Videoyu Fotoğrafa Dönüştürme


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip olan akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri ve kameralar hayatımızın en önemli anlarını kaydetmemize imkan sağlıyor. Fotoğraf makinesi ve kamera cihazlarının yaptığı birçok işlemi iyi bir şekilde yapabilen akıllı telefonlar sayesinde hayatımızın her anını fotoğraf veya videolar ile kayıt altına alıyoruz. Özellikle geçmişte yaşanan önemli olayların ilerleyen yıllarda tekrar hatırlanması adına telefonlar ile çekilen fotoğraflar ve videolar ayrı bir önem taşıyor.

Videoyu Fotoğrafa Çevirme

Bu yazıda sizlere videolar nasıl fotoğrafa dönüştürülür kısaca onu anlatacağım. Bazen hiçbir anı kaçırmamak için hemen video kaydı açarız ve o anları bir video ile ölümsüzleştirmek isteriz. Video kayıtlarında fotoğraflar kadar kaliteli görüntüler elde edemesek bile fotoğrafa kıyasla videoların daha eğlenceli ve unutulmaz anların ortaya çıkmasına vesile olduğunu bilmek gerekiyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Videoları fotoğrafa çevirmek sandığınızdan çok kolay olacaktır. Bunun için iPhone, Android veya bilgisayar kullanıyor olmanız fark etmeyecektir. Telefonların galerisi üzerinden veya bilgisayarınızın hafızası içerisinden fotoğrafa çevirmek istediğiniz videoyu açın. Tam fotoğraf haline getirmek istediğini yerde videoyu durdurun ve ardından telefonlarda ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak ekran görüntüsü alın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Elbette bu tuş kombinasyonu farklı cihazlarda daha değişik olabiliyor. Bilgisayarlarda ise üzerinde PrtSC veya PrintScreen yazan tuşa basarak ekran görüntüsü alabilir ve bunu Windows içerisinde varsayılan olarak yüklü gelen Paint uygulamasına yapıştırarak kaydedebilirsiniz. Örnek olarak kendi cihazımı kullanarak galeride yer alan herhangi bir videoyu açtım ve ardından videoyu durdurdum. Daha sonrasında ekranın boş bir yerine bir kere dokunarak ekrandaki sanal butonların yok olmasını sağladım ve ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsünü aldım. Daha sonra bu ekran görüntüsüne galeri üzerinden ulaşarak arkadaşlarım ile paylaşabilirim.
 

Ekli dosyalar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani Mantıklı
 
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt