Püf Noktası Whatsapp uygulaması nasıl silinir / kaldırılır


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Android ve iOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarınızda Whatsapp uygulaması nasıl silinir ve kaldırılır merak ediliyor. Whatsapp kaldırmayla ilgili detaylar makalemizde yer alıyor.

Yaptığı değişikliklerle son zamanlarda sosyal medyanın günceminden hiç inmeyen uygulamalardan biriside Whatsapp uygulamasıdır. Uygulama üzerinde son güncellemeden sonra bir hayli farklı özellikle geldi ve kullanıcılarını şaşırttı diyebiliriz. Tabi bu güncellemeden sonra uygulamayı telefonundan silmek isteyen birçok kişide oldu ve farklı uygulamalara geçmek istedi diyebiliriz. Tabi bu durum Whatsapp uygulamasının popülerliğini hiçbir zaman kıramaz ve bozamaz diyebiliriz. Peki akıllı telefonlarımızdan Whatsapp uygulamasını nasıl silebiliriz yada kaldırabiliriz onu görelim..

Android işletim sistemi kullanıyorsanız
Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bu işlem için
-Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın.
-Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi’ne dokunun.
-Yüklemesini kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulamayı bulmak için ekranı kaydırmanız gerekebilir.
-Yüklemeyi kaldır veya Devre dışı bırak’a dokunun.

İOS yani İphone cihazlarda uygulama kaldırmak için ise
Ana menüden Ayarlar — Genel — Saklama Alanı ve İcloud Kullanımı bölümüne geliniz. Buradan Alanı Yönet seçeneği üzerinden devam ediniz. Buradan silmek istediğiniz uygulamayı seçerek silme işlemini yapabilirsiniz.

Buradan istediğiniz gibi kullanmadığınız İOS uygulamaları kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadar alan olduğunuda öğrenebilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt