Vodafone - Genç Avantaj Tarifesi - Dakika düşümü ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

logon_

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone - Genç Avantaj Tarifesi - Dakika düşümü ?
Selam arkadaşlar Benim aklıma bu tarifedeki Her yöne 500 Dakikanın ücretlendirme periyodu takıldı.

Şimdi 500 dakika veriyor ama tarifenin "Esaslar" Kısmındada aşağıdaki madde yer alıyor.

Tarife dahilinde sunulan dakikaların ücretlendirme periyodu 6 sn'dir.

Şimdi bu esasa göre 6 saniyede , 1 dakika mı düşecek beni aydınlatırmısınız.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Hayır arkadaşım söylenmek istenen şudur;

kafadan atıyorum mantığı anlatıcam 500 DK hediyen geldi sen 1 dk 2 saniye konuştun diyelim 500 dk dan 1 dk düşer diğer bir yönden 1 dk 10 saniye konuştun diyelim 2 dk düşer bakiyenden yani oradaki 6 saniye dediği DK başlangıcında her 6. saniyeden sonra dakika tamamlanıncaya kadar toplamı alır. yani sen 1 dk 6 saniye konuşsanda 1 dk 40 saniye konuşsanda 500 hediye dakikandan 2 dk düşer oradaki 6 saniye onu kastetmekte.

Çok karışık olmamıştır umarım.

logon_

Üye
    Konu Sahibi
Hayır karışık olmadı. Teşekkür ederim scknsckn.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Selam arkadaşlar Benim aklıma bu tarifedeki Her yöne 500 Dakikanın ücretlendirme periyodu takıldı.

Şimdi 500 dakika veriyor ama tarifenin "Esaslar" Kısmındada aşağıdaki madde yer alıyor.

Tarife dahilinde sunulan dakikaların ücretlendirme periyodu 6 sn'dir.

Şimdi bu esasa göre 6 saniyede , 1 dakika mı düşecek beni aydınlatırmısınız.

Arkadaşım olay şöyle:
konuştuğun saniyeler 6'nin katı olarak hesaplanır,
mesela 1 dakka 7 saniye mi konuştun sistem senin 1 dakka 12 saniyeni alır ya da diyelim 45 saniye mi konuştun sistem 6nin katı olan 48 saniyeni düşer. Yani ilk 6 saniyeye kadar sorun yok ister 1 ister 3 ister 5 saniye konuş bunun hepsi 6 saniye olarak paketten düşer ama sen 7 saniye konusurşan bile bu ikinci 6 saniye olan 12 saniye olarak paketten düşer.
Umarım açık olmuştur :)

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Hayır arkadaşım söylenmek istenen şudur;

kafadan atıyorum mantığı anlatıcam 500 DK hediyen geldi sen 1 dk 2 saniye konuştun diyelim 500 dk dan 1 dk düşer diğer bir yönden 1 dk 10 saniye konuştun diyelim 2 dk düşer bakiyenden yani oradaki 6 saniye dediği DK başlangıcında her 6. saniyeden sonra dakika tamamlanıncaya kadar toplamı alır. yani sen 1 dk 6 saniye konuşsanda 1 dk 40 saniye konuşsanda 500 hediye dakikandan 2 dk düşer oradaki 6 saniye onu kastetmekte.

Çok karışık olmamıştır umarım.

Arkadaşım yanlışlık var herhalde :)
Çünkü faturalı hatlarda adam 54 saniye konusurşa bile bir dakkasi gitmez adamın bir 6 saniyesi daha kalıyor ama bu görüşme 55 saniye olursa altının katının geçtiği için sistem 1 dakkasını alır.
Yani adam 1 dakka 40 saniye konuşursa 2 dakkası düşmez bu abonenin 18 saniyelik ekstra bir konuşma süresi daha kalıyor :oke:

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Benim bildiğim o şekildeydi yanlış bilgilendirme yapmış olmak istemem. gölgee_65 arkadaşımda açıkladı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt