VODAFONE 945 | Android 2.2 & Root & Recovery & Rom | [Ana Konu]

Sponsorlu Bağlantılar

m17

m17

Üye
    Konu Sahibi
VODAFONE 945 | Android 2.2 & Root & Recovery & Rom | [Ana Konu]

Beklenenden çok daha uzun zaman sonra Vodefone 945'e Android 2.2 port edildi. Daha önce bir çok deneme yapıldı ama çalışan sürüm henüz dün sabah yapılabildi. Daha sonra çalışmayan özellikler tek tek fix dosyalarıyla düzeltildi. Burada romu, gerekli araçları ve anlatımları yeterince açıklayıcı şekilde yapmaya çalışacağım. Ayrıca düzeltilen sorunlar veya şuan çalışması devam eden 2.3 sürümü başarılı olursa konuya eklenip güncellenecektir.

Android 2.2 Yükleme

Öncelikle henüz çözülmeyen sorunları yazayım ona göre yükleyin.
- Wifi açıkken telefon uykuda donuyor. Yani Wifi açıkken telefonun ekranı sönünce açılmıyor. Ama Wifi açık değilse sorun yok.
- Kamera flaşı görmüyor/çalışmıyor.
- %95 Türkçe ve bazı kişilerce Türkçe karakter sorunu bildirilmiş.

Gerekli dosyalar.

(Z4Root - Recovery Manager - Clockwordmod imajı)

Üç dosyayı da hafıza kartına atın. 2 Programı kurun. (Z4root, Recovery Manager)
- Yükleme engellendi hatası alanlar : Menü > Ayarlar > Uygulamalar > Bilinmeyen Kaynaklar'ı işaretleyin > Geliştirme > USB Hata Ayıklaması'nı işaretleyin.

- Öncelikle Z4root programını açıp Temporary Root seçeneğine basın :

Bir süre sonra telefonunuzu bir daha ki kapanışa kadar root olduğunu belirten uyarı ekrana gelecektir.

Daha sonra Recovery Manager programını açın. Superuser yetkisini verin. (Gelen uyarıda Allow seçeneğine basın)

İşaretli yere basıp ''recovery-clockwork-3.0.0.6-joe.img'' dosyasını seçin gelecek uyarıya evet/tamam deyin. Bir kaç saniye sonra Recovery menüsünün yüklendiğine dair uyarı gelecektir.

Evet artık Recovery menüsü yüklendiğine göre Android 2.2 Rom dosyalarını indirip yine hafıza kartına direk atalım.
- Ayrıca Recovery aracılıgıyla Backup(Yedek) alabilirsiniz. Bunun dışında kurmak istediğiniz tüm romlar Recovery menüsü aracılıgıyla olacaktır.

Android 2.2 & Fixler

(Sensör, Wifi, Google Play)

İndirilen zip dosyalarını hafıza kartına attıktan sonra telefonunuzu kapatın. Güç düğmesi + Ses kısma tuşuna küçük Android yazısı gelene kadar basın ve Recovery menüsünü açın.

Recovery menüsünde dokunmatik çalışmaz!
Ses Kısma : Aşagı
Ses Açma : Yukarı
Kamera tuşu : Seç/Gir
Geri tuşu : Recovery Ana Menü.

Evet sırasıyla : [ (>) işareti kamera tuşuyla seçin anlamındadır.]
- Wipe data/Factory Reset > Yes -- delete all user.
- Install zip forum sdcard > choose zip from sd card > Android 2.2.zip Yükledikten sonra tekrar ''choose zip from sd card > Wifi.zip'' sonra ''choose zip from sd card > Sensor.zip'' sonra ''choose zip from sd card > Google Play.zip'' dosyalarını sırasıyla yükleyin.
- Geri tuşuyla Recovery ana menüsüne dönün ve ''Reboot system now'' seçeneğini kamera tuşuyla seçin. Artık Android 2.2 sürümüne sahipsiniz.
Videolu Anlatım!
(Wipe data/Factory Reset seçeneğini daha önce yaptığım için atladım)

[video=youtube;u_nCLEVIq-k]http://www.youtube.com/watch?v=u_nCLEVIq-k&feature=youtu.be[/video]​

- Kamera kötü ama idare edin.

Kurulum notları :
- Telefonunuz ingilizce olarak açılacaktır. Menü > Settings > Language & keyboard > Select language > Türkçe.
- Kablosuz ağınıza bağlanın ardından markete tıklayın ve Gmail hesabınızla oturum açın. Market açılacaktır ve uygun hiç bir uygulama bulunmadığı uyarısını verecektir. Marketten çıkın ve bir kaç dakika sonra tekrar girin. Google Play yüklenmiş olacaktır. Yüklenmezse çıkıp bir kaç dakika daha bekleyin. Bu süre zarfında kablosuz ağa bağlı kalın.

Kendi telefonumdan bir kaç ekran görüntüsü :

Evet gerekli her şey bu kadar. Anlatım tamamen bana aittir o yüzden kendimde reklam yapma hakkı buluyorum. [sm=evillol.gif]
Yukarıda ki cihaz satılıktır. Forum ilanı :
http://www.maxicep.com/cep-telefonu...-945-2-aylik-kutu-fatura-230-lira-637590.html

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Teşekkürler :oke:

karayel90

karayel90

Üye
Hangi sitede bu kaynak sadece konuyu görmek istiyorum çalıntı yapmayacağım emin olabilirsin

fatihq1903

Üye
abi acil yardım recoverManager yüklerken ayrıştırma hatası diyor ne yapmalıyım lütfen

legolas29

legolas29

Üye
Teşekkürler dostum...Güzel anlatım...:oke:

lavendel

Üye
z4 ve recovery programlarını yükledim.sizin de anlattığınız gibi önce z4'ü yükleyip açtığımda sürekli olarak ortadaki halka dönüyor devamı gelmiyor :(( sizin telefonunuzda başka programlar yüklü değil ilk aldığınız gibi,benim telefonumda çeşitli programlar yüklü onlardan kaynaklanabilir mi??

baris0615

Üye
bende yapamiyorum bir turlu yaa guc tusu ve arti ses tusuna basiyorum ama dediginiz gibi bi secenek cikmiyor telefon vodafone 945 zaten konuda onun uzerine ama kucuk android yazisi gelmiyor birde sunu sormak istiyorum 2.2 ye yukseltince programlar direk hafiza kartina mi kuruluyor?

BySerKaaN

BySerKaaN

Üye
Çok güzel paylaşım olmuş eline sağlık

taco_

Üye
abi dediklerini yaptım ama telefonun kamerası fln açılmıo yüklenmedi diyo nolur yardımcı ol abi

homeros19

Üye
eline sağlık süper paylaşım. birşey aklıma takıldı. malum bu cihazın en büyük sorunu hafıza. tüm uygulamaları hafıza kartına atabiliyormuyuz. atmak için ne yapmak lazım. şimdiden teşekkürler

hackedby

Üye
Sadece Vodafone 945 için mi yoksa her telefona olur mu?

MrMert

Üye
Denemeliyim sıkıldım 2.1'den

Üst Alt