USB Bellek İçin Bootable Yapma

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
USB belleğinizden BIOS veya Firmware güncellemesi yapmak için USB bellek bootable yapmak için aşağıdaki gerekli adımları izleyebilirsiniz.

Belleğinizi Bootable yapmak için iki şeye ihtiyacınız var:

USB belleğinizin içini boaşltın ve bilgisayara takın.

HP USB Disk Storage Format Tool’u indirip yönetici olarak çalıştırın.

File System kısmında FAT32 seçin ve aşağıdaki Create a DOS startup Disk seçeneğini işaretleyin.

Üç nokta butonuna tıklayıp DOS dosyalarını seçin. Sonuç şu şekilde olmalı:Şimdi Start diyerek işleme başlayın.

Flash belleğe format atılacağı ve bunu onaylayıp onaylamadığınız sorulacak. “Evet” diyerek işlemi onaylayın.

“Format completed succesfully.” yazdığında ve şu ekran çıktığında işlem tama demektir. Close diyerek programı kapatabilirsiniz.

Flash belleğin içi boş gözükecektir fakat bellek boot edilebilirdir. Artık BIOS dosyalarını içine atıp, bilgisayarınızı USB bellekten boot edecek şekilde açtıktan sonra USB’den boot edip BIOS veya Firmware güncellemesi yapabilirsiniz.


Videolu Anlatım:


Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız 
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tşkler
 
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
:rica:
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt