Win10 Başlat Çubuğu Geç Açılıyor/Açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Win10 Başlat Çubuğu Geç Açılıyor/Açılmıyor
Arkadaşlar merhaba , dün Windows'u çökmüş olan PC'ye çökmüş olan windows'u silip yeniden windows yükledim.

2 gün boyunca açık kalmış.

Bu PC 'de 10 yıllık HDD mevcut. Eski dosyaları yedekledim , windows yükledim hiçbir sorun çıkarmadı.

Windows 10 masaüstünden başlat menüsünü açmak için simgeye tıkladığımda tepki vermiyor. Windows gezginini yeniden başlattığımda açılıyor . Windows'un sağlam olduğuna eminim. 1909 sürümü.

Sizce neden olabilir ? Windows güncellesek düzelir mi ?

PALA.

PALA.

Üye
Yüklenen herhangi bir yazılım yada sistemden kaldırılan herhangi bir uygulama buna sebep olmuş olabilir. Güncelleme ile alakası yoktur.
Bu tip hatalar genelde ciddi hatalardır. En basitinden hesap makinasını kaldırdığında bile oluşabilir, bazı sürümlerde gözden kaçan ufak hatalar var.
Temiz kurulum yapın, önemli sürücüleri yükleyin bir tane tam sistem yedeği alın. Sonra adım adım kuruluma devam edin, sorunu böyle bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Smartdefrag ile nasıl hızlandırıyorduk ? Hdd olduğu için sistem açılmıyormuş aslında. Hemen zorlayınca yanıt vermiyor

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Görev yöneticisinden explorer.exe'y kapatıyorum . Tekrar başlatıyorum yanıt vermiyora geçiyor. Birkaç sefer tekrarlayınca açılıyor

PALA.

PALA.

Üye
Smartdefrag ile nasıl hızlandırıyorduk ? Hdd olduğu için sistem açılmıyormuş aslında. Hemen zorlayınca yanıt vermiyor
Çok fark olmaz. Belki de soruna bile neden olabilir, kendi disk birleştiricisi iyidir w10 dakini kullan.
Mesaj birleştirildi:

Görev yöneticisinden explorer.exe'y kapatıyorum . Tekrar başlatıyorum yanıt vermiyora geçiyor. Birkaç sefer tekrarlayınca açılıyor
Yüklediğin bir yazılım sebep oluyor galiba, başlangıçta çalışan bişey var. Explorer yeniden başlayınca duruyor.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Başlangıç süresini ölçtüm 4 dk , 4. Dakika olunca windows gezgini çalışıyor. Başka bir program engellese bunu msc config'ten kapatabilmemiz gerekiyoe.

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Driver sorunu yoksa kurun bir windows 7 kurtulun bence. Windows 7 favorim :)

• Kahkaha
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Başlangıç süresini ölçtüm 4 dk , 4. Dakika olunca windows gezgini çalışıyor. Başka bir program engellese bunu msc config'ten kapatabilmemiz gerekiyoe.
Format en iyi çözüm. Yarım saatte halledersin. Hani ne yapdıktan sonra oldu söyleyemediğin için fazla yardım edemiyorum.
Bu sorun genelde yüklenen yada kaldırılan uygulamalardan kaynaklanıyor. Sistem geri yüklemede kolay kolay çözmez bu sorunu.
Hiç zaman kaybetme bas formatı, ufak birkaç temel ayar yapıp sistem yedeği al. Tavsiyem 2004 yükle, daha iyidir.

Özür dilerim. Windows 10'u sorunsuz kullanabilmenizi dilerim. Bir daha sevdiğimi yazmam.
Yaz ama konuya göre yaz :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2626675
Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Format en iyi çözüm. Yarım saatte halledersin. Hani ne yapdıktan sonra oldu söyleyemediğin için fazla yardım edemiyorum.
Bu sorun genelde yüklenen yada kaldırılan uygulamalardan kaynaklanıyor. Sistem geri yüklemede kolay kolay çözmez bu sorunu.
Hiç zaman kaybetme bas formatı, ufak birkaç temel ayar yapıp sistem yedeği al. Tavsiyem 2004 yükle, daha iyidir.

