USB Flash Bellek Sürücü Sorunu.Yardım.

• 4 Kasım 2010
  • 10114 Okunma
  • 6 Cevap

1. Arkadaşlar,
    Sistemim :XP professional sp3
    Benim problemim şu:

Bilgisayarıma usb flash bellek takıyorum tak çalıştır özellikli olduğu halde Yeni donanım bulundu sihirbazı çalışıyor, Driver yükle diyorum yüklenemedi diyor.(Kingston DT101 G2)
    Başka bir bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. Bu Yeni donanım bulundu sihirbazı usb ve tak çalıştır özellikli tüm donanımlarda karşıma çıkıyor.

çözüm deneme:
    1. sistem geri yüklendi virüs taraması yapıldı.
    2.kayıt defteri tarandı onarıldı
    3.sistem hizmetleri kontrol edildi
    4.çalışan bilgisayardan(xp pro. sp3)
    driver (sys32/driver) dosyaları ayıklanıp kopyalandı
    5.XP sfc /scannow denendi onarım tamamlandı
    6.Grup ilkeleri denetlendi
    7.Donanım manuel yükleme denendi sonuç: başarısız
    :ağlarım:
    < Resmi açmak için tıklayın >

Arkadaşlar format atmak istemiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. :vur

Yazan: misteryomas
  2. arkadaş bunun gibi sorunlar olur genelde.bilgisayarın markamı yoksa toplamamı bilmiyorum ama benimki toplama bilgisayar ve bazen hafıza kartımı okumuyor bazen usb kablosunu okumuyor.hafıza kartını çıkarmak istediğimde donanımı güvenle kaldır diyorum sürücü darılıyormu ne bidaha hafıza kartını taktığımda açmıyor hafıza kartını.format atmak bence bi çözüm getirmez.driver cdleri varsa yükle.usb girişleri çalışmıyor diye format atmana değmez.ön çalışmıyorsa arkada usb girişi vardır mutlaka.

3. Hemen Çözüm Yazıyorum:
    1:Windows Orjinal Format At Sp3 İndirdiginiz Siteden vb Cok Sorunlu sp3 -- Kurarken Bicimlendir Hızlı Deme Yavas Yapsın Tamamını Silsin Ve Gerisi Sana Kalmıs hicbir sorun Olmayacaktır Ses Driver Sen Yüklerisin Ztn

4. Bu tür bir sorunla daha ilk defa karşılaşıyorum, bilgisayarımı kendim kurdum.
    Bilgisayarıma format atmayı düşünmüyorum.
    verdiğiniz yanıt için teşekkürler.

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum.....................:ağlarım:

5. arkadaşş ben sana tecrübelerimi söylüyorum.yapıp yapmamak senin kararın.benim kart okuyucuda arasıra böyle yapıyordu.formatladım ama hiçbir fark yoktu.pc her sorunda formatlanırsa harddiskin belli bi zaman sonra kafayı yer.elinde xp cd si varsa onarmayı dene.baktın gene olmadı formatla oda olmadı demekki yazılımsal bi sorunun yok.sorun donanımsal.ozaman bi tamirci halleder.

6. Arkadaşım format imkansız-ların çözümüdür. Ben bu sorunu formatsız çözmeyi düşünüyorum toplam 20 saattir uğraşıorm.
    biliyorum ki formatla gidecek , ama eğer şimdi format atarsam uğraşmam neye yarar...
    İlgilendiğin için teşekkürler.

7. anakartının usb driverlerini yükle cpu-z proğramıyla anakartının marka model bilgilerine ulaşabilirsin ..

Yüklüyor...
15/11/2018 - 18:50