WebOS HD Oyunlar... N900 Daha ne Yapsın...

Sponsorlu Bağlantılar

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
WebOS HD Oyunlar... N900 Daha ne Yapsın...
N900'lerimizde webos(preenv) hd oyunlarını artık çalıştırabileceğiz... Lafı uzatmadan oyunları ve yapmanız gerekenleri söylüyorum...

Preenv'i yükleyin

root

apt-get install preenv

sonra

Dosyayı indirip MyDocs'a atın ve şu kodları girin:

root

dpkg -i /home/user/MyDocs/preenv-hd.deb

Gelelim Oyunlara;

Angry Birds Rio HD

Oyun Linki (Güncel):

Alternatif:

Klavye Linki:

NOT: Carnival Upheaval dahil ilk dört bölüm açık son iki bölüm diğer versiyonlarda çıkar inşallah...

Kurulum:

Oyunu zipten çıkarıp "/opt/preenv/usr/palm/applications/" dizinine atın ve şu komutları girin:

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.rovio.angrybirdsriohd
chmod +rwx angrybirdsriohd
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.rovio.angrybirdsriohd
preenv
desktopgen appinfo.json

Klavye dosyasını da MyDocs'a atıp şu komutu girin:

root
sh /home/user/MyDocs/AngryBirdsRioHD-Laith.MY.sh

Slice IT! HD

Oyun Linki:

Kurulum:

Oyunu zipten çıkarıp "/opt/preenv/usr/palm/applications/" dizinine atın ve şu komutları girin:

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.com2us.sliceitpalmhd
chmod +rwx sliceit
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.com2us.sliceitpalmhd
preenv
desktopgen appinfo.json

Doodle Pool HD

Oyun Linki:

Kurulum:

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.myinteractive.doodlepoolhd
chmod +rwx DoodlePoolHD
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.myinteractive.doodlepoolhd
preenv
desktopgen appinfo.json

Quell HD

Oyun linki:

Alternatif:

Kurulum:

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.fallentreegames.quellhd
chmod +rwx quellhd_exe
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.fallentreegames.quellhd
preenv
desktopgen appinfo.json

Galcon HD

Oyun Linki:

Kurulum:

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.galcon.app.galconfusion
chmod +rwx galconfusion
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.galcon.app.galconfusion
preenv
desktopgen appinfo.json

The Lord Of The Rings - Middle Earth Defense

Oyun Linki:

Alternatif:

Kurulum:

ipk uzantılı oyunu indirdikten sonra 7zip ile açın, tele atın, filebox ile "/opt/preenv/usr/palm/applications/" dizinine atın ve aşağıdaki kodları girin.

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.glu.app.lotr
chmod +rwx lotr
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.glu.app.lotr
preenv-hd
desktopgen-hd appinfo.json

Quell Reflect HD

Alternatif:

Oyun Linki:

Kurulum:

ipk uzantılı oyunu indirdikten sonra 7zip ile açın, tele atın, filebox ile "/opt/preenv/usr/palm/applications/" dizinine atın ve aşağıdaki kodları girin.

sudo gainroot
cd /opt/preenv/usr/palm/applications/com.fallentreegames.quellreflecthd
chmod +rwx quellreflecthd_exe
chown -R user:users /opt/preenv/usr/palm/applications/com.fallentreegames.quellreflecthd
preenv-hd
desktopgen-hd appinfo.json

Bu da çalışmayan bazı oyunlar için gerekli libs dosyaları : rar'dan çıkarıp "opt/preenv/libs" dizinine atın...

NOT: Bütün oyunlar denendi ve sorunsuz çalışıyor... Oyunların deb formatları çıkınca eklerim İnşallah... Yoksa bu kodlarla uğraşmamız gerekecek.:ehe

• Beğen
Tepkiler: mep95, doblark, mert_1047 ve 1 kişi daha

mert_1047

mert_1047

Üye
Ellerine saglik osman kardes

bu arada preenv normal ve hd oyunlsri birlikte oynatacak script cikmis pc olmadigi icin detayli bakamadim konuya talk.maemo games bolumunden veya google a preenv-hd yazarak ulasabilirsiniz Selamlar...

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Uzun süre netten uzak kaldım, atandığım köyde net çok kötü ve meb'e bağlı, kendim için yeni abonelik açtım fakat altyapı berbat netim sorunlu... Dediğini görmüştüm Mert kardeş deneme şansım olmadı daha, 1-2 güne denerim İnşallah... Selametle...:oke:

jarmen-kell

jarmen-kell

Üye
Oyunlar için teşekkürler:)Daha fazlası varmı acaba nerden bulabilirim?

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Var, İnşallah en kısa zamanda (yarın olabilir) güncellerim... Selametle...:oke:

baran79

Üye
osman kardes angrybirds denedim siytah ekran geldi attı yani çalışmadı doodlepoolhd denedim oda çalıştı ama ekrana sığmadı devasa bişey çıktı oyun çalışıyo ama büyüklükten bişey belli olmuyo zaten quell reflect oda siyah ekran verdi benim denediğim bunlar diyer oyunlara ise yutubede baktım ben şahsen beyenmedim zevk meselesi onuın için yüklemedim sana kolay gelsin artık çözüm iiçin seni bekleyecem :D sen ne dersen o :) unutmadan bu oyunları geri silmek için ne yapacağım dosya yöneticisinden gözükmüyor filebox proğramından ise içindekileri siliyo klasör öyle kalıyor klasörü silemiyor error diyor şimdi bu telefondan tam anlamadığım için insan tırsıyor bişey olurmu diye ?

baran79

Üye
osman kardeş bu konudada hala cevabını bekliyorum

Wanted120

Üye
Hiç açık konuşmuyorsun Middle earth'ı dediklerini yaptım ama kodlamadan bişey anlamadım parça parça anlatırmısın?

mert_1047

mert_1047

Üye
Hiç açık konuşmuyorsun Middle earth'ı dediklerini yaptım ama kodlamadan bişey anlamadım parça parça anlatırmısın?

Daha acik nasil olabilirdi iste parca parca yaziyor kodlari x terminalde gireceksiniz.

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi

Daha nasıl anlatılır bilmiyorum ki... Zaten herşey parça parça... Takıldığın noktayı söyle yardımcı olalım...

baran79

Üye
osman kardes benim sorulara bir cevap vermemissin yukarda sana baya yazmistim ve hala cevap bekliyorum senden

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Dosyaları attığımız yerden yani "/opt/preenv/usr/palm/applications/" dizininden önce oyunun klasörünü siliyoruz. Sonra da "usr/share/applications/hildon" dizininden oyunun isminin yazlı olduğu dosya var, onu siliyoruz, ana menüden de silinmiş oluyor... Klasör silinmiyor "error" falan demişsin, onun sebebini de bilmiyorum... Olmazsa burdayım... Başka yollar deneriz... Gelgelelim yüklediğin oyunlardaki hatalara, preenv-hd yükle sonra şu verdiklerimi "\opt\preenv\lib\" dizinine at ve Angry Birds Rio, Doodle Pool vs oyunları tekrardan aynı kodlarla yüklemeye çalış... Selametle kardeşim...:oke:

mrsogz

Üye
bnde preenv-hd yi yuklemıyor hata veriyor yardımcı olursanız cok sevırım

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Hata tam olarak nedir?:hmmm

hasan_esat

Üye
preenv-hd kurulamıyor hocam tele bi yardımcı olur musun uyumsuz uygulama paketi diyor

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Yüklemeyi x-term'den verdiğim kodlarla yapınız... Selametle...:oke:

chezque

chezque

Üye
ya ben oyun dosyasını atacağım yeri bulamadım. yani

/opt/preenv/usr/palm/
application
/

yolu yok. opt/preenv var ama sonrası yok. bunun için ne yapmam gerekiyor?

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Once preenv sonra preenv-hd yuklemelisin...

chezque

chezque

Üye
preenv yükledim apt-get install preenv komutuyla. sonrada hd olayını yükledim ama yok anlamadım.

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Filebox ayarlardan "Enable root access (restart needed)", "Show hidden files and folders" kısımları işaretli mi bir bak... İşaretli değilse işaretle ve telefonu yeniden başlat, bakalım oluyor mu?:hmmm