:(

Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi

Konunun başında yazdım. Bana zaten çökmüş windows ile geldi bende çökmüş windowsu sildim. Yeniden windows yükledim yani formatladım.

PALA.

PALA.

Üye
Konunun başında yazdım. Bana zaten çökmüş windows ile geldi bende çökmüş windowsu sildim. Yeniden windows yükledim yani formatladım.
Fark etmez, bazen 10 dk önce formatlanan bilgisayarda bile yazılım yükleme-kaldırma yaparken bu tip sorunlar olabiliyor.
Malesef formattan başka çözüm olmayabiliyor, kayıt defteri girdileri bozulursa geri dönüşü pek mümkün olmayabiliyor.
2004 yüklemeni öneririm, açılış ve menü daha stabil, 1909 da açılışı yavaşlatan bir sıkıntı vardı zaten onu düzelttiler. Yada eskilerden 1607 yükle.
Mesaj birleştirildi:

Bu konu o veya bu daha iyi konusu değil, burada sorunu çözmeye çalışıyoruz :op:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
1903 deneyecem.

PALA.

PALA.

Üye
Tavsiye etmiyorum, yinede sen bilirsin. Zaten yanlışım yoksa 1903 ile 1909 aynı içerikli sürüm, microsoft sadece ufak bir aktivasyon ile hızlı geçiş yaptırdı, aynı yapı içinde olan bir özelliği gün yüzüne çıkarttılar.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Demek ki Win 10 İle Sorun Yaşayan Bir Tek Ben Değilmişam :cigara:

Format Atıp Denedin Mi? Benim Laptoptada Formattan Sonra Fare Çalışmıyo Geçen Tıklıyorum Tıklıyorum Yok :D Bende Diyorum Noldu Makinaya Sonradan Aklıma Geldi.Arkadaşların Dediği Gibi Harici Programlarda Yaptırabilir Aslında

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
@DarkredBlue61 Sorunun windows 1909 iso dosyasından kaynaklandığını düşünüyorum çünkü dün 1903 kurdum gayet normal açıldı. Bir sıkıntı yaşanmadı . 1903 stabil şekilde çalışıyor.

1909 kurduğumda ilk windowstan ekran kartı driverını çevrimiçi güncelledim acaba ondan mı ki ? 1903 'te ise kendim kurdum.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
@MAERKEK geçmiş olsun, hayırlı olsun (h)

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sürücüler Güncel Değil Mi? Dosyaların Bozulma İhtimalide Var.Diyorumya Win 10 Cidden Bela Başka Birşey Değil.Ne Zaman Kursam İlla ÇIkmaza Düşüyorum

PALA.

PALA.

Üye
Sürücüler Güncel Değil Mi? Dosyaların Bozulma İhtimalide Var.Diyorumya Win 10 Cidden Bela Başka Birşey Değil.Ne Zaman Kursam İlla ÇIkmaza Düşüyorum
Sen kullanma Ahmet ağa :) Problemi anlamadan konuşuyorsun. Sadece sen değil, problemi bende anlamadım :) Ama çözüm belli yeniden kurulum.
Allah yapısı değil ki, bu zıkım. Düzen tutmayınca tutmuyor bazen. Aslında şu zamana kadar ki, en sorunsuz sistem olmasına rağmen her sürümde olan ufak sorunlar var. Yukarıda da söyledim, bazı sistemlerde hesap makinasını kaldırsan bozulabiliyor. Eski sistemler ile kıyaslamayı bırak derim.
Bak adam yeniden format attı sorun düzeldi. Çok hassas bir sistem ondan hepimiz şikayetçiyiz ama sıkıntının bir kısmıda kullanıcıda bunu da böyle bil.

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
konyalimehmet

konyalimehmet

Üye
windows tam sürüm olmayabilir veya orjinal. En iyi yeniden format atıp tam sürüm windows 10 home kurmak

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Sürücüler güncel lakin bazen bozuk sürücüler olabiliyor.

Ekran kartı sürücüsünü windows update'den güncellemiştim ilkinde sorun olmuştu. Sonrası da temiz kurulum yaptığımda ise kendim indirip kurdum .
Sorun olmadı .

Benim asıl şüphelendiğim windows 'un iso dosyası içinde eksik mi vardı acaba ? Demeden edemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

Üst Alt