Van der Sar: "Joe Hart çok yetenekli"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Van der Sar: "Joe Hart çok yetenekli"
Manchester United'ın eski kalecilerinden Edwin Van der Sar, Manchester Cityli file bekçisi Joe Hart ile kulübün efsanesi Peter Schmeichel'i karşılaştırdı.

Geçtiğimiz sezon futbola veda eden Van der Sar, Pazartesi oynanacak Manchester derbisi öncesi, Joe Hart'ın çok yetenekli olduğunu belirtti. Tecrübeli kaleci, "Mancini'nin Shay Given'ın yerine Hart'ı koyması büyük bir karardı çünkü Given şahane bir kaleciydi. Hart da çok iyi reflekslere sahip ve harika kurtarışlar yapıyor. Bu yönünü biraz Peter Schmeichel'e benzetiyorum." ifadelerini kullandı.

41 yaşındaki eski oyuncu ayrıca Unitd'ta David de Gea'nın, İspanya'dan İngiltere'ye ilk geldiğindeki adaptasyon sorunlarını aşarak, Premier Lig'de yerini sağlama aldığını ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi ve ekledi, "Herkes David'in Premier Lig'e ilk geldiğinde ne zor iki-üç ay geçirdiğini gördü ancak kendini çok geliştirdi. İspanya dünyanın en iyi liglerinden biri ancak İngiltere bundan fazlası. Ben de 31 yaşındayken Fulham'a gittiğimde adaptasyon sorunu yaşamıştım, o yüzden 21 yaşındaki birinin bunu yaşaması çok normal. David'i biraz kendime benzetiyorum. Ben de başlangıçta onun kadar zayıftım. Ancak o kendine çok güveniyor ve iyi bir kaleci olmanın en önemli şartı bu."

Edwin Van der Sar, 2005 yılından, futbol kariyerini bitirdiği 2011 yılında kadar Manchester United forması giymişti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...