Vınn paylaşımlı internet kullanımı! Turkcell VINN internet paylaştırma

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Vınn paylaşımlı internet kullanımı! Turkcell VINN internet paylaştırma
Turkcell VINN kullanıcıları kendilerine tanınan interneti masaüstü ile dizüstü bilgisayarlar haricinde cep telefonları ile tablet bilgisayarlarında da kullanmak istiyor. Peki ama Turkcell VINN internet paylaşımı nasıl yapılıyor?

netshell ile yapılandıracağız. bunu yapmak için başlattaki program arama yerine cmd yazıyoruz. sağ tıklıyoruz ve kesinlikle yönetici olarak çalıştır diyoruz

Programı açtıktan sonra “netsh wlan show drivers” diye giriyor ve enter’a basıyoruz ve aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

Adım 1:
Aşağıdaki resimdeki gibi sarıyla işaretli olan yerlerin “evet” olması gerek. Hayır yazılı ise aygıt yöneticisinde wifi driver güncellemeniz gerekir yoksa barındırılan ağ başlatılamadı hatası verir.

Adım 2:
ilk komutumuz
netsh+enter
wlan+enter

set hostednetwork mode=allow+enter

set hostednetwork ssid=ağ ismi (istediğniz bir isim verebilirsiniz aaa gibi)+enter
( istediğiniz bir porala verin bunlar ağınızın wpa2/spk şifreleri olacak o yüzden en az 8 karakter 12345678 gibi bir şifre belirleyin) +enter

set hostednetwork key=parola keyUsage=persistent +enter dos penceresini kapatmayın
ağımız kuruldu fakat aktif etmek gerekiyor yine komut penceresine

start hostednetwork+enter diyoruz ve bitiyor kapatabiliriz.

ağ ve paylaşım merkezi+bağdaştırıcı ayarılarına girdiğimizde virtual wifi bağlantısını görüyoruz
ve ağ aktif hale geliyor
buradaki ağ ismi önemli bende kablosuz ağ bağlantısı 2 diye gözüküyor. sizde başka bir isim olabilir ama aklınızda tutun.
şimdi ilk başta oluşturduğumuz çevirmli ağbağlantısına ( huawei mobile connect) sağ tıklıyoruz
özellikler+paylaşım+diğer kullanıcıla internet bağlantısı yoluyla bağlansın işaretliyorz ve alttan oluşturduğumuz ağ bağlantısını seçiyoruz yani kablosuz ağ bağlantısı 2 (bende gözüken)
işte bukadar telefonumuzdan wifi ağları tarattığımızda oluşturduğumuz sanal ağı görüyo ve verdiğimiz ağ adı ve parolayı giriyoruz ve internettesiniz.
ben birde şöyle bir olayla kaşılaştım bilgisayarı açıp kapattıktan sonra oluştuduğumuz sanal ağda kapanıyor tekrar aktif etme için yine cmd ekranına giriyoruz ve açmak için
netsh+wlan+ start hostednetwork
komutunu giriyoruz

Üst Alt