WebOS HD Oyunlar... N900 Daha ne Yapsın...

Sponsorlu Bağlantılar

chezque

chezque

Üye
olmadı kardeşim ya. yine aynı şey yazıyor. başka yolu yok mu bu dosya taşıma olayının? x terminal üzerinden falan.

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
O zaman şöyle yapalım ve gerçekten dosya yolumuzun olup olmadığını görelim... Ufak boyutlu bir dosyayı "MyDocs"a at... Dosya isminin deneme.txt olduğunu farz ediyorum... Sonra X-Terminali açıyoruz ve şu kodları giriyoruz...

root

mv /home/user/MyDocs/deneme.txt /opt/preenv/usr/palm/applications

Eğer yine dizin bulunamadı vs derse yapacak tek şey kalıyor kendimiz bu dizini oluşturacağız... Yani pc'de veya N900'ümüzün kendi dosya yöneticisinde önce "usr" bunun içerisine "palm" onunda içersine "applications" klasörünü oluşturup "opt/preenv" dizinine atacağız... Sonra oyunla ilgili işlemleri yaparsınız... Aklıma başka da bir şey gelmiyor...:bilmm Deneyin, sonucu bekliyorum...:oke:

chezque

chezque

Üye
hocam dediğini aynen yazdım. hiç bişey demeden alt satırda

Nokia-N900:~#

yazısı çıktı. bu x terminal üzerinde dosya taşıma olayı yok mu acaba?

---------- Eklendi @ 23:47:53 ---------- Yazıldı @ 23:41:29 ----------

hocam tamam kopyaladım şimdi ya. bi yerlere girdim. clipboardda bekletilen dosyalar yazıyor. ordan sectim kopyaladı. teşekkür ederim ilgin için.

---------- Eklendi 21.05.2012 @ 00:04:29 ---------- Yazıldı 20.05.2012 @ 23:47:53 ----------

hocam doodlepool u yükledimde ekran kocaman oldu ya. kaydı baya bi yani. nasıl düzelcek bu?

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
preenv-hd yüklendiğinde bu durumun (doodle pool) düzelmesi lazım...

chezque

chezque

Üye
vallahi yükledim. şimdi tekrar yükleyeyim hatta dediğin şekilde bakim bi. format attım gitti ne var ne yok.

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Denilenleri yapmışsan ekleyeceğim pek bir şey yok...:good:

alp_22m

Üye
kardes Oyunu zipten çıkarıp "/opt/preenv/usr/palm/applications/" dizinine atın ve şu komutları girin:

ben bunu yapamyorum usb kopuk nasıl kura bilirim bluetot ile dosyayı alıyorum ok cute explorer ile ipk dosyasını görsem dediğin yere atıcam copy yaparak ama görmüyor.MyDocs da kalıyordosya yardımcı olurmusun.

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
bluetooth ile çok uzun sürer atmak... zaten zip dediğimiz ipk dosyasının içeriği...

alp_22m

Üye
şimdi kardeş dosyayı aldım bluetotla MyDocs klasorune ok.cute explorer ile ctrl c ile kopyaladım /opt/preenv/usr/palm/applications/ buraya yapıştırmaya çalışınca hata veriyor.şu yöntemi anlat bana görede usb kopuk hayır duamı al kardeş ipk dosyasını pc de rarlayıpmı atacam normal açık bişekildemi üstarafta arkadasa anlatmışsın txt olarak atmayı dene bi diye xterminalden denedim success yazıyor.bana yardımcı ol kardeş acemisiyim

- - - Eklendi - - -

/opt/preenv/usr/palm/applications benım teldeyse böle /opt/preenv/data/apps/usr/palm/applications ama içine bişey atmaya çalışınca cute explorer ile failet copy diyor.nasıl yapıcam nasıl yeniden oluştururum dosya adım adım anlata bilirmisin.?sana zahmet olucak kardeş ama kusuruma bakma.

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Cute explorer hiç kullanmadım... Filebox kur, ayarlarından "Enable Root Access" kısmını tıkla ve çık ardından teli resetle... ipk dosyasını pc'de "7z" programıyla açacaksın... "data.tar" vardır ipk dosyasının içinde... Bu dosyanın da içerisinde uygulama klasör ve dosyaları vardır... Bunları gerekli yere atacaksın o kadar... Ama dediğim gibi bluetooth ile bu dosyaları -ipk dosyasının içeriğini- atmak çok zaman alabilir, yine de denemek istiyorsan dene istersen... Forumda "mert_1047" kardeşimin "ssh ile sistem dosyalarına erişim" konusu var orayı incele istersen, belki daha kolay atarsın dosyaları... Sen dua et yeter kardeşim, selametle...:oke:

SSH Kurulum (mert_1047):

http://www.maxicep.com/nokia-maemo/n900de-ssh-kurulumu-ve-kullanimi-wireless-usb-607237.html

mep95

Üye
abi çok sağol ya süpersin

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah kardeşim... :oke: