Tavsiye Usb den win8 format atma

Sponsorlu Bağlantılar

kfahaa

kfahaa

Üye
    Konu Sahibi
Usb den win8 format atma
Windows 8 artık raflarda... İşte Windows 8'i aldığınızda, onu USB bellekten basitçe yüklemenin yolu.

Windows 8'i yüklemek istiyorsunuz, ancak onu yüklemek için bir DVD sürücüye sahip değilsiniz. Endişe etmeyin, elinizdeki ister bir Windows 8 DVD olsun, ister ISO imaj dosyası, Microsoft'un ücretsiz aracını kullanarak yükleme dosyalarını bir USB sürücüsüne aktarabilir, böylece Windows 8'i USB belleğinden yükleyebilirsiniz. Bu işi nasıl yapacağınızı aşağıda anlatacağız.

Microsoft'un resmi "Windows 7 USB/DVD Download Tool" adlı aracı ile bir Windows 8 USB diski hazırlamanız mümkün. İhtiyacınız olan en az 4GB boyutlu bir USB bellek. USB belleğin içinde bulunan her şeyin silineceğini aklınızda bulundurun.

Öncelikle bir Windows 8 ISO dosyası oluşturun

Windows 8'i USB belleğe kopyalamak için Windows 8 diskinden bir ISO imaj dosyası oluşturmanız gerekecek. Elinizde bir Windows 8 ISO dosyası varsa onu kullanabilirsiniz. Aksi halde gibi bir araçla Windows 8 DVD'sinden bir ISO imajı oluşturun.

Windows 7 USB/DVD Download Tool'u indirin ve çalıştırın

Şimdi 'u yüklemeniz gerekiyor. Aracın ismi sizi endişelendirmesin, Windows 8'de de işinizi görüyor. İndirdikten sonra aracı çalıştırın ve sahip olduğunuz (veya oluşturduğunuz) ISO dosyasını seçin.

USB cihazınızın türünü seçin ve devam edin. USB belleğin PC'nize takılı olduğundan emin olduktan sonra onu listeden seçin ve Begin Copying düğmesine tıklayın. İşlem birkaç dakika sürecektir. Aracın işi bittiğinde "Backup completed" mesajını alacaksınız.

Windows 8'i yükleyin

Artık Windows 8'i USB sürücünüzden yükleyebilirsiniz. Windows 8'i şu anki Windows'unuzun üstüne yüklemek istiyorsanız, USB diskinizi PC'nize takıp içerisindeki setup.exe'yi çalıştırabilirsiniz.

Windows'un yüklü olmadığı bir bilgisayarda USB sürücüden önyükleme yaparak kurulumu başlatabilirsiniz. Bunun için BIOS'unuzda önyükleme sırasını değiştirmeniz, USB sürücünün önyükleme önceliğini artırmanız gerekecektir.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
yararlı konu teşekkürler :) bu program bazen hata veriyor o yüzden universal usb installer tercih ederim.

• Beğen
Tepkiler: kfahaa
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
hangi dosya@afatsumlug97

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
gerçekde var mı derken anlamadım. Benim demek istediğim bu programla yazdırınca hata verdi uui ile yazdırınca çalıştı.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bilmiyorum ki varsa silecem mi

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
belki sadece windows 7 için işe yarıyordur

ozakin70

ozakin70

Üye
Tam 4ayrı pcye bu programla 6kere Format attım 3ü Asus 1ıde Dell di. 2 wın8 ve 4 wın8.1 de hata vermedi
Windows un sitesinden indirdim hep bu programı sorunsuz hallettim işimi

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
kfahaa

kfahaa

Üye
    Konu Sahibi
ayni sekilde bnde bu programla kurmaya calistim bios ekranin NTLDR Eksik diyordu universal usb installer. ile yaptim format basarili oldu windows 8.1 kurdum
kaç gb usb gerekli
4 yetermi
bide windows u indirdiğin sitenin linkini atsana bazılarında çok yavaş iniyo

exp_l0it

exp_l0it

Üye
kaç gb usb gerekli
4 yetermi
win 8.1 pro x64 3,55 gb. 4gblik flash yeter yani.
bilmiyorum ki varsa silecem mi
isolarda sorun yok. Ben de hep hata aldım bu prog. ile. Universal USB Installer tercih/tavsiye ederim.
ayni sekilde bnde bu programla kurmaya calistim bios ekranin NTLDR Eksik diyordu universal usb installer. ile yaptim format basarili oldu windows 8.1 kurdum
dikkat edin de bootunuz sorunlu olmasın
sadece win2000 için geçerli olan bir şey değil
çoklu işletim sistemi kurduğunuzda hata alabilirsiniz

Üst Alt