Winamp'ın Alternatifi AIMP Güncellendi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Winamp'ın Alternatifi AIMP Güncellendi
Tanıtım:

Winamp'ın yerini doldurabilecek sağlam bir müzik oynatıcı olan AIMP, ufak boyutuyla hem sistemi yormuyor, hem de bilgisayar başında size sorunsuz,
rahat bir ortam vaad ediyor. Winamp'ın neredeyse bütün özelliklerini içeren programda, birden çok çalma listesi de etiket şeklinde düzenlenebiliyor.

Programın arayüzü gelişmiş olmakla beraber, menüleri kullanışlı; arka planda rahatlıkla çalışabiliyor. Program Rus yapımıdır. Hızlıdır, sistemi yormaz. Program, ayrıca Utilities isimli bir araçla birlikte kuruluyor. Bu
araç ile birlikte;

# Ses ve
müzik türü dönüştürücüsü
# Ses kayıt seçeneği
# Etiket düzenleyicisi
# Eklenti editörü de kullanımınıza sunuluyor.

Göze çarpan farklı özellikleri :

Programda ilk olarak göze çarpan görünümü ve
hızlı olması. Önemli bir diğer özellik ise default ve listen şeklinde, radyo açtığınızda bunu ayrı sekmelerde göstermesi. Bu şekilde istediğiniz zaman radyo, istediğiniz zaman bilgisayarınızdaki müzikleri hızlı bir şekilde açabiliyorsunuz.

Bir de bir müzikten başka bir müziğe geçtiğinizde kapatılan müziğin sesi yavaş yavaş azalıyor, bu da winamp'ta varsayılan olarak gelmeyen başka bir özellik.

Müzik dinlerken küçültme simgesine basıldığında, sağ alt köşede küçük bir simge çıkıyor. Ayrıca sağ alt köşedeki bu simgenin üzerine gelindiğinde de çalan müziklerin isimleri çıkıyor.

Bu program sadece müzik dinleme değil, çeşitli uzantıları (WAW, OGG, MP3, WMA) birbirlerine dönüştürebilme özelliğine de sahip (Winamp'ın sadece PRO sürümünde bu özellik tam anlamıyla düzgün çalışabiliyordu).

Ayrıca winamp çalma listesini ortak kullanabiliyor veya çalma listesini winamp’ın tanıyacağı gibi .pls yapabiliyor.

Ayarlarından (ctrl+p), simge değiştirebilme özelliği

MP+, AAC, AC3, OGG, FLAC, APE, WavPack, Speex, WAV, CDA, WMA, S3M, XM, MOD, IT, MO3, MTM, UMX açabilme

Winamptan başka bir farkı; herhangi bir
radyo açtığınızda Türkçe sorunu olabiliyor, ama bu program ile tamamen Türkçe; hiçbir sorun yaşamadan dilediğiniz radyoyu açabiliyorsunuz. winamp ile aralarındaki farklara bakabilirsiniz.

Programın farklı arayüzlerine de ulaşabilirsiniz.

Programı Türkçe Kullanmak İçin eki indirip,
kurduktan sonra seçeneklerden Türkçe dili seçmeniz yeterlidir. Programı Türkçeleştirmekte zorlanan ziyaretçilerimiz, aşağıdaki ekran görüntülerinden ilgili işlemin nasıl yapılacağı hakkında yardım alabilirler.

Programı Türkçe Kullanmak İçin indireceğiniz zip paketinin içindeki AIMP-KURULUM-VE-TURKCELESTIRME.EXE adlı dosyayı çift tıklayıp programın nasıl kurulduğunu ve Türkçeleştirildiğini canlı canlı seyredebilirsiniz.

MSN Messenger Ne Dinliyorum Özelliği İçin : Winamp eklentisini indirip, kurmak için çift tıklayın, Nereye kurulacağını gösteren yerde C:\Program Files\AIMP2\PlugIns yolunu seçip, kur deyin. AIMP sol üst köşesindeki komutlardan Eklentiler'i seçip sağdaki listeden e çift tıklayıp AIMP i kapatıp açın, tekrar açıldığında MSN Messenger'ınızda çalan parçayı veya radyoyu yazdığını göreceksiniz. Tabi MSN Messenger'ın üst kısmındaki Ne Dinliyorum özelliğini açmış olmanız halinde.

1---2

3---4

5---6

Sürüm : 2.11
Boyut : 2.88 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista
Üretici Firma :

İndirme adresleri

• Beğen
Tepkiler: karayel1418, GameWorld ve arkos

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
teşekkürler :oke:

POWER

POWER

Üye
ben hala tereddütteyim Jetaudio daha bi cazip sanki :hmmm

aspıre

Üye
bence grafik olarak bu daha iyi ama görcezz...

neron_53

Üye
bence aimp daha güzellll

SBG_5020

SBG_5020

Üye
Tsk.

Bayburtlu1978

Bayburtlu1978

Üye
ellerine saglik usta

mehmetsinan

Üye
paylaşım için teşekkürler

moza

Üye
ama aimp 2 de ne dinliyorumu renklendirme özelliği yok biliyorum bence winamp en kralı

seratoninenergy

seratoninenergy

Üye
ben kullanıyorum winampa beş basar çok memnunum..

askımm

Üye
yha ben kullanıodum hatda mememun dum ama son ra sesi bozuoo nedenn yahh

manyaq22

Üye
arkadaslar bana 6630 a destekli winamp lasım

kimi7799

Üye
keşke daha önce bu programı tanısaydımm.. harikaa :d:

Üst Alt