Whatsapp Nasıl Şifrelenir?

 • 14 Ocak 2019 15:52
 • 51 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Günümüzde internet erişimine sahip olan kişi sayısı milyarlarca olduğu için günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar iletişimde en önemli araçlardan bir tanesi oldu. Akıllı telefonların ardından gelişen yazılım sektörü ile beraber piyasaya çok sayıda iletişim uygulaması da sunuldu. Bunlardan en önemlisi olan ücretsiz iletişim uygulaması Whatsapp milyarlarca kullanıcısı sayesinde her saniye milyarlarca anlık mesajı ulaştırarak kırılması zor bir rekoru elinde bulunduruyor.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Günlük hayatta her türlü iletişimini Whatsapp üzerinden gerçekleştirmeye başlayan insanlar elbette özel hayatları ile ilgili birçok konuya ait belgeleri ve yazışmaları da yine Whatsapp üzerinden gerçekleştiriyor. Whatsapp üzerindeki konuşmalar her ne kadar şifreli olsa da güvenli olsa da cihazınızın şifresini bilen bir kişinin Whatsapp uygulamasını açarak bütün verilerinize ulaşabileceğini unutmamak gerekiyor.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Whatsapp'a nasıl şifre konulur sorusunun farklı cevapları olsa da bu konuyla ilgili olarak en önemli bazı uygulamaları sizler için bir araya getirdik. Öncelikle aşağıda yer alan uygulamaları kullanarak Whatsapp'a şifre koyabilir ve sizin telefon şifrenizi bilen birisi olsa da onun Whatsapp'a erişmesini engelleyebilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kilit(AppLock) İndir - Android - MaxiCep

  Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama kilitleme aracını kullanarak Whatsapp'a şifre koyabilir ve bu sayede özelinizi başkalarından korumuş olabilirsiniz. Kilitleme programını yukarıdaki bağlantı üzerinden indirdikten sonra çalıştırın ve kullanım detaylarında yazan açıklamaları takip ederek Whatsapp'ı şifreleyin.

  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kilitleyici - Uygulama Kilitle İndir - Android - MaxiCep

  Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak yerli bir firmanın üretimi olan kilitleyici uygulamasını cihazınıza indirebilir ve benzer şekilde uygulama listesine Whatsapp'ı ekleyerek şifre koyabilirsiniz. Desen veya şifre gibi farklı şekillerde koruma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak Whatsapp'a şifre koyabilirsiniz.

  Ne yazık ki benzer bir şifre özelliğini iOS cihazlar üzerinde kullanamıyorsunuz. Güvenlik sebebi ile Apple bu tarz Whatsapp şifre koyma uygulamalarına App Store üzerinde yer vermiyor.
   


  Yazan: Buğra
  yeumyang bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 17:44