Wildfire s önbellek sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

brk378

Üye
    Konu Sahibi
Wildfire s önbellek sorunu
Ben forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Cihazım htc wildfire s .rootlu, cwm, in2ext ve cm10.1 tabanli bir rom yuklu. telefon hakkında bolumunden bolumlendirme bilgisine baktığımda önbelleğin 35 mb olduğunu gördüm. 35mb'dan daha buyuk uygulamaları marketten yükleyemiyorum(hafiza kartından falan apk olarak yüklediğimde sorun yok).Anladiğim kadariyla google play'den indirdigim uygulama once onbellege iniyor sonra cihaz hafizasina kuruluyor. Acaba önbellegi arttırmanın bir yolu var mı?bilen biri yokmu acaba

ExpertMurderer

ExpertMurderer

Üye
ön bellek temizleme

brk378

Üye
    Konu Sahibi
denedim fakat onbellek temizleme uygulamalari yalnizca temizliyor benim sorunum 35mb lik onbellek boyutu yetersiz kaliyor. ben onbellek kapasitesini arttirmak istiyorum. ayni int2ext ile dahili hafizanin artirilmasi gibi.

afer459

afer459

Üye
arkadaşım bendede wildfire s var bellek 150 mb. yaklsik 10-15 uygulama yukledim hala 28 mb boş alan var

brk378

Üye
    Konu Sahibi
sorun cozuldu. int2ext yazilimindaki bir ayrinti gozumden kacmis. internette okuduguma gore her 100mb dahili hafiza icin max 500mb kadar ext alani atanabiliyormus. bu cihazin hafizasi 150mb oldugu icin 600-700mb falan ext alani atayabiliyorum. ama ben 2gb atamistim . yani 600mb'i doldurunca daha uygulama yukleyemedim. halbuki 1.5gb hala bos "gorunuyor". ama kullanilamadigi icin cihaz surekli yeterli alan yok diye uyari veriyordu. yardimci olmaya calistiginiz icin tesekkurler. tek care uygulamalarin bazilarini kaldirnak galiba

afer459

afer459

Üye
ben de bazi gereksiz uygulamalari kaldiricam

Üst Alt