USB FLASH DiSK üzerinden XP ve WİN 7 KURULUMU

Sponsorlu Bağlantılar

ahmetzvdr

Üye
    Konu Sahibi
USB FLASH DiSK üzerinden XP ve WİN 7 KURULUMU

USB FLASH DiSK üzerinden XP ve WİN 7 KURULUMU.... YEMİN EDERİM ÇALIŞIYOR!
Netbookların çoğaldığı bu dönemde, format ihtiyacının dert haline gelmesiyle birlikte düşük sistem kaynakları yüzünden Windows 7 ve Vistada kasma sorunu yaşayan kullanıcılar Windows XP’ye dönüş yapmayı düşünüyorlar. Bildiğiniz gibi Netbooklarda CD/DVD okuyucu bulunmamakta. Windows 7 için Microsoft flash diske kurulum yapılması için kendi ını çıkardı. Ancak Windows XP için böyle bir yöntemi bulmak kullanıcılara kaldı. Elimde LG’nin modeli bulunmakta, yükledim ve ardından tekrar Windows XP’ye dönüş yapmak istedim ancak uzun süre başarılı olamadım. Uzun araştırmalar sonucunda kesin ve pratik bir çözüm yolu buldum. Ve sizinle paylaşıyorum.
Yabancı web sitelerinden birinde bulduğum bu araç 3 kolay adımda Windows XP’yi Flash diskten kurulum yapmamızı sağlayacak. Kesinlikle kendim denedim.
Bu işlem için gerekenler ?

• 1 Adet Usb Flash Disk
  • XP Kurulum Cd’sinin klasöre kopyalanmış hali
  • İndirmeniz gereken araç (link yazının altında)
Anlatım:

1. Flash diskinizi usb slotunuza takın. Windows XP Cd içeriğini herhangi bir klasöre çıkarın(kopyalayın).
  2. Yazının altında indirme linkini verdiğim programı çalıştırın.
  3. Kurulum dosyalarını atacağınız Flash Diski seçin.
  4. Windows 200/XP/2003 Setup alanındaki yere Windows XP Cd içeriğini çıkardığınız klasörü seçin.
  5. En alttaki “GO” butonuna basınız.
(OKTAY BOZACI KARDEŞİMİZE MİNNETTARIZ)

• Beğen
Tepkiler: emir28 ve musa__1988

musa__1988

Üye
tşk ederim...

LimePie

LimePie

Üye
kardeş gerçekten oluyormu denedinmi ?

emir28

emir28

Üye
kardeş linki göremedim

Mert045

Mert045

Üye
:tşk:

serkanoloji

serkanoloji

Üye
[COLOR=""][SIZE=""]link vermeyi unutmuş herhalde. :)[/SIZE][/COLOR]

Lord Of The Red

Lord Of The Red

Üye
Win 7 kurulumu oldukca basit ve sorunsuz gerceklestiren microsoftun bir programı var. Xp icin maalesef microsoft cıkışlı olmayan programlarda sorun cıkabiliyor.

baran_36

Üye
link yok hocam

muslimx34

Üye
teşekkürler

fk555897

fk555897

Üye
Teşekkürler biliyordum ama bilmeyenler için iyi olmuş.

Üst Alt