Whatsapp Nasıl Şifrelenir?


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Günümüzde internet erişimine sahip olan kişi sayısı milyarlarca olduğu için günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar iletişimde en önemli araçlardan bir tanesi oldu. Akıllı telefonların ardından gelişen yazılım sektörü ile beraber piyasaya çok sayıda iletişim uygulaması da sunuldu. Bunlardan en önemlisi olan ücretsiz iletişim uygulaması Whatsapp milyarlarca kullanıcısı sayesinde her saniye milyarlarca anlık mesajı ulaştırarak kırılması zor bir rekoru elinde bulunduruyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Günlük hayatta her türlü iletişimini Whatsapp üzerinden gerçekleştirmeye başlayan insanlar elbette özel hayatları ile ilgili birçok konuya ait belgeleri ve yazışmaları da yine Whatsapp üzerinden gerçekleştiriyor. Whatsapp üzerindeki konuşmalar her ne kadar şifreli olsa da güvenli olsa da cihazınızın şifresini bilen bir kişinin Whatsapp uygulamasını açarak bütün verilerinize ulaşabileceğini unutmamak gerekiyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Whatsapp'a nasıl şifre konulur sorusunun farklı cevapları olsa da bu konuyla ilgili olarak en önemli bazı uygulamaları sizler için bir araya getirdik. Öncelikle aşağıda yer alan uygulamaları kullanarak Whatsapp'a şifre koyabilir ve sizin telefon şifrenizi bilen birisi olsa da onun Whatsapp'a erişmesini engelleyebilirsiniz.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Kilit(AppLock) İndir - Android - MaxiCep

Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama kilitleme aracını kullanarak Whatsapp'a şifre koyabilir ve bu sayede özelinizi başkalarından korumuş olabilirsiniz. Kilitleme programını yukarıdaki bağlantı üzerinden indirdikten sonra çalıştırın ve kullanım detaylarında yazan açıklamaları takip ederek Whatsapp'ı şifreleyin.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Kilitleyici - Uygulama Kilitle İndir - Android - MaxiCep

Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak yerli bir firmanın üretimi olan kilitleyici uygulamasını cihazınıza indirebilir ve benzer şekilde uygulama listesine Whatsapp'ı ekleyerek şifre koyabilirsiniz. Desen veya şifre gibi farklı şekillerde koruma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak Whatsapp'a şifre koyabilirsiniz.

Ne yazık ki benzer bir şifre özelliğini iOS cihazlar üzerinde kullanamıyorsunuz. Güvenlik sebebi ile Apple bu tarz Whatsapp şifre koyma uygulamalarına App Store üzerinde yer vermiyor.
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: yeumyang
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt