Püf Noktası WhatsApp görünen telefon numaramı nasıl değiştiririm?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Sohbet uygulaması WhatsApp'ta görünen telefon numarasını nasıl değiştirebilirim ve değiştirmek için hangi adımları izlemeliyim diyorsanız cevabına makalemizden erişebilirsiniz.

Son zamanların internet üzerinden kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması bildiğiniz ve kullandığınız gibi Whatsapp diyebiliriz. Whatsapp üzerinden istediğiniz gibi farklı ayarlar yaparak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Whatsapp üzerinde kullandığınız numaranızı değiştirmek istediğiniz zaman bile sizin için bu numara değiştirme işlemi sunmaktadır. Yani Whatsapp için kullandığınız numaranızı farklı bir numaraya çevirebilir ve kullanabilirsiniz. Peki Whatsapp numaranızı nasıl değiştirebilirsiniz yani Whatsapp Telefon Numaramı Nasıl Değiştirebilirim onu görelim..

-Bu işleme başlamadan öncem mutlaka internet bağlatınızın olup olmadığını kontrol ediniz ve internet bağlantısını sağladıktan sonra işleme başlayınız. Aksi halde olmayacaktır.

-Telefonunuzda eski telefon numarasının WhatsApp’ta doğrulanmış olduğundan emin olun. WhatsApp’ta hangi telefon numarasının doğrulanmış olduğunu WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Profil fotoğrafınıza dokunarak görebilirsiniz.

Telefon numaranızı değiştirmek için
-Cihazınıza yeni numaranızın yeni SIM kartını takın.
-WhatsApp’ı açın.
-Telefonunuzda eski telefon numaranızın şu anda doğrulanmış olduğunu kontrol edin. WhatsApp’ta hangi telefon numarasının doğrulanmış olduğunu WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > profil fotoğrafınıza dokunarak görebilirsiniz.
-WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Numara değiştir’e gidin.
-Kutuya eski telefon numaranızı girin.
-En alttaki kutuya yeni telefon numaranızı girin.
-Ekranın en üstündeki Bitti’ye dokunun.
-Yeni telefon numaranızı doğrulamaya yönlendirileceksiniz.

Bu işlemden sonra ise artık yeni numaranızı WhatsApp üzerinden kullanabilirsiniz. Farklı bir numaraya geçtiğiniz zaman ise aynı şekilde numara değiştirme işlemini yapabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: denizci35 ve Tek Bilgin


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt