Faturasız / Faturalı Vodafone Türkiye, VoLTE Teknolojisini Sunan ilk Operatör Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone Türkiye, VoLTE Teknolojisini Sunan ilk Operatör Oldu
Voice over LTE (VoLTE)” teknolojisi ile genişbant üzerinden yüksek kaliteli telefon görüşmesi Türkiye’de ilk kez Vodafone ile şimdi de iPhone’larda. Vodafone böylece “abonelerine en çok sayıda VoLTE uyumlu cihaz sunan operatör” olmayı başardı.

Vodafone’un iPhone 7 ve iPhone 7 Plus müşterileri, bugünden itibaren Voice over LTE (VoLTE) teknolojisini kullanarak genişbant üzerinden yüksek kaliteli telefon görüşmesi yapabilecek. Abonelerine en çok sayıda VoLTE uyumlu cihaz sunan Vodafone’un bu hizmetinden iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanan tüm Vodafone’lular yararlanabilecek.

VoLTE ile çağrı başlatma süresi 1-2 saniyeye iniyor

Türkiye’de “4.5G” adıyla anılan Long-Term Evolution - Uzun Vadeli Evrim (LTE) teknolojisi, 2G ve 3G’den farklı olarak sadece mobil veri üzerine yoğunlaşıyor. 4.5G şebekelerinin çoğunluğunda 4.5G teknolojisiyle sesli arama yapıldığında, çağrı 2G veya 3G şebekesi üzerinden başlatılıyor. Bu da çağrı başlatma süresinde 5-6 saniyeye varan bir gecikmeye sebep olabiliyor. Ancak, VoLTE özelliği ile ses aramaları da veri üzerinden (VoIP) 4.5G şebekesi ile gerçekleştiriliyor. Böylece VoLTE özelliği ile çağrı başlatma süreleri 1-2 saniyeye indirilirken, kullanıcılara daha hızlı şebekeye erişim ve bağlantı hizmeti sunuluyor. Ayrıca, ses iletimi mobil veri üzerinden gerçekleştirildiği için ses kalitesi de en yüksek çözünürlükte (HD) sunuluyor. VoLTE özelliğiyle arama yapmak için hem arayan hem de aranan telefonun VoLTE özelliğini desteklemesi gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

İbrahimTR

İbrahimTR

Üye
ağzıyla kuş tutsa birşey değişmez. daha 4,5 Gyi geçtim doğru düzgün çekmezken volte desteğini ilk getiren olsa ne olacak? vodafonun yaptığı; merdivenden tek tek basamak cıkmak yerine 4 basamak birden cıkmaya calışıp, sonrada ayağı takılıp yuvarlanmaya benziyor

• Beğen
Tepkiler: seco_can_can, blastx ve Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
çok dogru söyledin kardeşim daha adam gibi çekmiyor bile ınternete gircez 2 saat girmeyi bekliyoruz arıyoruz sıkıntı yok diyor daha 4.5g yi başaramadılar kaldı ki volte kaldı

• Beğen
Tepkiler: bilisimler, seco_can_can, blastx ve 1 kişi daha
İbrahimTR

İbrahimTR

Üye
çok dogru söyledin kardeşim daha adam gibi çekmiyor bile ınternete gircez 2 saat girmeyi bekliyoruz arıyoruz sıkıntı yok diyor daha 4.5g yi başaramadılar kaldı ki volte kaldı
ben volte desteğini denedim. sesler net gelmiyordu. GM yetkilileri volte desteği tam sağlanamadığı için bu sıkıntının olduğunu, çözüm olarakta kapatılması gerektiği söylendi. kapattım ve görüşmelerde sesler düzeldi. yani onu bile ilk getirmiş olsalar bile ''yine bana hüsran'' tekrar türk telekoma geçip hayata döndüm

• Beğen
Tepkiler: seco_can_can ve Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Turk telekom bizim evden cekmiyor gerci vodafonede oyle ama turk telekom kadar degil turkcellden gectim vodafoneye bidaha gecicem heralde turkcele

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bbakkus

bbakkus

Üye
Çin devlerinin telefonlarını(xiaomi MI5) tanımadığı için operatör den volte alamıyorum önce bunu ayarlasınlar bi vodafone değil türkcell de aynısı

bilisimler

bilisimler

Üye
Numaram vodafonedeyken seyahat halinde çekim konusunda sıkıntı yaşanıyor ilk önce bu çekim sorununu ortadan kaldırması lazım .+o(

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: phasan ve Kingmortall

Üst Alt