Tavsiye Whatsapp'ta bilgileri Facebook şirketleriyle paylaşma seçeneğini kapatın

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bildiğiniz gibi Facebook Whatsapp'ı satın alalı bayağı oldu. İstese özel verileri toplar -ki bence topluyor zaten- ama yeni bi seçenek sundular. Whatsapp verilerinin Facebook şirketleriyle paylaşılması seçeneği.

Bu reklam için atılmış bi adım. Mesela arkadaşınızla ayakkabı markaları ile ilgili konuşup "Şu marka çok iyi" vs. demeniz halinde Facebook'ta o markanın reklamını karşınıza çıkarmak için. Ben böyle şeylerden pek hoşlanmadığım için doğrudan kapattım. Size de kapatmanızı tavsiye ederim.

Bu seçenek herkeste aktifleşmemiş olabilir. Varsa Whatsapp güncellemenizi yapın ve hesap ayarlarına girin. Şu ekranın çıkması lazım:

 
man20

man20

Üye
teşekkürler uğur.
 
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Çoktan kapatıldı
 
hikmet366

hikmet366

Üye
Kapattım

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Benzer Konular

TheNightMare.
Cevap
0
Görüntüleme
1K
TheNightMare.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt