Vista'dan XP'ye sert dönüş

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oğuz Kağan

Üye
    Konu Sahibi

Yeni bilgisayar alanların %56'sının Vista'yı kaldırıp XP işletim sistemine döndüğü açıklandı. XP satışına son veren Microsoft'a ise mahkeme yolu görünü.

Tayvan Tüketiciler Vakfı (CF), Microsoft'u Serbet Ticaret Kurulu'na (FTC) şikayet etti. CF Microsoft'un Windows XP işletim sistemini satmayı durdurmasına karşı çıkıyor.

FTC şikayet başvurusunun kabul edildiğini ve şirket hakkında soruştuma başlatıldığını açıkladı. Yaklaşık 6 ay sürmesi beklenen soruşturma sonunda Microsoft suçlu bulunursa 25 Milyon NT'ye (940 bin YTL) kadar para cezasına çarptırılabilecek. Microsoft, Haziran'dan beri Tayvan'da işletim sistemi olarak sadece Vista'yı satıyor. CF, şikayet başvurusunda Microsoft'un, Windows XP'nin satışını durdurarak tüketicileri Vista satIn almaya zorlamasının yasal olmadığını belirtti. Vakıf ayrıca, araştırmalara göre temmuz ayı içerisinde yeni bilgisayar alan tüketicilerin %56'sının Vista'yı silerek yerine XP yüklediğini de söyledi. Tayvanlı tüketicilerin %67'si Vista'nın yeni bilgisayarlarda tek seçenek olmasına karşı çıkıyor.

2007 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Vista, birçok ülkede beklenen ilgiyi görmedi.

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
pardus kullanın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt