Varımsı


TheCower

TheCower

Üye
    Konu Sahibi
Kör bir ahtapot hayal edin. Ya da verem olmuş bir zürafa. Veya zora düşmüş bir leylek. Ne tuhaf ki hayal dünyamızın genişliği bunları bile yaparken mantık süzgecinden geçerken zorlanıyor. Hayal nedir sizce? Mantıklı mıdır yoksa ukala mıdır? Gerçek midir yoksa bir ayağı çukurda mı?

Akşam üstüne doğru havanın kararmasını hayretle izlerdim. Ancak zamanla farkettim ki ışığa bakarak onun zamanla söndüğünün farkına varamıyorsunuz. Insan çoğu zaman sahip olduğu şeyleri ya da var olan şeyleri tamamen tükeninceye kadar kıymetini bilemez. Çünkü sürekli gözü önündedir. Bazen hayattaki tüm ışıkları bir karanlık odaya tercih etmektir hayal. Hayal bazen kıymet bilmektir; aklın, gücün, nimetin, hayatın. Bir damla suya onlarca karıncanın rızkı olarak bakabilmektir. Şu aynada görünen bedene hoşçakal diyebilmektir. Var olana yokluktan, yok olana varlıktan bilmektir. Hayal bir nimettir, akla bir ufuk çizgisi gibi..
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt