virusten nasil kurtulurum. yardım edin...

Sponsorlu Bağlantılar

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
virusten nasil kurtulurum. yardım edin...
Selam
telefona bir sekilde virus bulasti. Otomatik uygulama yukleyip duruyor. İnterneti actigim gibi reklam uygulama vs. Gosterip bir suru uygulama yuklemeye basliyor. Formatliyorum. Yuklemeleri siliyorum. Apk dosyalarini siliyorum. Durduruyorum vs. Aklima ne gelirse yapiyorum. Tam kurtuldum derken interneti veya wifi actigim gibi ayni seyler kendini geri yukluyor. Anti virus programlari bunlari guvenilir olarak goruyor. Bir defasinda abartisiz verileri silecem diye urasirken 3-4 saat icinde 2 gb kotami bitirdi.reklam, uygulama, oyun apksi vs.. Yukleyip veri indirip durdu. Nasil kurtulabilirim. Yardim edermisiniz.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Son kurduğun bi apk bunu yapıyor olmalı
Tek tek silerek hangisinin yaptığını bulabilirsiniz

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Selam
telefona bir sekilde virus bulasti. Otomatik uygulama yukleyip duruyor. İnterneti actigim gibi reklam uygulama vs. Gosterip bir suru uygulama yuklemeye basliyor. Formatliyorum. Yuklemeleri siliyorum. Apk dosyalarini siliyorum. Durduruyorum vs. Aklima ne gelirse yapiyorum. Tam kurtuldum derken interneti veya wifi actigim gibi ayni seyler kendini geri yukluyor. Anti virus programlari bunlari guvenilir olarak goruyor. Bir defasinda abartisiz verileri silecem diye urasirken 3-4 saat icinde 2 gb kotami bitirdi.reklam, uygulama, oyun apksi vs.. Yukleyip veri indirip durdu. Nasil kurtulabilirim. Yardim edermisiniz.

ondan kurtulmanın en kolayn yolu Stock ROM atmak

şu sıralar Android dünyasına musallat olmuş bir virüs bana gelen tüm cihazlarda her şeyi denedim Stock ROM atmadan gitmiyor :nono:

• Beğen
Tepkiler: H0lligan
eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi

şu sıralar Android dünyasına musallat olmuş bir virüs bana gelen tüm cihazlarda her şeyi denedim Stock ROM atmadan gitmiyor :nono:
Nasil yapilicani bilmiyorum. Tarif edersen veya video yuklesen veya sitesi ne?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye

Eğer root izni olmadan yüklendiyse
Stock rom atmadan temizlenebiliyor
Tek tek kurulan uygulamaları sil

Veya şüphelendiklerinden başla

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Eğer root izni olmadan yüklendiyse
Stock rom atmadan temizlenebiliyor
Tek tek kurulan uygulamaları sil

Veya şüphelendiklerinden başla
Dedigini her seferinde yaptim. Telefonu fabrika ayarlarina dondurunce hepsi siliniyor. Virusten kurtuluyor fakat interneti acinca her nereye kendini yamaladiysa virus kendini geri yukluyor. Yani belli bir uygulana oyun apksi degil kendini drayvirami yoksa yedeklerimemi bulasti nedir hortlayip duruyor. İnterneti kapali olunca bir sekilde uyku moduna geciyor. Viruslu suphelendigim veriyi bosuna silmisim gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: ghstr
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Dedigini her seferinde yaptim. Telefonu fabrika ayarlarina dondurunce hepsi siliniyor. Virusten kurtuluyor fakat interneti acinca her nereye kendini yamaladiysa virus kendini geri yukluyor. Yani belli bir uygulana oyun apksi degil kendini drayvirami yoksa yedeklerimemi bulasti nedir hortlayip duruyor. İnterneti kapali olunca bir sekilde uyku moduna geciyor. Viruslu suphelendigim veriyi bosuna silmisim gibi geliyor.

Hocam cihaz nedir hemen anlatımı atayim size dediğim gibi tek çare Stock ROM

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Pirhana İQ+ kullaniyorum.
Telefondan memnunum birtek virus belasi mussallat olmasa 4 4luk diye bilirim. Piyasada cok satilmadigi ve serviste yaygin olmadigi icin fazla kurcalamaya cesaret edemiyorum. Cwf root gibi sistemi kurcalayamiyorum. Gerci fazla bir bilgim yok. Simbiyan kullanirken nerdeyse telefonu sokup takiyordum ucuz oldugu icin her turlu seyi yapardim. Degisiklik olsun cağa ayak uyduralim diye degistirdim.

Gokmen_tras

Üye
Bazı cihazlarda android sisteme giriş oldukça basit mesela generalmobil huvvai lg gibi bilgisayar olmadan bu cihazları root yapabilir bazı programlar önce Cihaza root yap sonra link2sd yükle sıralama kısmını tarihe ayarlayın sisteme dosyası olarak eklenen ve sizin sorun yaşamaya başladığınız tarihte yüklenen programlara bakın örneğin cihaz 2014 çıkışlı ise siz 2015 te yükleme yapan programları silin google play store den eset mobile security yükle market haricinde yüklenen uygulamaları eset ile yükleyin zararlı ise yükleme yapmayacaktır
Daha önce aynı duruma düşmüş samsung s3 mini de ben duygulandım ve çözüldü problem

Son düzenleme:
eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Telim rootlu oldugu icin yukledigim uygulamalari silmem ise yaramadi. Tekrar yuklendi. Fark ettim ki play store guncellenince virus kendini asti.( interneti actigim gibi rasgele veri yukledi.) bende play storeyi sildim. Simdilik internetim acik ve yukleme yapmiyor. Play store viruslu olabilir mi?
İki gun icinde gorecem.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Playstor virüslü değildir
Virüs google playi kullanıyordur
Muhtemelen bi uygulama
Son kuruduğunuz uygualmaların izinlerini inceleyin anlarsınız
Olmadı bi format at virüs falan kalmaz

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Yine olmadi.... Virus yine bildigini okuyor. Kurtulamadim gitti. Yuklediklerimi sildim. En olmadik uygulamalari sildim. Fabrika ayarlarina cevirdim. En son rootlu uygulamayla play storeyi bile sildim. Olmuyor. Kendini nereye yamaladiysa kopyaladiysa...

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Virusten kurtulmanin yolunu sonunda buldum. (Gecici cozuldu. Formatlaninca geri geliyor ama yazdiklarimi uygulayinca virusten kurtuluyon.)
King root kullaniyorum. King root Uygulamasini acin cop kutusun ikona tiklayin.
com. Diye baslayan ne varsa silin. Kendi kendine yuklenen uygulamalarida silin. Temizleme programi kullaniyorsaniz. Telefonu taratin. Bu yontemle Virusten kurtuldum. İnternet wifi acik ve problem yok. Tek sorun formatlayinca geri geliyor olmasi... Ayni sekilde silin virus gidiyor.

snapdroid

snapdroid

Üye
S.a keşke güvenli modda başlar deyip ne var ne yok o virüs dedikleri bizi silseydiniz. Güvenli başlat cihazdan cihaza değişio.

pazzoo

pazzoo

Üye
Selam
usta telefon ayarlarindan uygulamar kismina gir tum uygulamar var orda bir bakarmisin firewallservice , securityservice , ve timeservice , diye programlari devre disi birak o zaman duzeliyor, bende de ayni sey olmustu bu saydigim programlari devre disi biraktim, simdi hic bir sorun yok.

mustafasen

mustafasen

Üye
Yine olmadi.... Virus yine bildigini okuyor. Kurtulamadim gitti. Yuklediklerimi sildim. En olmadik uygulamalari sildim. Fabrika ayarlarina cevirdim. En son rootlu uygulamayla play storeyi bile sildim. Olmuyor. Kendini nereye yamaladiysa kopyaladiysa...
Şimdi dosya yöneticisiyle sisteme gir klasör haricindeki tüm dosyaları sil gizli olanları bile,gerek kart gerek dahili hafıza umarım işe yarar

faruk26kuraf

Üye
buradan indir ve stoc rom nasııl yüklenir ogren oyle yap ve ayrica recovery moda al orda silenecek seyler var once iyice anlayacagın bir videoda izle oyle yap baska turlu duzelmez benimde basıma geldi

Üst Alt