Ucuz telefonlar tehlike saçıyor! Ucuza telefon alıp hastanelik olmayın...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"The Patriot"

"The Patriot"

Üye
Ucuz telefonlar tehlike saçıyor! Ucuza telefon alıp hastanelik olmayın...

Telekomünikasyon Kurumu (TK) piyasadaki cep telefonlarını mercek altına aldı.

Geçtiğimiz yıl kurulan Piyasa Gözetim Laboratuarı bir yıl boyunca farklı marka ve modellerde cep telefonlarının insan sağlığına ne derecede zararlı olduğunu araştırdı.

Kurum laboratuvarının bir yıllık çalışmalasının sonucu olan cep telefonlarının zararlarını belirten SAR (Specific Absorbtion Rate) - Özgül Soğurma Oranı değerlerini açıklandı.

SAR değerine göre, elektromanyetik enerji miktarı bir cep telefonunda ne kadar fazlaysa o kadar zararlarından etkilenildiği anlamına geliyor. TK yetkilileri, her marka ve modelin kurumlarına geldiğini ve bu cep telefonlarının laboratuar ortamında test edildiğini belirtti. 22 adet farklı marka ve modelin elektromanyetik enerji miktarları bu veriler ile tespit edilirken, kurum yetkilileri 10 gr'lık kütle başına belirlenen SAR değeri 2 W/kg'lık sınır ve üzerinde bir cihaz tespit edilmediğini belirtti. Kurum görevlileri rutin olarak cep telefonlarını incelemeye devam edecek.

Sınır değer ve üzerinde bir cihaz tespit edildiği taktirde kurum gazete ve televizyonlardan ilanlar vererek tüketiciye ulaşacak. Zararı tespit edilen cihaz tüketicilerin sahip oldukları da dahil olmak üzere piyasadan toplatılacak.

Özellikle piyasadaki büyük rekabette "Daha fazla özellik" aldatmacasıyla satılan ucuz telefonları satın alırken çok dikkatli olunmalı.haber3.com
 


schumici

schumici

Üye
işte bunlarda malumunuz çinmalları o yüzden çin mallarından uzak duralım lütfen:oke:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt