Yardım vodafone 945 cm rom ve link2sd sorunu (hafıza sorunu)

Sponsorlu Bağlantılar

Promets

Üye
    Konu Sahibi
vodafone 945 cm rom ve link2sd sorunu (hafıza sorunu)
Merhaba arkadaşlar, vodafone 945 ime root yapıp cyanogen mod 7.2.0 rom kurdum şuan android sürümüm 2.3.7 çok memnunum fakat romu kurduktan sonra ilk olarak dahili hafızada 100mb civarında boş alan vardı. Neyse zaten cihaz root lu olduğu için 2gb lık hafıza kartımı cwm den 512mb lık ext2 alanı ve 256mb lık swap alanı oluşturdum. Link2sd programının plus versiyonunun fullunu buldum ve kurdum hafıza durumunu baktığımda oluşturduğum alan istatistiklerde gözüküyor ve herşey normal. 4 tane program kurdum line, facebook messenger, yandex navigasyon ve whatsapp. Programları link2sd ile hafıza kartına linklemeyi denerkende link2sd package invalid hatası alıyorum, doğal olarak hata alınca uygulama yöneticisinden uygulamaları hafıza kartına taşıdım ama dahili hafıza boyutunda bir değişiklik olmuyor. Bu sorunu çözmemde yardımcı olabilecek arkadaş varmı? Bahsettiğim uygulamaları hafıza kartına taşıdığımda link2sd programında sd kart üzerinde olarak gözüküyor ama dahili hafızadanda yer kullanıyor gibi gözüküyor.