Widgetteki Gün İsimlerini Türkçe Nasıl Yaparım?

Sponsorlu Bağlantılar

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Widgetteki Gün İsimlerini Türkçe Nasıl Yaparım?
[/url][/IMG]​
Bu resimde görülen hava durumunu ben Xwidget isimli uygulamayı kurup, onun içinden 'galaxy s6 widget v3' isimli temayı indirip kullanıyorum. Kullandığım Xwidget programı Türkçe bir arayüze sahip, ancak resimde de görüldüğü gibi gün isimleri, ay ismi İngilizce olarak görünüyor. Ben bunları Türkçeye çevirmek istememe rağmen çeviremedim, araştırdım bulamadım. Bunun yolu nedir bana yardımcı olabilir misiniz? İsteyene bu uygulama ve temayı gönderebilirim.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Şöyle bir ibare mevcut internette, ancak tam detaylı bilmiyorum işlemi:
Mobil tools yapıyorsun programı kur değiştirmek istediğin apk place-apk-here-for-modding dosyasının icine at scripte çalıştır 22 bas 1 bas 9 Bas projects git orayı aç orda yeni apk dosyasi oluşur onun icinde res values olur veya values -tr olustur ve strings i notepad le ac parantez icindekilerini türk ceye cevir kaydet scripte dön 11 bas sonra 12 bitir ilk dosyanın içine bak ve onu kur.. bazi programalarda baska dosyanin icine de ata biliyor..
örnek:

<string name="app_name">bunu degistirme</string>
<string name="action_new_tab">Yeni pencere</string>
<string name="action_share">Paylaş</string>
<string name="action_history">Geçmiş</string>
<string name="action_bookmarks">Yer imleri</string>
<string name="google">Google</string>
<string name="settings">Tarayıcı ayarlarıstring</string>

dumanibo

dumanibo

Üye
güçlükle...

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle bir ibare mevcut internette, ancak tam detaylı bilmiyorum işlemi:
Hiçbir şey anlamadım ama bir bakayım
Bu konudaki yöntemler ile çeviri yapmayı deneyin isterseniz.
MT Manager 2 v2.0.1 fu ll (Yeni .apk Türkçeleştirme Uygulaması)
Benim kullandığım bu widget apk değil. Xwidget uygulamasının içinde çalışıyor. Üzerinde çalışılacak olan Xwidget mi yoksa bu hava durumu widgeti mi? Anlamadım...

'Şeref'

Emekli Yönetici
Xwidget uygulamasını denedim kardeşim şimdi.
Beğendiğin witgeti karşıdan yüklüyor.. yani çeviri yapılmaz malesef..

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Xwidget uygulamasını denedim kardeşim şimdi.
Beğendiğin witgeti karşıdan yüklüyor.. yani çeviri yapılmaz malesef..
Ama o ingilizce günleri bir yerden ayarlamış olmalılar ki oraya geliyor. Öyle değil mi?

'Şeref'

Emekli Yönetici
Tabiki bir yerde dosyası var.:hmmm

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
İşte o dosya nerede, o dosyada neresi değişmesi gerekiyor. Mesele bu. Yok mu bir bilen
[/url][/IMG]​
Bu resimde görülen hava durumunu ben Xwidget isimli uygulamayı kurup, onun içinden 'galaxy s6 widget v3' isimli temayı indirip kullanıyorum. Kullandığım Xwidget programı Türkçe bir arayüze sahip, ancak resimde de görüldüğü gibi gün isimleri, ay ismi İngilizce olarak görünüyor. Ben bunları Türkçeye çevirmek istememe rağmen çeviremedim, araştırdım bulamadım. Bunun yolu nedir bana yardımcı olabilir misiniz? İsteyene bu uygulama ve temayı gönderebilirim.

Azimle işeyen mermeri delermiş. Sağolsun burada bir arkadaşın yazdığı MT Manageri denedim ve Türkçeleştirdim. Tabi bu forumda anlatıldığı sayfadaki gibi yapmadım, Xwidgetin içindeki classes.dex dosyasının içinde ingilizce yerleri değiştirdim, ancak oluşan yeni apkyı imzalayınca olmuyor. İmzalamadan bırakınca yüklenebiliyor. Cevap veren herkese çok teşekkürler.

ERS2007

ERS2007

Üye
hocam çevirdiğin dosyayı paylaşsan iyi olurmuş.ben çevirdim çıkınca hata verdi program

Son düzenleme:
ERS2007

ERS2007

Üye
İşte o dosya nerede, o dosyada neresi değişmesi gerekiyor. Mesele bu. Yok mu bir bilen

Azimle işeyen mermeri delermiş. Sağolsun burada bir arkadaşın yazdığı MT Manageri denedim ve Türkçeleştirdim. Tabi bu forumda anlatıldığı sayfadaki gibi yapmadım, Xwidgetin içindeki classes.dex dosyasının içinde ingilizce yerleri değiştirdim, ancak oluşan yeni apkyı imzalayınca olmuyor. İmzalamadan bırakınca yüklenebiliyor. Cevap veren herkese çok teşekkürler.

hocam çevirdiğin dosyayı paylaşsan iyi olurmuş.ben çevirdim çıkınca hata verdi program.apk hala duruyorsa paylaşırmısın burdan.

baydanis

Üye
    Konu Sahibi

alperen417

Üye
Anlaşılan uygulamayla pek uğraşmamışsınız :) uzun uzun uğraşmayın benim bir videom var uygulama içinden düzenleyerek yapabilirsiniz
Video :
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

d690 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Böyle video çok aradım ama bulamadım, kendi çabamla ingilizce olan yerleri tek tek türkçe yaptım, şu anda sorun yok. Ama bu videodaki anlatılan çok pratikmiş. Videoyu pcye indirdim. Günün birinde belki lazım olur.

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bi zahmet paylaşırsan herkes istifade etsin.Size emeklerinizden dolayı teşekkür ederim.
Mesajı yeni gördüm, bir süredir kullandığım xwidget içindeki hava durumlarını güncellenmiyordu. Programı kaldırdım tekrar kurdum, yeni hava durumu widgetleri indirim denedim bir türlü güncellemedi. Ben de xwidgeti birkaç gün önce tamamen kaldırdım. Şimdi bu hava durumu programını kullanıyorum. Hem birçok ayarı, özelliği var hem de daha stabil çalışıyor, hem de tamamen türkçe. Tavsiye ederim. Ama illaki bahsettiğimiz xwidgetin türkçeleştirdiğim o dosyayı istiyorsan yine eklerim. Gerçi buraya dosya eklemeyi bilmiyorum ama öğrenirim. Ayrıca arkadaşın yukarıda paylaştığı videoda anlatılanı denedim o şekilde türkçeleştirme daha pratikmiş, onu deneyebilirsin.

Son düzenleme:

Üst Alt