Üniversite kontenjanları Yine Dolmadı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Catty

Catty

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
2009-ÖSYS ek yerleştirme sonucunda kontenjanında en çok boşluk bulunan lisans programları arasında fizik, işletme ve bilgisayar mühendisliği bölümleri geliyor.
Buna göre, kontenjanında en çok boşluk bulunan lisans programları arasında fizik, işletme ve bilgisayar mühendisliği bölümleri yer alıyor. Fizik bölümünde 2 bin 178, İşletme bölümünde bin 774 ve bilgisayar mühendisliği bölümünde ise bin 138 kontenjan boş bulunuyor.
Üniversitelerin ön lisans programları arasında ise en çok kontenjan açığı, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları ile ağırlama hizmetleri bölümlerinde.
Ek yerleştirme sonucunda, ODTÜ'de 222, Ankara Üniversitesinde 387, İstanbul Üniversitesinde 520, Boğaziçi Üniversitesinde 18, Ege Üniversitesinde 313, Bilkent Üniversitesinde bin 189, Koç Üniversitesinde 66 kontenjan boşluğu bulunuyor.
Ek yerleştirme sonucunda en çok kontenjan boşluğu bulunan üniversiteler arasında özel üniversiteler ile KKTC'deki üniversiteler yer alıyor. Buna göre, İstanbul Aydın Üniversitesinde 5 bin 534, İstanbul Arel Üniversitesinde 3 bin 328, Beykent Üniversitesinde 3 bin 231 kontenjan boş bulunuyor. KKTC'deki üniversiteler arasında ise Yakın Doğu Üniversitesinin 3 bin 337, Doğu Akdeniz Üniversitesinin 3 bin 196 ve Girne Amerikan Üniversitesinin ise 3 bin 141 boş kontenjanı yer alıyor.
Merkezi yerleştirme sonrasında kontenjan boşluğu bulunan üniversitelerden sadece Mardin Artuklu Üniversitesinde ek yerleştirme sonucu boş kontenjan kalmadı.
AA
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

ömer talat katı
Cevap
0
Görüntüleme
158
ömer talat katı
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
172
Eren Değerli
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt