Vatan Bilgisayar ekran kartımı tamir eder mi?

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Vatan Bilgisayar ekran kartımı tamir eder mi?
Beyler Asus R9 280x ekran kartim arizali. 2 Ocakta vatandan aldim ve aldiktan 1 hafta sonra bu sorun cikmaya basladi.(Belkide 1 hafta boyunca ekran kartini zorlayacak oyun oynamadigim icin) Muhtemelen uzerine uzun sureli (35-40dk) yuk binince goruntu kesiliyor ve yerine gri, beyaz veya siyah renkte ekran veriyor. Ancak sicakliktan degil cunku 65-70 derecede falan oluyor. Stress testte %100 kullanimda 82 yi gordum. Sorum şu;
Ekran kartini vatana gotursem orda tamir ederler mi yoksa illa ki garantiye gidicek mi? Cok fazla beklemek istemiyorum cunku. Ornek resim;

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Değiştirirler mi bilmiyorum ama sen ısrar et ve garantiye verebilirler. Tamiri zaten garanti yapar. Vatan yapmaz sanırım

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Garantiye bende yollarim o sorun degil daha 3. ayinda. Degisimde yapacaklarini sanmiyorum 3 ay gecti uzerinden :)
Arkadaşlar son bir umut dönüştürücü aparat kullanmak yerine kablo şeklinde dönüştürücü kullandım, sorunu genellikle battle 4 'ü uzun süre oynarken veya stress testte 10 dk civarı durduktan sonra yaşıyordum. Bu kabloyla bağladım, yaklaşık yarım saattir stress testte ve 1 saate yakın battle 4 oynadım sorun çıkmadı. Bahsettiğim kablo ;

Siycey

Siycey

Üye
Sorun Gpu çekirdeğiyle alakalı sanırım.Değiştirmek zorundalar kartın üstünde siyahlık yanık izi falan yoksa fabrika çıkışlı bi hatası vardır.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Sorun Gpu çekirdeğiyle alakalı sanırım.Değiştirmek zorundalar kartın üstünde siyahlık yanık izi falan yoksa fabrika çıkışlı bi hatası vardır.
Kart tarafında hiçbir iz yok. Fan tarafına bakmama gerek yok sanırım.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Siz garantiye durumu izah edip verin zaten değişim yapmaları lazım.
Şu mesajımı okudunuz mu acaba? ;
Arkadaşlar son bir umut dönüştürücü aparat kullanmak yerine kablo şeklinde dönüştürücü kullandım, sorunu genellikle battle 4 'ü uzun süre oynarken veya stress testte 10 dk civarı durduktan sonra yaşıyordum. Bu kabloyla bağladım, yaklaşık yarım saattir stress testte ve 1 saate yakın battle 4 oynadım sorun çıkmadı. Bahsettiğim kablo ;

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
hikmet366

hikmet366

Üye
Garantisi illaki var değişim veya garantiye gönder edilir sin

The Pancar

The Pancar

Üye
Benim ekran kartının üzerinde fan yok bu normal mi ?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Onboarda tak düzelirse sorun ekran kartında
onboard HDMI :duvar2::duvar2::duvar2::duvar2::duvar2:
Bu arada arkadaşlar ben şöyle bir soru sorucam, benim güç kaynağı modüler ve iki adet PCI-E için 8 pinlik çıkış var. Ekran kartının güç girişi ise 6+2 ve 6 pinli. Ben güç kaynağında ki tek çıkışı kullanıp ucunda ki 6+2 ve 6 pini mi takıyım yoksa iki çıkışı kullanıp bi çıkıştan 6+2 diğer çıkıştan 6 pin mi kullanıyım ?

Bu arada guc kaynagi moduler tabikide..

Son düzenleme:
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar bilgisayari vatana goturdum ve ariza tespite aldilar. Diyelim ki ekran karti arizali cikti, garantiye ben mi yolliyim yoksa vatan mi ne dersiniz?

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
vatan yollasın