Öğrendim :hmmm Normalde Samsung 2015-16da 850 den Yardırıyordu Demek PCI + Dan Yukarı Çıkınca 950 Vat Samsung Vay Bende Hala 128 GB 850 Pro Kullanayım Hemde Sata 2.0 )): Peki Bu Cihazlara Ne Kadar Yazma Sınırı Var Günlük ? Malum Ömürleri Var Benim SSD Yani 850 Pro Günde 40 GB 10 Yıl İçindede 150 TB Yazma Garanti Veriyor İşte Ortalama Günlük 40 GBye Düşüyor Bunlardadamı Aynı Acaba 5 Yıl Demiş Garantiye
Telefon İşinide Ablamda Lumia 620 Vardı O Aklıma Geldi Ona 640XL Aldım Sıfır Onun Cihazida Kendime Alıcam :evet: 2.El Baya Riskli Valla Ne Bileyim En Garanti Yol Dedim Başımda Ağırmaz Ablamada Süpriz Yaparım Dedim Videosunuda Eklerim 1 2 Saatte Kutu Açılımı

• Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01

Üst Alt