Windows 10 Boştayken %30 Bellek Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Windows 10 Boştayken %30 Bellek Kullanımı
Bilgisayarı 0'dan kapatıp açtığım anda sistem hizmetleri belleğin %30'unu kullanıyor . Bunlardan özellikle svchostlardan gereksiz olanlarını kapatma hususunda yardım bekliyorum . Bu da görev yöneticisi ve kaynak izleyicisinden bazı resimler örnek olsun diye :

Tabi bu taskmanageri de açınca %28 ama olsun :D
Mesaj birleştirildi:

Bu arada sistem özellikler :
Windows 10 Home 32 bit (64bit destekli işlemci)
AMD Mobility Radeon HD 5470 (VRAM:503)
3GB RAM
İntel Core i3 M 350 @ 2.27Ghz 2.26 Ghz

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Burada lüzumsuz bir uygulama çalışmıyor gördüğüm kadarıyla.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Burada yanlış bir şey gözükmüyor. Belleğin %30'unu İşletim Sistemi kullanması gayet normal. Bunu değiştirme imkanınız yok. Sistemin doğru çalışması için bu hizmetleri yürütmesi gerekir.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ramın Az Oldugu İçin Biraz Fazla Gibi Geliyor Sana.Laptopa Win 10 Kurma Bence 8.1 Daha İyi Olur

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bende de hiçbirşey çalışmazken durum bu ama kasma donma yok.

wd 256gb ssd
segate 500gb hdd+2tb hdd var.

Ekli dosyalar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Anladım . Teşekkürler aydınlattığınız için

PALA.

PALA.

Üye
Defender ve arkaplan uygulamaları açıktır muhtemelen. Windows search yani arama özelliğini hizmetlerden kapat.
Ayrıca sanal belleği kapatmayın. 32 bit için değerler yüksek ama normale yakın.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
asporulti

asporulti

Üye
kardeşim bilgisayarında kullanmadığın windows ile beraber yüklenen bir çok işe yaramaz uygulamalar var. program ekle kaldır sayfasını da atarmısın sana zahmet

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kardeşim bilgisayarında kullanmadığın windows ile beraber yüklenen bir çok işe yaramaz uygulamalar var. program ekle kaldır sayfasını da atarmısın sana zahmet

Mesaj birleştirildi:

Defender ve arkaplan uygulamaları açıktır muhtemelen. Windows search yani arama özelliğini hizmetlerden kapat.
Ayrıca sanal belleği kapatmayın. 32 bit için değerler yüksek ama normale yakın.
Defenderi kapatıp search hizmetini devre dışı bırakmıştım hocam . Sanall belleği kapatmayı bilmiyorum zaten :D
Mesaj birleştirildi:

Bir de hafızayı söylemeyi unutmuşum 240gb ssd eğer birşey fark edecekse hdd olmasından

asporulti

asporulti

Üye
Gayet temiz durumda hocam. gereksiz bir program göremedim. 4gb bellekğin yüzde 20 25 ini kullanması normal o zaman. daha da düşürmek istiyorsan Güncellemeleri almış bir Win7 dene Derim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Win7-10 arası formatlamaktan kafayı yedi bilgisayar son kararım 10 oldu artık kassa da yansa da format atmayacağım :D sağolun ramin düşük olmasından demek ki sıkıntı .

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Sanal belleği kapatma zaten. Biraz kafa yor bulursun bişeyler...

• Beğen
asporulti

asporulti

Üye
He isrersen oyun oynarken bazı bost programları var. Onu çalıştırırsan oyun oynarken oyunu açarken remi düşürür

• Beğen
arslan3332

arslan3332

Üye
Burada sunulan seçeneklere ek olarak Windows 7 nin performans için resmi olmayan kişiler tarafından düzenlenmiş işletim sistemleri var bunlardan birini ikinci işletim sistemi olarak bilgisayarına kurup oyun performansını deneyebilirsin ama kişisel işlemlerini onda yapma güvenli olmaz.

Üst Alt