Vergi İndirimi Muafiyeti Tasarısı Öncesi Yapılan Zamlar

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Konu genel maksatlıdır, aklınıza gelen herşey için geçerlidir, pet şişedeki su dahil, otomobil, telefon, bilgisayar dahil ne alırsanız...

Geçtiğimiz hafta haberlerde; Tüketim üzerinden devlete verdiğimiz %18, %8 gibi KDV değerlerinin düşürüleceği yazıyordu.

Marketlerin tamamı bunun tersini yaptılar, genel bir %18'lik zam yaptılar, şimdi devlet 0 (sıfır) KDV alsa ne olacak ?
Demek oluyor ki, marketler verginin içerisinden de bişeyler kazanıyor, piyasayı marketler zincirleri belirliyor, herşey bu 3 harflilerden kaynaklanıyor.

Geçende 2 liraya alıdığım bisküvi olmuş 4,5 lira. Hep üretim maliyetinden dem vurursunuz ama o ürünün üretildiği dönem ki fiyat ile alakası yok.
Altından daha fazla değerlendi resmen, en ucuz 5 litre su 6 lira olmuş, geçen sene 3 liraydı, Allah'ın verdiği suyuda mı dolar ile aldınız anlamadık :hmmm
 
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Benzer Konular

bydexer
Cevap
3
Görüntüleme
373
ozzytaste
Mali Özdemir
Cevap
0
Görüntüleme
3K
Mali Özdemir
haydaravısyon
Cevap
17
Görüntüleme
2K
papakudioflu
Cevap
22
Görüntüleme
1K
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt