" Uzayda Hayat Olabileceğine İlişkin Kanıtlar Gördük. "

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Discovery uzay mekiğinin Amerikalı komutanı Mark Kelly, uzayda hayat olduğuna ilişkin bazı kanıtlar gördüklerini söyledi.


Kelly, Discovery mürettebatı ile geldiği Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlediği basın toplantısında, ''Geçmişte Mars'ta hayat olabileceğine ilişkin kanıt görmüştük, dolayısıyla bütün evrende hayat olması muhtemel'' dedi. Uzaylıların dünyayı ziyaret etmemesinin basit bir sebebinin bulunduğunu, yolculuğun zor olduğunu belirten Kelly, ''Deneyimlerimizden uzayda yolculuk çok zor ve ben uzaylıların dünyayı ziyaret etmediğini düşünüyorum'' dedi. Astronot Kelly'nin söz ettiği başka canlıların Dünya'ya ''geliş zorluğu'', şundan kaynaklanıyor:

Gözlenen evrende yüz milyar gök ada bulunuyor. Bizim eliptik Samanyolu gök adamızın (galaksi) uzun çapı 110 bin ışık yılı, kısa yarıçapı ise 60 bin ışık yılı. 1 ışık yılı kabaca 9,5 trilyon kilometre. Kelly'nin konuyla ilgili yorumları, Japonların uzaylılar ve UFO'lar hakkındaki hararetli tartışmalarına eklenmiş oldu. Japon politikacılar, geçen yıl bir muhalefet milletvekilinin konuyu parlamentoya taşımasının ardından uçan dairelerin varlığını tartışmıştı.
 


ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
MSinal seni konuları doğru kategorilere açman konusunda uyarmıştım. Lütfen biraz daha dikkatli ol.
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Uzaylılar varsa da herhalde Ikarus otobusle sayahat etmiyorlardır uzayda :D Zor... Kime göre zor? hangi teknolojiye göre zor?.. :D
 
schumici

schumici

Üye
uzayda tabi ki hayat var bunun aksini iddia edenler bence biraz oturup düşünsünler haberin için çok çok sağol kardeşim:oke:
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
SağoLasın Kardeşim.. ;)
 
schumici

schumici

Üye
değerli haberlerin için ben teşekkür ederim kardeşim benim:oke:
 
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
18 bin alem var elbette Dünya'nın dışında da hayat olacaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt