USB Ses Kartı Cızırtı Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
USB Ses Kartı Cızırtı Sorunu
Harici USB ses cihazı var .Her zaman değil fakat bazı oyunlarda / programlarda (Örneğin : PUBG Lite , Zula , GeforceNow) arkada bir cızırtı gibi tiz bir ses geliyor . Sorun ne olabilir ? Driver bulamadım internette uygun acaba sorun o mu diye düşündüm de ... Donanım kimliği :

USB\VID_8086&PID_0808&REV_0100&MI_00
USB\VID_8086&PID_0808&MI_00

7.1 yazıyor üstünde şuna benzer birşey :

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sesi ne kadar açıyorsun. Hoparlör patlamış olmasın

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sesi ne kadar açıyorsun. Hoparlör patlamış olmasın
Yok hocam çok açık değl zaten de her şeyde çıkmıyor mesela video izlerken vey amüzik dinlerken son ses de açsam kısık da olsa sorun olmuyor sadece belli başlı programlarda var

PALA.

PALA.

Üye
Micrafon takılıysa ondan gelebilir arıza belirtisidir.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bunun 2 Nedeni Var
1.Sürücü Uyumsuz
2.Kullandıgın Oynatıcılardan Kaynaklı.,

Usb 3.0 Filan Varsa Onlarda Dene 2.0 ın Amperi Yetmıyor Olabilir Tabi İçindeki Kullanılan Amfininde Önemi Var

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Micrafon takılıysa ondan gelebilir arıza belirtisidir.
Yok hocam mikrofon takılı değil de laptobun kendi çıkışında sorun var zaten oraya takınca kulaklık çalışmıyor ondan harici ses kartı aldım ordaki arıza buna etki eder mi?

PALA.

PALA.

Üye
Yok hocam mikrofon takılı değil de laptobun kendi çıkışında sorun var zaten oraya takınca kulaklık çalışmıyor ondan harici ses kartı aldım ordaki arıza buna etki eder mi?
Arıza varsa aygıt yöneticisinden de mümkünse devre dışı bırakın, buradan anlaşılamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Hiç bir yazılımsal düzenleme ile değişmediyse PSU dalgalanmalarından ola bilir. Harici temiz 5V (en az 1.5A) veren bir kaynaktan verin +5V-u, o kaynağın GND-sini de sistemin GND si ile birleştirin ve deneyin. SMPS güç kaynakları yüklendiğinde dalgalanma olmadan temiz gerilim vermekte zorluk çekiyorlar.

Bunun için USB DC-DC dönüştürücüler var, ama "isolated" oldukları için GND-ler birleşik değil ve bu yüzden USB Data gönderimi-alımı zamanı sorun çıkara bilirler. O cihazların içinde de bundan oluyor:

Mesaj birleştirildi:

Ek olarak, ses yükseltme (amplification) zamanı gürültü (noise) seviyesinin en aza inmesi için ayarlar düzgün yapılmalıdır. USB cihazın çektiği akımı azaltmak için üzerindeki ses ayarından sesi azaltmak ve onun yerine Windows-tan yazılımsan olarak sesi artırmayı deneye bilirsiniz.

Bu arada sorun tamamen başka bir şeyden de kaynaklanıyor ola bilir, yani gidip bir şeylere para vermeden önce tüm yazılımsal opsiyonları değerlendirin.

Eğer hiç bir şey işe yaramadıysa donanımsal olarak uygun kondensatör ve rezistör lehimleyip Low-Pass filter yapın.
Mesaj birleştirildi:

Hem kendi çıkışını onarmak sizin için daha iyi olacaktır. Laptoptakı ses kartı harici karttan çok daha iyi performans sunacak ve böyle bir sorun çıkarmayacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643 ve MAERKEK