Unlock hayırlı olsun 4.2.1

Sponsorlu Bağlantılar

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
Unlock hayırlı olsun 4.2.1
Dev teanm 05.13.04 sonrasına sahip 3G/3Gs ler için unlock olayını açıkladı. AT+XAPP komutuyla gerçekleştirilmiş bu unlock olayı bu sherif_hashim ve Oranav tarafından keşfedilmiş.iPad 3.2.2 baseband i 06.15.00 hala AT+XAPP ye karşı savunmasız .iPad basebandindeki yapı iPhoe 3G/3Gs deki ile tamamen aynıdır ve uyumludur.Bu yayınlama için zaten birçok dev team üyesi su an bu 06.15.00 basebandini kullanıyormuş.

06.15.00 05.14 yada 05.15 (AT+XAPP yönteminin engellendiği baseband) basebandlernden büyük olduğu sürece ; bu versiyonlarda kalanlar cihazlarının basebandlerini 06.5 e yükseltip unlock yapabilecekler.Şanslıyız ki apple ın ipad 3.2.2 fw si hala indirilebilir .(bunu hemen indirin)

1.aşama : "PwnageTool 4.1.3 Unlock Edition" iPad baseband ine yükselme olayı için özel bir seçeneğe sahip olacak.Ancak iPad 3.2.2 fw sine sahip olmalısınız.

2.aşama : PwnageTool 4.1.3 çoktıktan sonra ultrasn0w.com ultrasn0w 1.2 güncellemesi olacak.Bu sürüm iPhone 4 baseband 01.59.00 ve iPhone 3G/3GS 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 ve 06.15.00 basebandleri kapsayacak.

3.aşama : Baseband ı 06.15 e yükseltmek için redsn0w güncellenecek.[/FONT]

Uyarılarımız
iPad 3.2.2 fw yi hemen indirin .
Eğer basebandiniz 05.14 veya 05.15 değilse 06.15 e update etmeyiniz gerek yok ultrasn0w kapasaycak öbürlerini.(3G/3Gs)
Baseband iniz 06.15 e yükselirse garantiniz iptal olabilir ve ayrıca yeni basend çıkarsa ona dönüş yapamazsınız.Ve bir daha orjinal ipsw ile restore edemezsiniz(başarısız olacaktır bu işlem).
iPhone 4 baseband 01.59.00 i de kapasayacak ultrasn0w sizde sakın bir update yapmayanız.

Özet Olarak 06.15 e Yükseltme İşlemi ( Lütfen Uyarıları Okuyun )
iPad 3.2.2 fw yi indirin .
"PwnageTool 4.1.3 Unlock Edition" ile 4.1 custom ipsw hazırlayın ancak bu ipad baseband yükseltme ile ilgili olan kısımdan olmalı.
Hazırladığınız custom fw yi kurun.
Sonra ultrasn0w u kurup cihazınızı kullanın.

--------------- Ekleme ---------------

Not : Arkadaşlar acele etmeyin karışık bişey çıktı resimli anlatım yapacağız

ARKADAŞLAR BUDA PWNAĞETOOL ODA YAYINLANDI BEKLEYİN MESULİYET KABUL EDİLMEZ

cilgin58

Üye
iyi geceler bende iphone 3g var jailbreak yaptim 05.15 oldu simdi simlock kilidini cozebilirmiyim nasil olcak tam anlamadim,ayrintili sekilde anlatirsaniz resimli sevinrim,birde bu "PwnageTool windows icin olan programi nerden yukleyecegiz,acil yardim

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
windows için yayınlanmadı beklemen ğerekecek basebandı 6.15 e çıkaracaksın öyle unlock yapacaksın ama riskli şu anda bekle resimli anlatım yapacağız

cilgin58

Üye
ne zaman cikar peki tahminen ,6.15 yapan birileri varmi acaba sorun cikarmis mi yapan varsa yazsin buraya riski nedir bu 6.15 in,

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
kimse yapmaz bekleyin 6.15 in ğeri dönüşümü yok restore edemezsin başka bir fw ye ğeçemezsin

serdar0000027

Üye
Dün gece geç saatlerde yayınlanan ve iPhone 3G ile 3GS cihazların sim kilidini kaldıracak olan Ultrasn0w 1.2 kullanıcıları ile buluştu. Bu sayfada anlık olarak gelişmelerini sizlerle paylaştığımız konuda da belirttiğimiz gibi Cydia üzerinden sadece Ultrasn0w güncellenmiş sürümünü cihazlarına yükleyerek unlock imkanına kavuşmak için 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 baseband (modem sürümü)'e sahip olmak gerekiyor. Bunun dışında kalan ve 05.14 veya 15.15 basebande sahip cihazların unlock işlemi ise biraz daha farklı şekilde yapılacak.
Öncelikle 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 baseband'lerden birine sahip olan iphone 3G ve 3GS kullanıcıları hemen cydia üzerinden Ultrasn0w 1.2 uygulamasını yükleyerek cihazını kapatı açtığında sim kilidini kaldırabilirler. Sorun, az önce de belirttiğimiz gibi 05.14 veya 15.15 baseband sürümlerine sahip cihazlarda yaşanıyor ki ilk defa bu işlemlerle uğraşacak olan kullanıcılara biraz karışık gelebilir. Baseband hacker'larının direk olarak 05.14 ve 15.15 baseband'lerin sistemini kıramadıkları bu sebeple de aşağıda anlatacağımız şekilde dolaylı yoldan bu sürümdeki cihazlara unlock işlemini getirmek zorunda kaldılar.

Unlock için iPad sürümünün baseband'inden faydalanan dev team ekibi, zaten sistem olarak iPhone 3G ve 3GS'ler ile aynı firmware'i kullanan iPad cihazlarına ait baseband'i iPhone'lara yüklemek sureti ile unlock imkanına ancak kavuşabileceklerini duyurdu. Bunun için 05.14 veya 15.15 baseband sahipleri diğerlerine göre biraz daha fazla uğraşmak kaydı ile cihazlarını tüm sim kartlar ile kullanabilir hale getirecekler. İsterseniz bu işlemlerin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşalım.

Birinci Adım: Önelikle temiz bir iOS 4.1 kurulumu ardından Limera1n jailbreak yapalım. (iOS 4.2.1 kurulumu da yapabilirsiniz) Redsn0w 0.9.6beta5 linkinden redsn0w güncel sürümünü indirelim.
İkinci Adım: Redsn0w 0.9.6beta5 programını çalıştıralım ve daha önce bu sayfada iOS 4.2.1 jailbreak'inde olduğu gibi adım adım DFU moduna kadar aynen uygulayalım.

Üçüncü Adım: Neleri yüklemek istediğini sorduğu kısıma geldiğimizde ise burada sadece iPad baseband'ini yükleme seçeneğini seçelim ve devam edelim.

Dördüncü Adım: 06.15.00 basebandli iPhone'umuz artık kullanılmaya hazır

Beşinci Adım: Cydia'dan Ultrasn0w araması yaparak unlock uygulamamızı da yükleyelim. Telefonumuzu kapatıp açalım ve artık iPhone 3G veya 3GS cihazımızı baseband'i 06.15 olarak unlocklu bir şekilde kullanabiliriz. Eğer cihazınız 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 sürümlerine ait bir baseband'e sahipse hiç bu tür zahmetlere girmeksizin direk olarak ultrasn0w'u yüklemekle unlock işlemini yapabilirsiniz.

Olası sorunlar sebebi ile herhangi bir sorumluluğu kabul etmediğimizi bildirmekle beraber bu anlatımların dev team ekibinin yönergelerine göre yapıldığını vurgulamakta yarar var.

Redsn0w 0.9.6beta5 indir

denendi ve ve şu an kullanıyorum

doktoor

doktoor

Üye
Dev teanm 05.13.04 sonrasına sahip 3G/3Gs ler için unlock olayını açıkladı. AT+XAPP komutuyla gerçekleştirilmiş bu unlock olayı bu sherif_hashim ve Oranav tarafından keşfedilmiş.iPad 3.2.2 baseband i 06.15.00 hala AT+XAPP ye karşı savunmasız .iPad basebandindeki yapı iPhoe 3G/3Gs deki ile tamamen aynıdır ve uyumludur.Bu yayınlama için zaten birçok dev team üyesi su an bu 06.15.00 basebandini kullanıyormuş.

06.15.00 05.14 yada 05.15 (AT+XAPP yönteminin engellendiği baseband) basebandlernden büyük olduğu sürece ; bu versiyonlarda kalanlar cihazlarının basebandlerini 06.5 e yükseltip unlock yapabilecekler.Şanslıyız ki apple ın ipad 3.2.2 fw si hala indirilebilir .(bunu hemen indirin)

1.aşama : "PwnageTool 4.1.3 Unlock Edition" iPad baseband ine yükselme olayı için özel bir seçeneğe sahip olacak.Ancak iPad 3.2.2 fw sine sahip olmalısınız.

2.aşama : PwnageTool 4.1.3 çoktıktan sonra ultrasn0w.com ultrasn0w 1.2 güncellemesi olacak.Bu sürüm iPhone 4 baseband 01.59.00 ve iPhone 3G/3GS 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 ve 06.15.00 basebandleri kapsayacak.

3.aşama : Baseband ı 06.15 e yükseltmek için redsn0w güncellenecek.[/FONT]

Uyarılarımız
iPad 3.2.2 fw yi hemen indirin .
Eğer basebandiniz 05.14 veya 05.15 değilse 06.15 e update etmeyiniz gerek yok ultrasn0w kapasaycak öbürlerini.(3G/3Gs)
Baseband iniz 06.15 e yükselirse garantiniz iptal olabilir ve ayrıca yeni basend çıkarsa ona dönüş yapamazsınız.Ve bir daha orjinal ipsw ile restore edemezsiniz(başarısız olacaktır bu işlem).
iPhone 4 baseband 01.59.00 i de kapasayacak ultrasn0w sizde sakın bir update yapmayanız.

Özet Olarak 06.15 e Yükseltme İşlemi ( Lütfen Uyarıları Okuyun )
iPad 3.2.2 fw yi indirin .
"PwnageTool 4.1.3 Unlock Edition" ile 4.1 custom ipsw hazırlayın ancak bu ipad baseband yükseltme ile ilgili olan kısımdan olmalı.
Hazırladığınız custom fw yi kurun.
Sonra ultrasn0w u kurup cihazınızı kullanın.

Not : Arkadaşlar acele etmeyin karışık bişey çıktı resimli anlatım yapacağız

ARKADAŞLAR BUDA PWNAĞETOOL ODA YAYINLANDI BEKLEYİN MESULİYET KABUL EDİLMEZ

bu işlemi windowsta yapmak sanırım mümkün değil, mac ortamında yapmış olan arkadaşlarımız varsa custom dosyasını upload edip paylaşabilirmi ?

halilosman

Üye
iphone 3g 8g 4.2.1 versyonlu modem firmware 05.15.04 cihazım var jailbrek yapamıyorum pc'im xp neler yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim bir kaçakere denedim olmadı waiting for reboot uyarısı veriyor
[email protected] teşekkürler

shamedcan

Üye
merhaba cihazın iphone 3gs sürümü güncelledim 4.2.1 06,15,00 baseband

ipsw dosyasını arıyorum yardımcı olursanız sewinriim

doktoor

doktoor

Üye
iphone 3g 8g 4.2.1 versyonlu modem firmware 05.15.04 cihazım var jailbrek yapamıyorum pc'im xp neler yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim bir kaçakere denedim olmadı waiting for reboot uyarısı veriyor
[email protected] teşekkürler

linkte ki ipsw dosyasını indir i tunes ten shift restore ile yükle yükleme bitince basebandın 6.15.00 oluyor jb falan yapmana gerek yok cydiadan ultrasn0w 1.2 yükle sorunsuzca unlock yapmış olursun hattını tak kullan

merhaba cihazın iphone 3gs sürümü güncelledim 4.2.1 06,15,00 baseband

ipsw dosyasını arıyorum yardımcı olursanız sewinriim

basebandın 6.15.00 ise ipsw dosyası araman gerek yok jb li değil ise jb yap. unlock için cydiadan ultrasn0w 1.2 yükle cihazın aktif olur hattını takıp kullanabilirsin. jb li ise unlock için bahsettiğim yönergeleri izle.

cataphract

Üye
iphone3g 16gb 05.15 firmware i 06.15e çevirmek için hangi custom ipsw i yüklemem gerekiyor?

doktoor

doktoor

Üye
iphone3g 16gb 05.15 firmware i 06.15e çevirmek için hangi custom ipsw i yüklemem gerekiyor?

bu ipsw yi yükle daha sonra cydiadan ultrasn0w 1.2 ile unlock yap

kerem-55

Üye
PwnageTool ile hazırladığınız dosyanız varsa yayınlar mısınız

6.15.00 basebandlı iphone sil yaptım orginal ipsw yükleyemiyorum.çözüm yolu varmı

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
model ve versiyonun kaç

Arenas41

Üye
arkadaslar bende iphone 4 ver 4.2.1 var unlocku çıktımı yoksa bekliyozmu hala. bazı siterde var ama 3gs için herhalde onlar. ?

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4 için çıkmadı henüz..

Üst Alt