Ufak Fıkra Arşivim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mrtcn307

mrtcn307

Üye
    Konu Sahibi
Ufak Fıkra Arşivim
İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı.Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı.Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu.Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümledöküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktımacaba?' İşte o an aradığım kız bu dedim.PişmanlıkBilinçli tüketim, bilinçli üretimle olur 18.000YTL kredi kartı borcum olduğunu öğrenenbabamın ilk tepkisi; 'Keşke korunsaydım'Altıncı his6. His filmini izledin mi dedim. Hayır ama çokövdüler dedi.Bende filmin CD'si var, istersen vereyim izle,ben deçok beğendim dedim. Şimdi izlersem bir şeyanlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım öncededi. Sustum.Gülmedim bile. Artıkgörüşmüyoruz.ÖncelikEvlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşının'benden önce biriyle oldun mu?' sorusuna,'buraya gelmeden önce mi?' cevabınıvererekevlilik umutlarını magmalara atan hatunungerçek sarışın ol duğunu söylememe bilmemgerek kaldı mı?Suyu ısıtGeçenlerde köyde komşunun evininönünden geçiyordum.Yaşlı amca hanımına şöyle dedi: 'Hanım suyuısıt;olursa olur olmazsa çay demleriz.' Halagülmekteyim.Maalesef KaybettikAniden fenalaşan annelerini apar toparhastanenin acil servisine taşıyan, ancakyarım saat sonra doktorun 'maalesefannenizi kaybettik'demesiyle annelerininöldüğ ünü öğrenemeyen(!) bunun yerine'ulan nasıl kaybedersiniz koca kadını dahademin buradaydı!' deyip doktorubir güzeldöven komşularım var duyurulur...Ramazan geldiHer zaman canım, aşkım diyen kocacığımRamazan geleli beri,orucu bozulmasın diyebana 'kanka' diyor ya..DangerÖnümüzde ilerleyen tankerin üzerindeki'DANGER' yazısını görüp de 'Allah'ın akıllısı,tanker yazacağına danger yazmış' diyen vearkasındankahkahalarla gülen teyzemi nereleregöndersem acaba?Kıbleye çevirinBu zamana kadar hiçbir şeyialkışlatamamıştım kısmet bugüneymiş.Lütfen o büyük alkışlarınız pilota 'Uçağıkıbleye çevirin, namaz kılacağım' diyengurbetçi vatanda şımıza gelsin. Haberigördüğümde ben öyle yaptım da.Efendi ÇocuklarLütfen bir alkış da benim anneme zirakendisi geçen gün televizyonda zapyaparken, Aydın ve Fatih Ürek'i görünce,'Ben bunları çokseverim, mankenlerle falan dedikodularıçıkmıyor,terbiyeli çocuklar' dedi.Bizim oradaki Carrefour´un ilk açıldığızamanlar. Mağazada anlık indirimduyurularını anons eden kişi şöyle dedi:'Pantolonları indirdik, orta reyonda sizleribekliyoruz.'Lise yıllarında Milli Güvenlik dersindehocamız olan subay, sınıfın güzel kızlarındanbirini kaldırmış ve ondan subay rütbeleriniküçükten büyüğe doğru saymasını istemişti.Sıralamayı aynen yazıyorum: 'Teğmen,üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbaşı vealbaşı .'Geçenlerde gittiğim düğünde takılan paralarıanons eden şahıs aynen şöyle dedi: 'Gelinhanım köşede, isteyen takabilir.'Arkadaşımın sevgilisi komiser. Geçenlerdeikisi arabada sohbet ederlerken;- 'Bilmem kaç merkez, yolda üç tane or..puvar Tamam' diye bir telsiz anonsu gelmiş.Erkek arkadaşı çok utanmış ve hemen telsizesarılıp telsizin diğer ucundaki memura;- 'Bu ne biçim anons, malum kadın deyin bizanlarız' diye fırça atmış. On dakika sonragelen telsiz anonsu ikisini de kahk ahakrizine sokmuş.- 'Komiserim malum kadınlar or..pu degilmiş Tamam'Bir arkadaşımla balık almaya gittiğimizde,arkadaşım kovanın içinde yüzüp çırpınanbalıkl ara bakıp;- 'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı:- 'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz'

----------Eklendi @ 21:11:20 ---------- Yazıldı @ 20:56:02 ----------

biliyorum biraz karışık oldu düzeltmeye çalıştım ama telefondan girdiğim için olmadı en kısa zamanda düzenleyeceğim

TheCower

TheCower

Üye
Haha süper yaa :) paylaşım için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt