virüs gibi bulaşıyolar

Sponsorlu Bağlantılar

UpOneTR

UpOneTR

Üye
    Konu Sahibi
virüs gibi bulaşıyolar
arkadaşlar bildiğiniz gibi bazı programlar yüklerken yanlarında bir kaç bişey yüklüyorlar buda toolbar yada başlangıç sayfası oluyo tarayıcımızda ve kaldırmaıyoruz :/
Virüsü temizlemek için AdwCleaner. linkten indirebileceğiniz uygulamayı çalıştırdıktan sonra çıkan pencerede Search butonuna basıyoruz. AdwCleaner, Adware içerikli uygulamaları bulacak ve temizleyecek. Tarama bittiğinde önce Delete sonra OK butonlarına basarak AdwCleaner ile de işimizi bitirelim ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

ve sorun çözüldü :D

Puck

Puck

Üye
zaten setup aşamasında sana gerekenleri anlatıyor okuyarak geçeceksin oradaki tikleri kaldıracaksın

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
UpOneTR

UpOneTR

Üye
    Konu Sahibi
bazıları sunmuyo :)

UpOneTR

UpOneTR

Üye
    Konu Sahibi
olan oldu çözüm yolunu soylersek daha iyi olur :)

MaxipmaN

Üye
dün bana da oldu tikleri kaldırdım ama qv6yı bulaştırmayı ihmal etmedi spyhunter iyi diyolar ama fullunu bulmadan silmiyo o kadar taratıp zamanımı boşa harcadı :vur

mrgoxel

mrgoxel

Üye
sorunu söyleyin yardım edelim tam olarak sorun ne.
yüklemeyi istemiyorum yada yüklendi silinmiyorsa hangi programlar engelliyor birazda sen yardımcı ol:)

UpOneTR

UpOneTR

Üye
    Konu Sahibi
sorunu söyleyin yardım edelim tam olarak sorun ne.
yüklemeyi istemiyorum yada yüklendi silinmiyorsa hangi programlar engelliyor birazda sen yardımcı ol:)

[/URL][/IMG] tam olarak sorun bu anasayfam böyle internet seçeneklerinden felan kaldırsamda hala bu var

Puck

Puck

Üye
google'a yazsan yüzlerce sonuç ve yöntem çıkıyor ama sen ...

deadhmachine

deadhmachine

Üye
Google chrome icin ayarlara girip arama motorlarindan googleyi sec diger kullanmadiklarini silip denermisin

Puck

Puck

Üye
İşte sıkıntı orada hiç araştırma yapmadan ben yorulmıyım başkaları anlatsın bakış açısı ?

Qvo6.com Virüsü

1.Adım
Öncelikle bağlantıdan RKilli indiriyoruz ve indirilen dosyanın içinden çıkan iExplorer.exe dosyayısını çalıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatmayın.
2.Adım
Virüsü temizlemek için ihtiyacımız olan ikinci bir yazılım ise AdwCleaner. linkten indirebileceğiniz uygulamayı çalıştırdıktan sonra çıkan pencerede Search butonuna basıyoruz. AdwCleaner, Adware içerikli uygulamaları bulacak ve temizleyecek. Tarama bittiğinde önce Delete sonra OK butonlarına basarak AdwCleaner ile de işimizi bitirelim ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
3.Adım
Bilgisayar yeniden açıldığında AdwCleaner otomatik olarak bir not defteri sayfası açacak. Sayfada bazı kayıt defteri girdileri, düzeltilen veya silinen dosyaların kayıtları olacak. Sayfayı inceledikten sonra kapatın.
4.Adım
Şimdi de ile kullanım alanımızı temizleyeceğiz. Yazılımı indirdikten sonra sc-cleaner.exe dosyasını açalım. ShortCut Cleaner, bilgiayardaki casusların kısayollarını bularak temizleyecek.
5.Adım
Son adımımızda, Malwarebytes Anti-Malware ya da SpyHunter gibi bir anti-malware yazılımıyla bilgisayarımızı tarıyoruz, bulunan tüm tehditleri temizliyoruz ve Qvo6.com virüsünden kurtulmuş oluyoruz.

bunu bulmak için uğraşmadım bile altında herkes olumlu sonuçlar almış bunları bir dene program isimlerini google'da aratıp indirebilirsin değil mi ?

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
UpOneTR

UpOneTR

Üye
    Konu Sahibi
İşte sıkıntı orada hiç araştırma yapmadan ben yorulmıyım başkaları anlatsın bakış açısı ?

Qvo6.com Virüsü

1.Adım
Öncelikle bağlantıdan RKill’i indiriyoruz ve indirilen dosyanın içinden çıkan iExplorer.exe dosyayısını çalıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatmayın.
2.Adım
Virüsü temizlemek için ihtiyacımız olan ikinci bir yazılım ise AdwCleaner. linkten indirebileceğiniz uygulamayı çalıştırdıktan sonra çıkan pencerede Search butonuna basıyoruz. AdwCleaner, Adware içerikli uygulamaları bulacak ve temizleyecek. Tarama bittiğinde önce Delete sonra OK butonlarına basarak AdwCleaner ile de işimizi bitirelim ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
3.Adım
Bilgisayar yeniden açıldığında AdwCleaner otomatik olarak bir not defteri sayfası açacak. Sayfada bazı kayıt defteri girdileri, düzeltilen veya silinen dosyaların kayıtları olacak. Sayfayı inceledikten sonra kapatın.
4.Adım
Şimdi de ile kullanım alanımızı temizleyeceğiz. Yazılımı indirdikten sonra sc-cleaner.exe dosyasını açalım. ShortCut Cleaner, bilgiayardaki casusların kısayollarını bularak temizleyecek.
5.Adım
Son adımımızda, Malwarebytes Anti-Malware ya da SpyHunter gibi bir anti-malware yazılımıyla bilgisayarımızı tarıyoruz, bulunan tüm tehditleri temizliyoruz ve Qvo6.com virüsünden kurtulmuş oluyoruz.

bunu bulmak için uğraşmadım bile altında herkes olumlu sonuçlar almış bunları bir dene program isimlerini google'da aratıp indirebilirsin değil mi ?

uğraşmamak diye bişey yok regeditle bir sürü şey denedim dinlenlere göre daha sonra birsürü yine bunun gibi program denedim şimdi bunua deneyelim bakalım.

- - - Eklendi - - -

Qvo6.com Virüsü

1.Adım
Öncelikle bağlantıdan RKilli indiriyoruz ve indirilen dosyanın içinden çıkan iExplorer.exe dosyayısını çalıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatmayın.
2.Adım
3.Adım
4.Adım
5.Adım

iExplorer.exe adında bir dosya çıkmadı RKİLL adında bir not defteri çıktı sadece.

Puck

Puck

Üye
tamam denersin sırasıyla sonucunu da yazarsın .

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
Eİ'ye sağ tıkla dosya konumunu aç de. Orjinal uyguama dosyasına tıkla. Belki orda qvo6 gelmez. gelmezz ise masaüstüne kısayol oluştur tekrar. bendede var %85 kaldırdım ama kalıntıları var halen.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
    Konu Sahibi
tamam denersin sırasıyla sonucunu da yazarsın .

hepsi farklı yöntem mi?
adwcleaner işe yarayacak gibi pcyeniden başlatlyo

- - - Eklendi - - -

hakkını yememek gerekiyor çok sağolasın dostum ADWCLEANER işe yaradı :D

• Beğen
Tepkiler: Puck
Puck

Puck

Üye
iyi güzel işini gördüyse :good:

• Beğen