WiFi Kopması

Sponsorlu Bağlantılar

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
WiFi Kopması
Arkadaşlar merhaba. Turkcell Superonline Fiber internet kullanıyorum. Telefondan wifi ile bağlanınca kopma yaşanmıyorken laptopla bağlandığımda 5 dakikada bir ya da 10 dakikada bir bağlantı kopması yaşıyorum. Bunun nedeni ve çözümü nedir acaba? Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Aramaya devmgmt.msc yazıp açın, ağ bağdaştırıcılarında Wifi Wireless sürücüne sağ tıklayıp özellikler tıklayıp güç yönetimi diye sekme olmalı orada "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneği varsa tiki kaldırın.

• Beğen
Tepkiler: MetQ7

MaxipmaN

Üye
Wifi sürücüsünü güncelle.

• Beğen
Tepkiler: xmustx
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Böyle sorunlar genellikle Wi-fi sürücüsünden kaynaklanmaktadır. Wi-fi sürücüsünü güncellemeyi denemelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: MetQ7 ve xmustx

derya1978

Üye
bende de tablet kullanırken oluyor

internet bağlantı wifi kesilip tabletten wifi aç kapat yapınca düzeliyor 3 / 5 dk sonra tekrar oluyor

sorun nerden aynısından mı

süperonline fiber kullanıyorum bende

ceptelefonumdan yada bilgisayardan olmuyor bu sorun

• Beğen
MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Aramaya devmgmt.msc yazıp açın, ağ bağdaştırıcılarında Wifi Wireless sürücüne sağ tıklayıp özellikler tıklayıp güç yönetimi diye sekme olmalı orada "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneği varsa tiki kaldırın.

Tik vardı ve kaldırdım bakalım düzelicek mi?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Tik vardı ve kaldırdım bakalım düzelicek mi?
Yeniden başlatın fark edecektir. Eğer yine devam ederse yüklü Wireless driver silip mesela Athos ise Realtek veya Realtek ise Athos yükleyip aynı güç yönetiminde olan tiki kaldırıp denemek gerekir.

• Beğen
MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Yeniden başlatın fark edecektir. Eğer yine devam ederse yüklü Wireless driver silip mesela Athos ise Realtek veya Realtek ise Athos yükleyip aynı güç yönetiminde olan tiki kaldırıp denemek gerekir.

Tiki kaldırıp yeniden başlattım ama olmadı yine ya kafayı yicem. Nereden yükleyeceğim peki onları? Yani ne yazmam lazım?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Tiki kaldırıp yeniden başlattım ama olmadı yine ya kafayı yicem. Nereden yükleyeceğim peki onları? Yani ne yazmam lazım?
Laptobun marka modeli nedir ? Windows kaç ve kaç bit ?

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Markası Casper. Modeli C710. 7200- 8T45T

Windows 10

64 bit olması lazım

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Markası Casper. Modeli C710. 7200- 8T45T

Windows 10

64 bit olması lazım
Bu zip dosyasını klasöre çıkartın sonra Aygıt yöneticisini açıp Wireless sürücüsüne sağ tıklayın Sürücüyü güncelleştir tıklayın aslında bu bir bakıma yanlış bir işlem oluyor önce kaldır deyip elle kurmak gerekiyor eğer bilginiz varsa yoksa Güncelleştir deyip Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara seçin zip çıkarttığınız klasörü seçin ve ileri deyip yükleyin sonra bilgisayarı yeniden başlatın eğer yine olmazsa bu linkte ki kendi yazılımını yükleyin ve tabiki yüklemeden önce önceki yüklediğimiz sürücüyü Aygıt yöneticisinden kaldırın. Eğer bu da fayda etmezse durumu teknik servise bildirin inceleme yapsınlar.

Önemli: Kesinlikle ve kesinlikle sisteminizin tam yedeğini alın eğer oluşabilecek bir başka durum için geriye dönme durumunuz olur.

Ekli dosyalar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye

Benim bilgisayar masaüstü ancak ben de wi fi adaptörü ile bağlanıyorum. Yukardaki resimde de gördüğün üzere bir tane ethernet kartı bir tane de wi fi adaptörü takılı sistemde.

Öncellikle kullandığın cihazın Wi-fi modeli nedir bunu bilmen gerekiyor. Bunu bilmeden kafana göre sürücü kuramazsın. Bilgisayarıma sağ tıkla, aygıt yöneticisine gir, ağ bağdaştırıcılarına bak. Orada modeli yazıyor. Ardından driver booster indirip sistemini tarat güncel wi fi sürücüsü var mı? Yoksa wi fi modelini öğrendikten sonra internetten uygun sürücüyü bulup indir, program ekle/kaldır'dan wi fi sürücüsünü bulup sil ve indirdiğin wi fi sürücüsünü kur. Eğer sorun yine devam ederse sorun sürücüde değildir. Sürücüyü kurduktan sonra tekrar driver booster ile tarat. Bi de şöyle bir sorun olabilir. Güncel sürücü sistemle uyumsuz olabilir. Sen yukarıda yazdıklarımı yap, eğer eski sürücüde sorun olmazsa sürücüyü güncellemezsin.

Son düzenleme:

Üst Alt