Yardım WhatsApp mesaj tek tıkta kalıyor, mesajlar gitmiyor neden?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Hayatımızda SMS kavramını neredeyse sonlandırmayı başaran anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp çöktü. 03.05.2017 tarihi itibariyle Whatsapp uygulaması mesaj gönderemezken, uygulamaya giren kullanıcılar mesaj gönderdiğini zannediyor. Çevrim dışı çalışma özellikle sayesinde mesaj gönderen uygulamada, mesajlar tek tık halinde kalıyor ve karşı tarafa gönderilemiyor.

Whatsapp bağlanıyor deyip duruyor diyorsanız, bu sorunun nedeninin uygulamanın yaşadığı bağlantı sorunundan yani sunucudaki problemden ötürü yaşandığı düşünülüyor. Bu sorunun sadece Türkiye'de değil tüm dünyadaki Whatsapp kullanıcılarında görüldüğü söyleniyor.

Peki ama şimdi ne olacak?
Şu anda gönderdiğiniz mesajlar tek tık halinde kalırken Whatsapp normale döndüğünde bu mesajlar karşı tarafa iletilecek. Sorunun 3 ile 4 saat içerisinde düzelip dünya genelinde uygulamanın artık normal bir şekilde kullanılacağı düşünülüyor.

Whatsapp cephesinden henüz net ve resmi bir açıklama gelmediğini belirterek, maxicep olarak bu konuda gelişmeleri sonraki haberlerimizde sizlerle paylaşacağız. Umarız uzun soluklu bir erişim engellemesi değildir ve whatsapp ın teknik sebeplerden yaşadığı bir erişim sorunudur.
 
  • Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Gitmediği İçin :hmmm
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt