Windows 10 C: diskini küçültme sınırı var.

Sponsorlu Bağlantılar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 C: diskini küçültme sınırı var.
Arkadaşlar Windows 10 bilgisayarımda çift işletim sistemi yapmak için disk yöneticisinden C: diskini kucultmeye çalışıyorum ancak 8 GB küçültme sınırı var. 8000 MB civarı değer yazıyor o değerin üstünde sayı yazınca küçült butonuna tıklanmıyor. Bunun çözümünü deniyim dedim ama kafam karışınca şöyle oldu:
Şimdi defrag yapınca disk birleşiyor buda diskin küçültme sınırını azaltıyor bende defrag küçültme sınırını artırıyor sandım sonra hem windowsta hemde Perfectdisk programından defrag yaptım 11 GB sınır 8 GB a dustu. Yani küçültme sınırını kaldırmak için defrag olayının tam tersini yapmak yani diski parçalamak lazım ve ben defrag olayının tam tersini yani disk parcalamayi nasıl yapacağım?. Lütfen acilen yardım edin.

PALA.

PALA.

Üye
Defraggler ile tam birlestirebilirsin.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Defraggler ile tam birlestirebilirsin.
Hayır ben diski birlestirmeyecegim birlestirince küçültme sınırı sahada azalıyor. Benim defrag olayının tam tersini yapmam lazım.

PALA.

PALA.

Üye
Hayır ben diski birlestirmeyecegim birlestirince küçültme sınırı sahada azalıyor. Benim defrag olayının tam tersini yapmam lazım.
Bu tarz sorunlarda tüm dosyaları diskin üst kısmında toplamadan istenilen küçültme yapılamaz. Diğer bir durumda o kısımda bad sektor olmasıdır, birleştirilecek bir dosya yoktur ama bad sektor varsa Windows üzerinden disk bölmek zorlaşır. Kolay gelsin.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Arkadaşlar Windows 10 bilgisayarımda çift işletim sistemi yapmak için disk yöneticisinden C: diskini kucultmeye çalışıyorum ancak 8 GB küçültme sınırı var. 8000 MB civarı değer yazıyor o değerin üstünde sayı yazınca küçült butonuna tıklanmıyor. Bunun çözümünü deniyim dedim ama kafam karışınca şöyle oldu:
Şimdi defrag yapınca disk birleşiyor buda diskin küçültme sınırını azaltıyor bende defrag küçültme sınırını artırıyor sandım sonra hem windowsta hemde Perfectdisk programından defrag yaptım 11 GB sınır 8 GB a dustu. Yani küçültme sınırını kaldırmak için defrag olayının tam tersini yapmak yani diski parçalamak lazım ve ben defrag olayının tam tersini yani disk parcalamayi nasıl yapacağım?. Lütfen acilen yardım edin.
Sistemin 64 bit mi ?
Mesaj birleştirildi:

Ayrıca diskte 8 gb dan büyük veri varsa maalesef bölebileceğiniz maksimum alan 8 gb oluyor. (Denendi)

Son düzenleme:
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Sistemin 64 bit mi ?
Mesaj birleştirildi:

Ayrıca diskte 8 gb dan büyük veri varsa maalesef bölebileceğiniz maksimum alan 8 gb oluyor. (Denendi)
Evet 64 bit. 8 GB tan büyük dosyalar ise birleşmiş benim onları bölmem gerekiyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
daha yüksek boyutta disk yokmu tam olayı anlamadım ben. 1 diske 2 sistem kuraaksın ee tamamda toplam kapasitemi yetmıyor

gonyalı

gonyalı

Üye
daha yüksek boyutta disk yokmu tam olayı anlamadım ben. 1 diske 2 sistem kuraaksın ee tamamda toplam kapasitemi yetmıyor
Konu . yanlış hatırlamıyorsam
Arkadaşın Nokia 2730c telefonu var baya sıkıntılı PC den yazılım atmaya çalışıyor
PC suit telefonu görmüyor vs.vs.
Bu da diyor ki acaba PC ye w7 kursam PC suit telefonu algılar mı düye deneme yapcakda herşey birbirine karıştı
Yeni sorunlar çıktı düzeltmeye çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Konu . yanlış hatırlamıyorsam
Arkadaşın Nokia 2730c telefonu var baya sıkıntılı PC den yazılım atmaya çalışıyor
PC suit telefonu görmüyor vs.vs.
Bu da diyor ki acaba PC ye w7 kursam PC suit telefonu algılar mı düye deneme yapcakda herşey birbirine karıştı
Yeni sorunlar çıktı düzeltmeye çalışıyor.
Aynen. Şu anda USB belleğe Windows To Go seçeneği ile win8 kuruyorum USBden win8 çalıştırcam.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
zaten 8.1 üstünde sorun oluyordu. başka pc yokmu? birde usb driveri bulabilirsen oda fark ettirebilir. nokia pc suiti yükleyip dene istersen belki faydası olur görmeme vs durumlarında kablo,şarj, ve yazılım önemli

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
zaten 8.1 üstünde sorun oluyordu. başka pc yokmu? birde usb driveri bulabilirsen oda fark ettirebilir. nokia pc suiti yükleyip dene istersen belki faydası olur görmeme vs durumlarında kablo,şarj, ve yazılım önemli
Denedim ne varsa driver kablo herşey. Şuanda arkadaşımın bilgisayarinda denicem onun bilgisayarına 8 kurucaz ve bilgisayarı eski bu yüzden telefonu görür. Akşama doğru arkadaşımın evine gitcem.

gonyalı

gonyalı

Üye
sonuç ?
çözüldü mü ?

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve XXXturi01

Üst Alt