Uygulama Silme ve Yükleme Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yarbasy

Üye
    Konu Sahibi
Uygulama Silme ve Yükleme Problemi
Öncelikle herkese merhaba
n900'ün pekte iyi bir seviyede kullanıcısı sayılmam.Sıkıntıdan teefonu kurcalarken 4 tane facebookla ilgili program indirdim ve biraz programları kurcaladım beğenmediğim için silmek istedim ancak silme i,şlemini bi türlü beceremedim. Yüklediğim programlar asagıdakinlerdir.

Effing Facebook Status Updater
Facebook migrator
QMF plıgin for facebook social network
socialty

Bu 4 ugulamayı yükledikten sonra kaldırmaya calıstım ancak her seferinde 'Faster Application Manager Error' hatasının altında Unknown Error - see the logfor details hatası beliriyor. Loglara bakınca da :

--- 2012-11-23 14:40:58 ---
Start reading package lists
--- 2012-11-23 14:40:59 ---
Finished reading package lists
Start fetching package dates
No need to fetch dates
--- 2012-11-23 14:41:07 ---
/usr/bin/apt-get -qsy --allow-unauthenticated -o Dir::Etc::sourcelist=/opt/fapman-cache/sources.list -o Dir::State::lists=/opt/fapman-cache/lists -o Dir::Etc::sourceparts="" --auto-remove install effing-
--- 2012-11-23 14:41:54 ---
Output from last process:
---
Reading package lists...
Building dependency tree...
Reading state information...
The following packages will be REMOVED:
effing
0 upgraded, 0 newly installed, 1 to remove and 4 not upgraded.
Remv effing [0.7.2-1]
W: Ignoring Provides line with DepCompareOp for package binutils
W: You may want to run apt-get update to correct these problems

--- 2012-11-23 14:46:35 ---
/usr/bin/apt-get -qy --allow-unauthenticated -o DPkg::options::=--force-confnew -o Dir::Etc::sourcelist=/opt/fapman-cache/sources.list -o Dir::State::lists=/opt/fapman-cache/lists -o Dir::Etc::sourceparts="" --auto-remove install effing-
Reading package lists...
effing
After this operation, 836kB disk space will be freed.
dpkg: parse error, in file `/var/lib/dpkg/available' near line 17306 package `libid3tag0':
EOF during value of field `Description' (missing final newline)
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)
--- 2012-11-23 14:49:42 ---
/usr/bin/apt-get -qsy --allow-unauthenticated -o Dir::Etc::sourcelist=/opt/fapman-cache/sources.list -o Dir::State::lists=/opt/fapman-cache/lists -o Dir::Etc::sourceparts="" --auto-remove install effing-
--- 2012-11-23 14:49:47 ---
Output from last process:
---
Reading package lists...
effing
Remv effing [0.7.2-1]

--- 2012-11-23 14:49:50 ---
/usr/bin/apt-get -qy --allow-unauthenticated -o DPkg::options::=--force-confnew -o Dir::Etc::sourcelist=/opt/fapman-cache/sources.list -o Dir::State::lists=/opt/fapman-cache/lists -o Dir::Etc::sourceparts="" --auto-remove install effing-
Reading package lists...
effing
After this operation, 836kB disk space will be freed.
dpkg: parse error, in file `/var/lib/dpkg/available' near line 17306 package `libid3tag0':
EOF during value of field `Description' (missing final newline)
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)

Bunlar yazıyor. Yukarıda belirttiğim 4 programıkurduktan sonra hiç bi şekilde silemedim ve aksilik hiç bir uygulamayıda depolardan yükleyemedim uygulama yöneticisinden denediğimdede olmuyor acaba problemim nedir ve nasıl üstesinden gelebilim

Saygılar

yalnizkalp21

Üye
uygulama yuklemek icin once depoları yukle prıgram silmek icn x terminalden komut vererek siliniyo bazi programlar komutu tam hatırlayamadim apt_get remove diyr baslıyordu biaz arastir bulursun

osmanayman

osmanayman

Üye
sudo gainroot

apt-get remove effing

komutunu ver silmeye çalış...

yarbasy

Üye
    Konu Sahibi
cevapladığınız için çok teşekkürler ama ne yazıkki bu komut işe yaramadı sorun aynen devam ediyor

osmanayman

osmanayman

Üye
Bir de şunu dene

sudo gainroot

apt-get install libid3tag0

olmazsa

apt-get install --reinstall libid3tag0

yarbasy

Üye
    Konu Sahibi
Sayın Osmanayman yazdıklarınızı denedim ama değişen bişi olmadı

sudo gainroot

apt-get install libid3tag0 yazdıgımda bi yükleme yapıyor ancak sonuç aynı yani silme ve yükleme yapamıyorum

apt-get install --reinstall libid3tag0 komutunu yazdıgımda ise
E: Invalid operation libid3tag0 diyor

- - - Eklendi - - -

Kimseyi fazla yormayayım diyerekten bi format atayım dedim ancak daha beter oldu herşey.Ne kamera ne Media player ne backup recovery nede format atmama rağmen menüde kalan oyunlar hiç biri telefon özelliğiye daha can sıkıcı.Numaramı aradıgımda tel çalıyor görünüyor ama melodi yok:Şimdi 4 üncü formatımıda attım ama değişen birşey yok ne yapacagımıda bilmiyorumLink vermek doğrumu bilmiyorum ama ben yinede format atarken izlediğim adımları anlatan linki vermek istiyorum bi problem olacak olursa silmenizi rica ediyorum

http://www.meegoturkiye.org/forum/5-ad%C4%B1mda-hard-format-atarak-fw13%C3%BC-zahmetsizce-y%C3%BCklemek

osmanayman

osmanayman

Üye
Buradaki anlatımlar doğru... Formatlayıp pr1.3 yüklendiğinde sorun kalmaması lazım... :hmmm

yarbasy

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle yardımlarınızdan dolayı çok çok tşk ederim

linkte bulunan talimatları 7. kısmına kadar olanları uyguladım sonra teli açıp pc suitlede güncelledim ve şu an itibariyle bi sorun görünmüyor her fonksiyon çalısır vaziyette

sagılarımla

• Beğen
Tepkiler: osmanayman
osmanayman

osmanayman

Üye
Ben teşekkür ederim kardeşim... :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt